pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

vademecum    25

mtz pracuje na 180 bar a t 25 110 albo 130 teraz nie pamiętam. Rozdzielacz można dać od mtz tylko niewiadomo czy dźwignia powróci sama.
Można zmniejszyć ciśnienie na suwakach na każdym suwaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Witam, jak zmniejsza lub zwiększa się ciśnienie na suwakach? Mam rozdzielacz i siłownik od mtz, i pompę nsz16. Zawór w rozdzielaczu po prawej stronie wkręcony na maxa, jednak tur i tylni tuz wolno się unoszą. Niedawno wymieniałem uszczelniacze rozdzielacza to poprawiło się tylko unoszenie na wolnych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polaklbn    0

Czy jest to skomplikowana operacja wymagająca spuszczanie oleju z całego układu; wyciągania samego rozdzielacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

przy wymontowaniu rozdzielacza nie trzeba spuszvzać oleju, natomiast w przypadku pompy już olej cza spuścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Zwiększanie ciśnienia nie zwiększy szybkości podnoszenia. Pompa NSZ16 ma za małą wydajność do siłownika od MTZ -ta i dlatego wolno podnosi. I radzę Ci ustawić ciśnienie na zaworze bezpieczeństwa tak jak być powinno a nie na max bo możesz się zdziwić jak Ci pompę rozerwie. 

Jak u siebie mierzyłem ciśnienie w hydraulice w MTZ to dźwignie automatycznie odskakiwały przy około 110-120 bar.

Co do regulacji ciśnienia odbijania na każdym suwaku to nie jest takie proste bo trzeba się dostać do środka suwaka, więc należy rozebrać cały mechanizm zatrzasku i dopiero jest dojście do regulacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morimoto20    0

Witam. Mam takie pytanie : Gdzie zakłada się dokładnie lub wkłada ten najmniejszy oring (o wielkości około 1 groszówki) z zestawu naprawczego uszczelek do siłownika t25? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Wiadomo pompa ma stały napęd od silnika (chyba że wyłączymy przystawkę), olej cały czas krąży i jest w obiegu a rozdzielacz ewentualnie przekierowywuje olej z obiegu do siłowników? A ten zawór w rozdzielaczu dławi pompę zwiększając ciśnienie? I czy zawór dławi pompę na odcinku pompa rozdzielacz czy w całym układzie(czyli również dławi olej który wraca do rozdzielacza)? Dziwne bo wykręcając zawór tur unosił strasznie wolno i nie dało się nic zrobić przy takiej prędkości unoszenia. Nawet teraz nie unosi zbyt szybko, czy może być to wina siłowników (przy turze), średnica wewnętrzna cylindra to 60mm. Większa średnica siłowników powinna chyba się przekładać na udźwig a tu 2 bele słomy unosi z wielkim bólem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Witam. Mam takie pytanie : Gdzie zakłada się dokładnie lub wkłada ten najmniejszy oring (o wielkości około 1 groszówki) z zestawu naprawczego uszczelek do siłownika t25? 

 

Chyba mniejszy od jednogroszówki :) Najmniejszy siedzi wewnątrz zaworka blokującego. Drugi nieco większy na zaworku

Chociaż jeśli mocno leciał proponuję zmienić cały zaworek, ok.10zł kosztuje i spokój na lata jeśli wyrzucimy opaske


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Jeśli dobrze podnosi tylko czasem mu sie nie chce, nie ruszałbym rozdzielacza. Proponuje kupić nowy zawór przelewowy i sprawdzić jak wygląda kulka zaworu bezpieczeństwa. No i zrobiłbym pomiar ciśnienia


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diablo770    0

Witam mam problem bo gdy podnosze coś, wajcha ta od rozdzielacza mi nie odbija tylko musze ręką ją przyciągać.

Dodam że rozdzielacz był nie dawno wymieniany na nowy.

Mam jeszcze pytanie po co jest ogranicznik siłownika?

Proszę o pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

wajcha nie będzie odbijać jeśli nie,dostanie ciśnienia, albo jest,zanieczyszczony suwak na filterku. Albo główny zawór ma mniejsze ciśnienie niż ustawione na,suwaku. Ruska hydraulika działa banalnie. Ciśnienie idzie z pompy na zawór w rozdzielaczu, dlatego nie powinno się go ruszać bo jest on ustawiony na najwyższe ciśnienie w układzie bodaj 130 atm. na każdym suwaku na 110 i to 110 powoduje powrót dźwigni jeśli zmniejszymy na głównym zaworze około 110 to dźwignie nie będą powracać, a jeśli przyczymujemy dźwignię by nie wruciła to przy 130 działa główny zawór i do tyle tzn 130 atm idzie na siłownik. Olej w układzie krąży luźno a dopiero naciskając na dźwignię kierujemy olej z wolnego przelewu na,siłownik. Zaworek na siłowniku odcina dopływ oleju na siłownik i nim możemy w t 25 ustawić poziom opuszczania a w mtz to działa odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polaklbn    0

Jeśli dobrze podnosi tylko czasem mu sie nie chce, nie ruszałbym rozdzielacza. Proponuje kupić nowy zawór przelewowy i sprawdzić jak wygląda kulka zaworu bezpieczeństwa. No i zrobiłbym pomiar ciśnienia

Zbyszekbrzuze dziękuje za odpowiedź.

