Zaloguj się, aby obserwować  
rolnik1982

Łyżka wysokiego wysypu

Polecane posty

rolnik1982    1

Witam, orientujecie sie gdzie można dostać łyżke wysokiego wysypu (załadunku)? Chodzi mi o 1,5 m sześciennego, jaka cena i czy u nas są produkowane. Pytałem na targach w kilku firmach i powiedzieli, że mogą zrobić ale nie wiem jak cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Każdy robi na zamówienie, jest kilka firm w kraju produkujących łyżki jak również nie wiem do jakiej maszyny potrzebujesz ale dealer John Deera z mojej okolicy sprzedaje łyżki Albutt'a którzy w ofercie mają wysokiego wysypu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz zamawiał to bierz mocne siłowniki i lemiesz z blachy nie ścieralnej i łyżka tylko na zamówienie chyba QUICKE produkuje łyżki wysokiego wyładunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Mam ceny ale na 2m3.

Szerokość łyżki 2250mm

Masa około 1000 kg

Pojemność 2 m3

Przeznaczenie do przeładunku wiórów drewnianych lub materiałów o gestości do 450 kg/m3

Lemiesz kontrujący mocowany na śruby i ślizgi dolne ramy wykonane ze stali trudnościeralnych HARDOX 400 HB

Cena netto 15 000 zł

I z drugiej firmy mam cena 19500zł i ceny są z grudnia zeszłego roku więc się mogły zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

1. jest z PHP Margo a druga z firmy Dynamic Metal. Jeśli gdzieś zamówisz to tak 4-6 tyg trzeba czekać.

łyżka droga bo jest skomplikowana/nietypowa trochę i trzeba dobrze poobliczać obciążenia itd. I raczej do materiałów lekkich są. Też się zdziwiłem tymi cenami więc doszedłem z tatą do wniosku że w naszym przypadku lepiej zainwestować w lepszą ładowarkę teleskopową bo się przyda bo nasza przegubowa już powoli nie daje rady. Zresztą i tak za zwykła łyżkę o poj 2,5m3 do teleskopa w interhandlerze liczą sobie 2500E netto I tak teraz czekam za tą nową ładowarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto im w tej cenie te łyżki kupi jeśli nadal ci zależy to idź do dobrego spawacza pogadaj z nim czy by pospawał jak tak to kup materiały idź do gościa niech Ci palnikiem ładnie powycina potem zawieź spawacz pospawa i wyjdzie z 2000zł więcej nie :blink: ale szczerze to jest chore bo patrzcie jaką łyżeczkę można kupić w cenie tej do tura

 

http://motoallegro.p...1270433678.html

 

;[ to ja wole już dołożyć i kupić ładowarkę nawet taką

 

http://motoallegro.p...1269155384.html

 

lub taką http://motoallegro.p...1258752630.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ta łyżka ma 7m3 a przyczepa 4 tonowa ma 4m3

Jedna łyżka to prawie 2 przyczepy wiec się nie dziw ze taka cena. Do tego jeszcze 2 siłowniki i rama.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Andrzej wiem ale tlyko podałem przykład ,zę łych kilka razy większa do ładowarki jest w cenie małej łyżki do tura a ta łyżka 7m3  jest dużo tańsdza fakt  tlyko do jakiej ładowarki też nie tania   :blink: ale jak mówilem wcześniej  do slusarzy i zrobią ci łyzke jak malina a siłowniki itd to Andrzeju nie tak drogo będzie kosztować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Pospawać tako łyżkę to pewno i ja bym dał rade :blink: Tylko trzeba najpierw powycinać elementy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja mam spawacza i sprzęt by wycinać (palnik) ale wiecie zależy do czego to ma być, pozatym nie wyobrażam sobie ciąć blachy o gr 2 cm palnikiem wiecie jakie to brzydkie wychodzi? Choć w mojej wiosce ktoś ma chyba plazme do cięcia nawet to bym mógł zlecić ale za dużo zabawy z tym. Pozatym to trzeba całe arkusze blachy kupić bo niwiadomo ile czego wyjdzie. No chyba że się jakieś rysunki dorwie albo ma się jakaś łyżkę na wzór.

http://allegro.pl/lyzka-szufla-wysokiego-rozladunku-ok-l15-i1266451453.html tu jest za połowę tej ceny ale mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1982    1

Wysłałem zapytanie do kilku firm, zobaczymy co odpowiedzą. Wolę zrobioną łyżkę porządnie, a nie samoróbki u spawaczy wioskowych. Sam z ojcem albo wujem bym mógł zrobić, ale źle dobierzemy materiał i ....Pierdyknie coś podczas pracy i wtedy będzie kłopot…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1982    1

Witam, dostałem oferte z 1 firmy na łyżke 1 m szesc. koszt to 7500 netto. Cena chyba jest konkurencyjna, co sądzicie na ten temat?? Powyżej w komentarzach były ceny z kosmosu,a tutaj cena korzystna. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No wiesz kwestia jak wykonana itd. 1m3 to nie dużo moim zdaniem więc i stali dużo mniej, wytrzymałość inna co się przekłada na cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj