PatrykGY

Ciągnik na testy

Polecane posty

PatrykGY    4

Chciałbym się zapytać wszystkich jakie trzeba spełniać warunki aby dostać ciągnik na testy


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

muj kolega dostał kubote na testy i poprostu powiedział zeby przysłali mu go na testy i za jakis tydzien przyszedł na 2 dni a jakie warunki trzeba spełniac to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Aha bo wuja budował chlewnie u pewnego pana i on wziął kubotę na testy m128x też na dwa dni.Będziemy z tatą próbować aby kubotkę załatwić :blink:


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Z tego co wiem to aby dostać Kubotę na testy to trzeba odwiedzić dilera i spytać o taką możliwość.Co do ciągników innych marek to słyszałem tylko o pokazach u rolnika - przyjeżdża ciągnik z operatorem , pojeździ po podwórku czasami po polu z jakąś maszynką lub przyczepą i to wszystko.Ja osobiście testowałem trzy modele Kuboty , M9000-3godziny w pługu, M8540 z Quicke -od rana do wieczora-kultywator, pług i na koniec ładowacz, miałem też przez 4 godziny do dyspozycji Kubotę M128- w gruberze chodziła jak "złoto".

Wszystkie te testy kosztowały mnie tyle ile paliwa spaliły ciągniki- jeśli ktoś testował ciągniki innych producentów - niech to opisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

tez chetnie bym teraz wzial na testy MFa 5455 do orki albo Valtre N101 :D mam do zaorania sporo ha wiec by sie przydal :blink: a tak na powaznie to mysle ze za samo "wlanie paliwa" nie dadza ciagnika. kolega @wojtek0515 mial na testach ciagnik to podobno jak ma na kilka godzin to tylko paliwo wlac ale tak na caly dzien to trzeba placic. mysle ze zaplacic 500 zl za caly dzien to troche duzo. ale takie testy to dobra rzecz bo przynajmniej mozna zobaczyc ktorym ciagnikiem sie najlepiej jezdzi i ktory pasuje do naszych maszyn. jesli mialo by kosztowac tyle co wlanie paliwa to czemu by nie wziac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Już było wiele razy na ten temat, duże doświadczenie ma yacenty który miał Massey Fergusona od Korbanków

O ile dobrze pamiętam to od rana do 16 godziny ciągnik pracował,a koszt to zalanie baku do pełna

Na pewno new hollanda też można dostać na 3 dni ale szczegółów nie znam

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Dziś dzwonił tato do dilera i kuboty m128x nie ma bo tylko jedna na Polskę :lol: ale możemy spróbować z kubotą m9540 z ładowaczem czołowym.Tak planujemy aby tanim kosztem db i szybko zaorać i siać póki okazja :DA nie płaci się chyba nic :D


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Szwagier miał na testy new hollanda t 6050RC na kilka dni chyba ze 3. Musiał zalać do pełna bak jak go odbierali i musial być umyty z wierzchu i wyszyszczony w srodku... tak to wygladalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

u nas był traktor od korbanków na testy, mianowicie MF 6475. test trwał przez cały dzień, traktor pracował w przyczepie samozbierającej. był operator z firmy, który wszystko objaśniał (@Rogeryk) test nie kosztował nic! nawet paliwa przedstawiciel nie kazał tankować. traktor ogólnie bardzo się spodobał i obecnie jesteśmy zainteresowani zakupem tylko w wypadku wyboru tej marki to nie 6475 a 7475 gdyż ma przekładnie bezstopniową. a takie branie ciągnika żeby sobie pole zaorać to jak dla mnie śmieszne jest...


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

@Adrianos moze i branie ciagnika na testy tylko po to zeby sobie za darmo w polu zrobic to i glupota, ale jak dla mnie takim ciagnikiem powinienem sam popracowac z kazda maszyna po trochu, z ktora mial by pracowac, wtedy bynajmniej mozna porownac mozliwosci, spalanie, komfort itp. ciagnikow, a nie ze przyjedzie przedstawiciel i bedzie tylko gadal. to tez jest potrzebne ale to chyba nie o to tylko tu chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

a ze tak tu spytam jest ktoś z wlkp pow szamotulski?? w zeszłym tyg w popowie gminie wronki był MF tylko nie wiem jaki ale byczy osprzet od 1634 miał zołozony  chyba pług bo cały od błota był był napewno na testach bo po godz 15 ładowali go na naczepe a przyjechał podajze o 9 ale nikt i nic nie wie albo powiedzięc niechce :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Zapewne MF od Korbanków, zadzwoń i się dowiedz, z tego co wiem to zalewasz tylko paliwem i masz go na jeden dzień, z obsługa i serwisem który jest na miejscu w razie czego, można wypożyczyć nawet z maszyną. No i oczywiście musisz "wykazywać" chęć kupna ciągnika, musisz pokazać że jesteś na niego napalony :P he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja miałem u siebie MF , Claas , i NH wszystkie w przedziale 145 koni i w MF 6480 były 3 godziny orki , Claas 630 też 3 godziny orki i tylko kosztowało minie paliwo a NH T 6070 był godzine i nic nie placiłem . Też zaprosiłe sąsiadów z okolicy na pokaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

dokladnei tak ja bralem oferty od korbanka i prawdopodobnie jak bede chcial to juz na wiosne bedzie ciagnik na pokazach a jesli nie bede chcial to wezme dopiero po zniwach do pluga:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Wujek jak chcial NH brac na testy to moze wziasc go ale na 200 godzin roboczych, tyle musi ciagik wypracowac u niego :)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Gadałem z kumplem, który pracuje w jd. U nich ciagnik na testy może dostac tylko klient, który może stac się potencjalnym kupcem. Ciagnik dostarczany jest na kilka godzin z operatorem. O zaoraniu całego pola darmowym ciągnikiem nie ma więc mowy. Wiem, że korbanek robi podobnie. Może takie marki jak kubota, które chca wejśc na rynek dają na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

No ja w dniach 23-26 listopada bierzącego roku miałem na jeździe próbnej NH T6.165 ( zdj w mojej galerii). Przywiózł go kierowca w pt przed południem, w poniedziałek rano przyjechał i go zabrał. Ani instrukcji, ani kogoś kto by pokazał zachwalił, po prostu mogłem robić co chciałem. Miałem tylko nie przekroczyc iluś tam mtg i oddać go z pełnym bakiem.

Znajomy zaś miał tej jesieni na testach chyba wszystkie możliwe marki prócz zetora i ursusa xD (to że tak łatwo je dostaje zainspirowało nas by spytać o taka możliwość NH) tyle że on ma kase i na bank bd kupował traktor ( po testach padło na claasa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Z tymi testami różnie bywa, ostatnio rolnik z mojej wioski miał 312 Vario na testy, bodajże 6 godzin i chyba nic go nie kosztowało, na podobnych warunkach miał ponad rok temu znajomy MFa 6 cylindrowego.

Sąsiad na wiosnę miał claasa na 24godziny to dzień i noc dawał nim w pługu, koszt to paliwo, a rok wcześniej miał małą kubotę bodajże 60-70km to też tylko paliwo, a miał ją 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Musisz przekonać dealera lub stworzyć takie wrażenie, że jesteś potencjalnym klientem i chcesz coś takiego kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj