Skocz do zawartości
Maniek101

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
C-330
Maniek101    102

Witam

Troszkę poszukałem i nie znalazłem takiego tematu co mnie interesuje więc mam takie zapytanie, moim ursusem c-330 od zawsze jeździłem na zwykłej wodzie ale że idzie zima i już mi się nie chce spuszczać i jak trzeba to nalewać w trakcie zimy i znów spuszczać :huh:. Więc już kupiłem 10L płynu petryga ale jeszcze sie powstrzymałem przed wlaniem ponieważ gdy zajrzałem do środka chłodnicy to jest tam dużo kamienia, więc pasowało by to przeczyścić przed nalaniem i popatrzyłem za jakimiś środkami i znalazłem np taki http://allegro.pl/stp-odkamieniacz-chlodnicy-usuwa-kamien-rdze-25-i1226564833.html#gallery i czy warto to kupować i czyścić czy zalać do takiej jaka jest :) ??

damjan15    0

U mnie była chłodnica zasyfiona to wystarczyła sama jazda na pusto żeby na zegarze doszło do zielonego a wyjąłem chłodnice we wlew wsadziłem szlaufa syf wyleciał a tera to trzeba dobrze przypierd..... żeby wskazówka doszła do zielonego pola.

Maniek101    102

nie no to mi się raczej nie grzeje tylko przeczyszczę przed płynem, ale kupie to bo wyczyści nie tylko chłodnicę ale też przewody to będzie dobrze.

Wiadomość z agroFakt.pl

damjan15    0

Ja wiem czy się opłaca ocet by wystarczył i za ponad 20 zeta zalejesz całą chłodnicę pojeździsz trochę i tez będzie to samo co ten preparat.

Maniek101    102

a no chyba ze tak :huh: bo ocet tez podobno dobrze czyści zapomniałem sobie ;p tylko potem pasuje jeszcze wodą przepłukać bo by jebało :)

adamc330    115

Czym czyścicie układ chłodzenia z kamienia kotłowego.Co myślicie o rozcieńczeniu octu z wodą i wlania do chłodnicy.

ukasz    58

możesz wlać sam ocet nic się nie stanie. Alternatywą jest dodać rozpuszczony kwasek cytrynowy zaletą jest to że nie śmierdzi i jeszcze tańsze od octu

jacek3773    11

Tak dawno jak wczoraj user założył identyczny temat :P Czy to nie można użyć szukajki? :)

najlepszy odkamieniacz to domestos

LOST    7

Ja bym zalałbym tam ocet z dużą ilością kwasku cytrynowego (testy przeprowadzone na naprawdę zakamienionym czajniku).

WhitePL    0

Z instrukcji Ursusa C-330M mam opis usuwania ale on będzie działał na każdego ursusa no więc:

-przygotować roztwór sody;w 10 dm3 gorącej wody rozpuścić 1kg soli kalcynowej(Na2CO3),

-napełnić tym roztworem chłodnicę,

-uruchomić silnik i pracować co najmniej pół godziny, po czym zatrzymać silnik na godzinę i ponownie uruchomić na 2 godziny,

-po tym zabiegu spuścić roztwór z układu chłodzenia, dopóki silnik jeszcze gorący i przepłukiwać układ chłodzenia tak długo, aż wypływająca woda będzie czysta.

jeżeli jednorazowe oczyszczanie nie da pożądanego efektu , należy zabieg powtórzyć po upływie kilku dni pracy ciągnikiem.

Damianwp    0

czym odkamienić??

bo kopiłem nową pompę wodna i chłodnice i trochę innych dupereli i się boje ze chłodnica mi się zawali dziadostwem

i czy jest konieczny termostat bo jak zauwazyłem to zamiast termostaty jest kawałek zwiniętej blachy

lotnik    0

nie jest tak zle zamiast wody z kranu uzywam deszczowki lub zalewam plynem,konieczny nie jest ale dobrze by bylo aby tam byl...

Ja jak od kamieniałem to 3 opakowanie zwykłego octu reszta wody pojeździłem chłodnicę wykręciłem i dokładnie umyłem. Potem drugi raz tak samo. Teraz zalałem płynem i jest czysty. A termostat lepiej jak jest silnik ma odpowiednią temp. pracy. Tylko jak zalejesz wodą to w zimę zamarznie nawet jak zasłonisz chłodnicę ;)

jendrek    119

Termostat jest po to żeby jak najszybciej nastąpiło zagrzanie silnika do optymalnej temperatury pracy, jak go wywalisz to zimą silnik może wcale nie osiągnąć temp. a to mu nie służy

Damianwp    0

a z tym octem to trzeba rozgrzać ciągnik ;/ a ja juz powyciągałem starą chłodnice jeszcze go nie złozyłem

Z tego co wiem to jak się od kamienia to trzeba rozgrzać :D Tak samo jak czajnik :P załóż starą chłodnicę, zalej, no i jakiś czas trzeba pojeździć. Zresztą bd widział jaki kolor przybierze woda.

wierzba1272    8

Znajomy mówił mi, że odkamieniał chłodnice w ciągniku sodą kaustyczną, ale sam nie próbowałem nigdy, więc nie wiem czy to pewna i sprawdzona metoda!

Tanco96    10

a ja właśnie niewiem ale odpowiednia dawka odkamieniacza powinna pomóc

izydor6280    464
Znajomy mówił mi, że odkamieniał chłodnice w ciągniku sodą kaustyczną, ale sam nie próbowałem nigdy, więc nie wiem czy to pewna i sprawdzona metoda!

metoda dobra tylko trzeba uwazac

Nikita_Bennet    100

hmm - pisałem już kiedyś.

składasz wszystko bez termostatu.

zalewasz płynem i jeździsz ale najlepiej w żniwa bo są wysokie temperatury.

wymieniasz płyn po 2 miesiącach i znowu jeździsz.

zakładasz termostat i znowu wymiana płynu.

stary płyn jak się odstoi to kamień będzie na dnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się