Czasem mu się nie chce, więc wynuszam to na nim poprzez wypięcie drążka (od wieżyczki). W momencie jak ruszę do przodu i pazury (bądź pług) opadną, ochota na podnoszenie mu wraca.

W związku z w/w nadal polecał byś kupić zawór przelewowy? Dodam tylko, że instalacja nie jest szczelna. Olej kapie gdzieś przy rozdzielaczu i siłowniku.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Czy mak ktoś namiar gdzie można zakupić taki napęd dla dwu pomp hydraulicznych jak na zdjęciu, może numer katalogowy. Czy podejdzie to do T25 ?

post-85787-0-06030300-1439128993.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszt25a    0

Witam. Mam problem z hydrauliką we władymircu. Wysadza olej z rurki przy siłowniku, ale dopiero jak podniosę do samego końca. Rozbierałem siłownik i uszczelniałem kilka razy, ale za każdym razem przy podnoszeniu do końca wysadzało olej z tej rurki przy siłowniku w tym samym miejscu. Przy dociążaniu dźwignia rozdzielacza sama odbijała i nic się nie działo. Co z tym zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes_farmer    18

Sławku zobacz że ta pompa ma troszkę inne mocowanie.Chodzi o przykręcenie do obudowy sprzęgła.Wydaje mi się że może nie pasować do naszych T25.

Poza ciągnikami T30 taki napęd pomp hydraulicznych miał ciągnik VTZ lub jego polski odpowiednik Pronar Żubroń.Najprościej to zadzwoń do Pronara.

 

Łukasz Przy dociążaniu nie ma w tej rurce ciśnienia więc i wyciek się nie pojawia. Czy przy podnoszeniu dzwignia odbija tak jak powinna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

myślę, że to problem samego uszczelnienia tej rurki, ta pompa nieda tyle ciśnienia by uszkodzić ukad, zresztą posłuchaj silnika,czy pracuje,ciężej niż jak było wcześniej dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszt25a    0

grzes_farmer no właśnie ten olej wycieka w momencie odbijania dźwigni rozdzielacza z pozycji podnoszenia. Jest przy tym huk, pod ciśnieniem wysadza olej z rurki siłownika. Tak jakby olej nie chciał iść na przelew. Może w rozdzielaczu coś się zapchało. 

 

Vademecum, to nie wina uszczelnienia napewno, bo rozbierałem i składałem 2 razy ten siłownik rok temu i było dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes_farmer    18

Wygląda na to że dzwignia odbija zbyt późno.W układzie tworzy się zbyt wysokie ciśnienie i wysadza olej w najsłabszym punkcie.

Czy przed tym problemem rozbierałeś rozdzielacz na części pierwsze a szczególnie suwaki?

Normalnie dzwignia odskakuje przy około 110-125 barach.Jeśli ktoś rozregulował rozdzielacz to mogą dziać się takie hece.

Proponował bym ci rozebrać rozdzielacz i zamienić miejscami suwaki sekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszt25a    0

Rozdzielacz rozbierałem bo dźwignia rozdzielacza nie trzymała pozycji pływającej. Okazało się że korek(śruba) na samym dole suwaka była odkręcona. Jak dokręciłem tą śrubę suwaka do konca, dźwignia rozdzielacza dość ciężko chodziła, tzn. dźwignia rozdzielacza dobrze blokowała się w różnych pozycjach. Nie regulowałem ciśnienia odskakiwania dźwigni. Było dobrze, odpalałem ciągnik i dźwignie odbijały, olej się nie sączył nigdzie. Ta usterka zaczęła się chyba od tego że raz podnosiłem na małych obrotach i dźwignia jakoś nie odbiła z pozycji podnoszenia w pozycję neutralną, po tym zobaczyłem że sączy się olej z siłownika. Może spróbuje zamienić te sekcje. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

kolego tam od dołu na suwaku właśnie ustawia się ciśnienienie odbijania fabrycznie jest ustawione na 110 atm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Na samym dole suwaka jest "korek" trzymający sprężynę od zatrzasku. Regulacja ciśnienia odbijania jest wewnątrz suwaka i żeby się tam dostać trzeba to rozebrać. Poza tym nie każdy rozdzielacz ma suwaki z możliwością regulacji ciśnienia odbijania. Z dwóch jakie rozbierałem w jednym nie było. Trochę sie z tym bawiłem i odpuściłem sobie. http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/489714-przyrzad-do-regulacji-cisnienia-odbicia-dzwigni-rozdzielacza-w-t-25/

Zanim cokolwiek zaczniecie grzebać przy suwakach radzę jednak zmierzyć ciśnienie. Obstawiam jednak, że winne jest uszczelnienie rurki siłownika jak ktoś już pisał wyżej bo nie ma takiej opcji żeby pompa NSZ10 dała za duże ciśnienie dla tego siłownika. Prędzej rozerwie obudowę pompy niż wypchnie olej w prawidłowo uszczelnionym układzie.

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj