Damian505

Fendt seria 200 Vario

Polecane posty

Damian505    0

Witam. Mam do was pytanie czy ten ciągnik byłby dobry na około 20 hektarowe gospodarstwo jako główny. Miałby funkcjonować z takimi maszynami jak: Zestaw uprawowo-siewny 3m bierny (chyba że dałby rade z aktywnym), pług Overum 3 skibowy obrotowy, gruber 6 łap. Oczywiście z czasem będzimey starać sie powiększać działalność o kolejne ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki 110 konny Fendt to na twoim gospodarstwie nie będzie miła za wiele co robić. ciekawi mnie jaka jest cena tego Fendt'a i czy się opłaca dać na pewno duże pieniądze za ten traktor na taki areał?


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian505    0

Na 20 będzie sie nudził w to nie wątpię jednak będę sie starał ciągle poszerzać ten areał a ziemi nie brakuje. Cena jego wstępna z targów to 55000 euro netto, bez upustów. Niby 110km ale te 3 "gary" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

200 jest do lżejszych prac, jeśli 100 albo 110 KM to polecam serię 300. Niewiele droższa ale ciągnik zupełnie inny w porównaniu do 200, na targach ostatnio oglądałem oba i w maluchu dostęp do filtrów jest dużo gorszy, ciaśniejszy w kabinie i ten dźwięk 3 cylindrówki :D

300 jest prawie 400 kg cięższa a to myślę przemawia w przypadku ciągnika głównego, 311 waży 4300 kg co i tak daje dość lekki ciągnik jak na 110 KM nie porównując do 211 o masie 3800 :lol: nawet jak mu tone na przód zarzucisz to nie wykorzysta w orce całej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ważyłeś czy z tabliczek tak wynika? Bo jeśli ważyłeś to 311 byłby raczej cieższa wiec 211 wiekszych problemów z tymi maszynami mieć nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ważyłem. Nawet jeśli 211 będzie ważyła 4 tony to do orki jest dużo za lekka, chyba że zamierzasz 1,5 tony jej na przód założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Nie :lol: Ale za to hektarów dołożyłem troszkę i póki co czekam na PROW, nie powiem że 300 mi po głowie nie chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ciekawy filmik :lol:

ja bym wolał 209 od 309 ale to pewnie przez te 100ha różnicy miedzy nami ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TymonMasa    0

odświeżę temat prosił bym o opinie posiadaczy tych ciągników no i czy taki ciągnik a raczej 207 Vario był by odpowiedni jako ciągnik pomocniczy do 25 ha gospodarstwa nastawionego na produkcje mleczna. pracował by zapewne z siewnikiem zbożowym 3m nawozowym 600kg opryskiwacz 600 kosiarka dyskowa 2,4 metra rozbijak i zgrabiaraka owijarka byc moze i z ładowaczem z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez msnirk
      Witam wszystkich na tym forum pisze tu pierwszy raz wiec wybaczcie za błędy. Mam ciagnik fendt  farmer 209S 2007r mechaniczna skrzynia biegowt  mam go rok i od zakupu jest z nim  problem dymi przy zapalaniu na biało czasem bardziej szary dym. Dym  ukazuje się  przy zapalaniu  cieplego silnika. Gdy ciagnik stoi cała noc ,rano go zapale bez żadnych dymów. Podczas pracy i największych obciążeń silnik nie kopci. Filtr oleju i olej silnikowy był wymieniony.  Były  wymieniane końcówki wtryskowe gdyż laly i regulowane luzy zaworowe na dwóch prawie nie było luzow. Silnik o oznaczeniu silnika BF4L914. Dodam jeszcze że czasami tak jak by nie było czuć  mocy  w nim.  Podczas użytkowania  go przez okres roku zdarzyły  mi się z cztery sytuacje że  po zgaszeniu gdy pracował  kilkanaście godzin  nie moglem go zapalić rozrusznik kręcił ale tak jak by nie było  paliwa po odczekaniu z 15 minut da rade go już  zapalić  nie wiem czy to jest  powiązane z poprzednim problemem.
    • Przez daniel373
      Fendt na najbliższej Agritechnice zaprezentuje nowy model 200 vario przez co Fendt będzie oferował ciągniki wyłącznie z przekładnią bezstopniową.
      Nowy Fendt będzie najmniejszym ciągnikiem na rynku z przekładnią beztopniową (60 KM) istotną nowością w tym ciągniku będzie oprucz bestopniówki wprowadzeni silników AGCO-Sisu power. Ciągnik ten wnętrzen kabiny nawiązóje do seri 300 vario ale maska i kabina to całkiem nowy dezign. Dla mnie jest to bardzo ciekawa oferta dlatego zakładam ten temat i chciałbym poznać opinie inych użytkowników forum na temat tego ciągnika.Fendt 200 vario
    • Przez fREAKY
      Witam .\Jaka jest cena ciagnika Fendt Vario 209 - 80 km ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj