pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Marcelix    74

Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tych rozdzielaczy? Chodzi głównie o to jak jest z ich trwałością?

post-21487-0-69016800-1384252940_thumb.jpg


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam problem w moim t-25 z hydrauliką. Mianowicie słabo podnisi np. opryskiwacz i nie utrzumuje zadanego poziomu. Jakie usterki obstawiacie? Zaznacze że władek jest z 89r. i hydraulika nietykana. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Jak masz olej w zbiorniku to rozdzielacz wyrobiony 24 lata ma prawo ja w tym czasie wymieniłem dwa tylko ten drugi mam od jakiejś fadromki i kilkanaście lat chodzi i w turze i podnosi wszystko bez gazowania a na fabrycznym to gazowania do oporu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeszcze kilkanaście lat temu zadziwiała mnie sprawność podnośnika, myśle ze pompa i rozdzielacz mają dosyć. Zaczne od pompy bo i koszt niewielki a zobacze co będzie, rozdzielacz orginalny trochę drogi :) ale jeśli nowa pompa zabardzo nie pomoże to i rozdzielacz dam nowy :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie podnosi a jak już podniesie to opuszcza to nie pompa. Daj sobie spokój. Wina tkwi w zużytych sekcjach rozdzielacza. Siłownik też może być ale obstawiam siłownik. Jeśli przeraża Cię koszt nowego to podłącz na szybko siłownik pod drugą sekcję rozdzielacza. Jeśli będzie ok to już masz odpowiedź. Ja miałem zuźytą sekcję to podłączyłem pod wyjścia zewnętrzne i już tak kilka lat jeżdżę.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siłownik robiłem dwa lata temu, koszt niewielki to fakt ale roboty z nim troche było. Dobry pomysł z tą drugą sekcją, zanim zaczne wymieniać nowe części. Nie pomyślałem o tym. Dzięki za podpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino788    1

Witam , mam wyciek z węzy przy siłowniku ,dokładnie z tych srub co się wkręca do siłownika, węze mam nowe wiec jak to naprawic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Nie, klej nic nie da, bo ten olej prawdopodobnie koledze wydostaje się góra nad nakrętka.

Ja miałem niedawno taki sam problem.

Proponuję podrzucić małą podkładkę miedzianą pod stożek węża. Tylko trzeba zrobić to precyzyjnie. Bo u mnie przy skręcaniu sie nakręciła i też leciało, ale za drugim razem udało się.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,ja kiedyś u kolegi to robiłem bo właśnie po gwincie olej sączył z króciaka wkręconego w korpus siłownika,i na gwint nawinełem dokładnie teflon hydrauliczny tylko dobrze odtłuściłem gwinty i wkręciłem, no i problem został zażegnany :huh: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Olej wydostaje się z połączenia stożkowego, a którędy wyjdzie czy górą czy po gwincie to bez różnicy. Zrób tak jak radzi @zbyszekburzuze z podkładką miedziana, jak trzeba tez tak robię.

A następnym razem przy zakuwaniu przewodów pytaj się o końcówki z oringiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zakuwałeś gdzieś węże a nie kupiłeś dedykowanych do T-25 to prawdopodobnie źle dobrali Ci stożek do nypla w siłowniku. Ruskie połączenia hydrauliczne mają specyficzny kąt i ciężko jest to dobrać. Ja zakuwam w Hansa-Flex i zawsze mają problem.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicki12    69

Panowie mam problem , ponieważ podnośnik za szybko opuszcza wręcz spada , ledwo co podnosi większy ciężar co to może być bo wydaje mi się że to chyba rozdzielacz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam panowie jak bym chcial zrobic w swoim ruskim kiper to wystarczy zebym tylko zmienil koncowke z tylu przy prawym kole?na taka zebym mogl podlaczyc przyczepe tak?prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Racja. Ja mam teraz końcówki z oringiem i nic nie leci. Węże zakuwałem w Rypinie. Bo robiłem przebudowę układu.

 

A jako ciekawostkę powiem, że wyciek w moim przypadku pojawił się po założeniu tymczasowo, fabrycznego oryginalnego przewodu z MTZ. Niby wszystko takie samo, ale jednak stożki były zmęczone.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem , ponieważ podnośnik za szybko opuszcza wręcz spada , ledwo co podnosi większy ciężar co to może być bo wydaje mi się że to chyba rozdzielacz ?

Prawdopodobnie. Zamień sekcje może to coś pomoże. Ewentualnie zestaw naprawczy siłownika bo tam też mogą być przecieki.

Witam panowie jak bym chcial zrobic w swoim ruskim kiper to wystarczy zebym tylko zmienil koncowke z tylu przy prawym kole?na taka zebym mogl podlaczyc przyczepe tak?prosze o porade

Dokładnie, szybkozłącze i już. PS masz możliwość zrobienia 2 wyjść, prawa i lewa sekcja na rozdzielaczu jest identyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Panowie mam problem , ponieważ podnośnik za szybko opuszcza wręcz spada , ledwo co podnosi większy ciężar co to może być bo wydaje mi się że to chyba rozdzielacz ?

Rozjaśnij. Podnośnik szybko opuszcza, ale kiedy gdy powinien trzymać czy gdy dy opuszczasz rozdzielaczem? Od dawna tak jest czy stało się raptownie? Wycieki z siłownika są?

Witam panowie jak bym chcial zrobic w swoim ruskim kiper to wystarczy zebym tylko zmienil koncowke z tylu przy prawym kole?na taka zebym mogl podlaczyc przyczepe tak?prosze o porade

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicki12    69

Rozjaśnij. Podnośnik szybko opuszcza, ale kiedy gdy powinien trzymać czy gdy dy opuszczasz rozdzielaczem? Od dawna tak jest czy stało się raptownie? Wycieki z siłownika są?

 

Tak.

Gdy opuszczam rozdzielaczem a na siłowniku wycieków nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Od zawsze tak było?

Na siłowniku w miejscu przykręcania przewodów hydraulicznych są dwa króćce. W jednym z nich na przewodzie od podnoszenia- prawy powinien być dławik.

Albo ktoś je zamienił miejscami, albo wymienił na niewłaściwy lub się uszkodził.

Zajrzyj się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,tak racja, z tym że ów dławik jest w korpusie siłownika pod króciakiem, nie na "przewodzie" :huh: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

On jest w króćcu, nie w siłowniku. A do tego króćca przykręcony przewód od podnoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj