Polecane posty

Turbina    10

A ja bym sie pokusił o napięcie taśmy, to dosłownie 5min roboty, morze będzie ok a jak nie to tak jak koledzy wyżej napisali, czeka cię rozpołowienie ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Taśma hamulca wzmacniacza. Jej kocówka jest widoczna za filtrem głównym oleju hydraulicznego.

 

Opis regulacji taśmy wspomnianej przez kolegę "Turbina"

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...23075ac542.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...7b4fff1c5f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...70c38ece03.html


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio866    0

mam problem z ursusem 914.Gdy jest zimny olej to przód i wzmacniacz obrotów działają perfekt, ale gdy olej się rozgrzeje to już nic nie działa tylko żółw od wzmacniacza chodzi.czekam na odpowiedz i dziękuje za jakąkolwiek odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio866    0

a tą mikropompke żeby wymienić trzeba rozjeżdżać ciągnik.

 

połączone

 

 

mam jeszcze pytanie związane z wzmacniaczem. na czym powinno się jeździć na żółwiu czy na zającu.

 

nie pisz posta pod postem, jest opcja edytuj

Edytowano przez zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

co do jazdy na żółwiu lub zającu - BYŁO!!!

i napiszę jeszcze raz - bez znaczenia - smigam na tym na czym mi akurat pasuje.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1
a tą mikropompke żeby wymienić trzeba rozjeżdżać ciągnik.

 

połączone

 

 

mam jeszcze pytanie związane z wzmacniaczem. na czym powinno się jeździć na żółwiu czy na zającu.

 

nie pisz posta pod postem, jest opcja edytuj

 

 

kolejny raz przepraszam za cytowanie i kolejny raz mówie - mieszkacie w waszym ojczystym kraju - Polsce od kilkudziesięciu lat i używacie takich słów, jakbyście no nie wiem, z dżungli przyjechali. Tego nie da się inaczej określić. Czym go rozjedziesz? Autem czy może drugim ciągnikiem, albo też walcem? Ludzie ogarnijcie się bo to jest paranoja.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Siema 'kiełbasa', jak już taki polonista z Ciebie to Ci powiem, że 'rozjeżdżac' to potocznie 'rozpoławiac' ciagnik, czyli rozłączać w miejscu w którym silnik skręcony jest ze skrzynią biegów ew. ze skrzynią posrednią. Wzieło się to z tąd, że do tego wymagane są specjalne wózki na szynach i silnik z przednią osią 'odjeżdża' od reszty ciągnika.

Proste prawda? :D


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

kolego kielbasa gdyby kolega robcio narobił strasznych byków to bym to jeszcze zrozumiał zwrotu rozjechał używają wszyscy obeznani z tematem jak jesteś laik to wymyśl sobie zwrot a my i tak będziemy używali rozjechać.do kolegi robcio niestety trzeba rozjechać,można się do niej też dostać przez okno z prawej strony ale w ten sposób wymienisz same tryby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

popieram. kazdy kto troche zna sie na rzeczy wie co to znaczy i nie masz sie czego czepiac kolego @kiełbasa


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piecia09    0

Witam, mam pytanie słyszałem gdzieś że wstawiają do szóstki półbiegi, ktoś może zna temat i wie jak to się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

to jest wzmacniacz momentu, półbiegi to co innego...


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piecia09    0

Słyszałem od jednego gościa, że chyba w Holandii ktoś widział że do URSUSA wstawiali półbiegi, może poprostu trzeba by całą skrzynie przerobić albo od czegoś innego wstawić, ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bsursus    0

Witam, takie półbiegi są dostępne w 1614 na stronie ursusa zamiast wzmacniacza momentu. http://www.ursus.com.pl/pl/pdf/1614.pdf Ciekawe czy można założyć takie coś do 1212? Muszę wyremontować wzmacniacz i zastanawiam się nad tym reduktorem bo on byłby chyba bardziej wytrzymalszy od wzmacniacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

ten reduktor to jest reduktor biegów pełzających i spełnia on całkiem inną rolę niż wzmacniacz momentu obrotowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj