stiepan

zabytkowe maszyny rolnicze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danielhaker    6863

Złomiarze dają średnio za te maszyny po 500zł (jedne po 600, inne po 400 w zależności od ich wagi). Warto za taką cenę sprzedawać?

Tak się przyjrzałem że np. w młocarni jest kupę dobrego materiału (ceowniki, kątowniki) to można by wolnym czasem to co lepsze to zostawić a resztę sprzedać. Dużo nie zostanie bo większość to drewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja mam snopowiązałkę z 85 roku, w idealnym stanie, pracowała do końca, garażowana cały czas. Chętnie bym ją sprzedał.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Witam.

 

Szukam Części lub całości "listwy tnącej bądź też belki tnącej " z kosiarki konnej. Odkupie w rozsądnej cenie.

 

Może być bez noży. Najbardziej interesuje mnie komplet bagnetów w rozsądnej cenie.

 

Lokalizacja nie ma znaczenia, Tylko przesyłka.

 

Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek22698    0

Ja mam dwie snopowiązałki jedna była praktycznie nie używana a druga trochę starsza nie pamiętam roczników ale dla zainteresowanych sprawdzę roczniki posiadam tez prasę kune, siewnik konny, rozsiewacz nawozu konny, maszynę wiejkę waruminke. Chciał bym to wszystko sprzedac zajnteresowanych proszę o kontakt gg prosze pisac nawet jak będe niedostępy na wszystkie wiadomości odpiszę....numer gg-39047869 BARDZO PROSZĘ ZAJNTERESOWANYCH O KONTAKT podaje też telefon ale proszę dzwonic po 15 bo pracuje i nie mogę odbierac telefonuw w czasie pracy..cena do uzgodnienia

 

Ja jeszcze mam kosiarke koną i zniwiarke ale nie wiem czy sprawne po te jedynie dwie maszyny juz pare lat jak nie garzuje ale reszta jest idałami kolekcionerskim stamie zapraszam do pisania wszystko sprzedam a i jeszcze mi sie przypoomniało ze mam zgrabiarke konną i przetrzsacz siana konny jeszcze by się coś zanalazło zajnteresowanych proszę o kontakt gg..Pozdrawiam

 

nie pisz posta pod postem, nastepnym razem uzyj opcji edytuj jesli chcesz cos dopisac

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerec    0

sprzedam stare maszyny : siewnik zbożowy, kultywator ,kolczatke ,płużek ,graski

Woj.opolskie Nysa

tyleckam@poczta.onet.pl

Edytowano przez gerec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Również posiadam zabytkowe maszyny rolnicze: pługi w tym skibowce, redła i popularny kierot. Kontakt PW.


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

Złomiarze dają średnio za te maszyny po 500zł (jedne po 600, inne po 400 w zależności od ich wagi). Warto za taką cenę sprzedawać?

Tak się przyjrzałem że np. w młocarni jest kupę dobrego materiału (ceowniki, kątowniki) to można by wolnym czasem to co lepsze to zostawić a resztę sprzedać. Dużo nie zostanie bo większość to drewno

 

A ta młocarnia na chodzie ? Jeśli tak to sprzedaj ją całą jako maszynę do młócenia ziół na pewno więcej dostaniesz niż dają złomiarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Moja kosiarka konna poszła 3 tyg temu na złom za 220zł ale zostały mi z niej koła z felgami i piastami,dyszel i sprężyna aż żal było dawać taką sprężynę na złom. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu z dobrymi znajomymi z ukrainy jezdziłem po dalszej okolicy i szukałem starego sprzetu, sporo kosiarek, kopaczek i zgrabiarek wyjechało na ukraine pod czernichów

 

pewnego razu jak znajomych odwiedziłem i zobaczyłem swoja stara kosiarke w akcji to az mi sie łezka w oku zakreciła hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprzedam młocarnie razem z wialnią,

są to maszyny przedwojenne w bardzo dobrym stanie,

Cały czas stoją w stodole,

Wszystkich zainteresowanych proszę pisać na maila: borawskiandrzej@gmail.com

 

Galeria: http://mlockarnia.pxd.pl/

 

Cena do Negocjacj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek22698    0

Co do mojego postu powyżej to cena jest do uzgodnienia i oferuje dowóz gratis niezależnie od kilometrów maszyny są zadbane i gotowe do pracy. Jak ktoś jest zainteresowany to pisac posty.

Edytowano przez Marcin91
błędy ortograficzne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siman1a    0

Witam. Posiadam Maszyny rolnicze niemieckiej produkcji, garażowane, sprawne. pochodzą z około 1930 roku. Pisze na nich " REGENSBURG BRESLAU". Jest to młocarnia sztyftowa oraz wialnia ( do oddzielania zboża od plewu). Młocarnia zalilana jest silnikiem o mocy 6 kW ( silnik wymaga nawinięcia jednej cewki). Maszyna ta połączona jest z silnikiem pasem który tez posiadam. Natomiast wialnia zasilana jest ręcznie, pokręcając kołem. Dodatkowo jest zrobiony własnej produkcji urządzenie do mielenia zboża które tez zasilane jest tym silnikiem. Jeśli byłby ktoś zainteresowany kupnem wszystkiego razem lub oddzielnie to proszę o kontakt. meil: siman1a@wp.pl

Edytowano przez siman1a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

Kupie kopaczki konne, zgrabiarki konne, kosiarki konne, kosiarki osy, małopolskie

 

Po 1 nie piszemy caps lockiem, po 2 giełda jest w innym miejscu.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Posiadam żniwiarkę używaną jeden sezon.

ile za tą żniwiarkę chcesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam na gospodarstwie bardzo starą, chyba jeszcze poniemiecką wialnię do czyszczenia zbóż. Niestety nie wiem jaki to jest model, czy chociażby jakiej firmy to jest, bo tabliczka znamionowa została zgubiona, poniżej odsyłam do galerii w której znajduje się kilka zdjęć tej maszyny.

 

https://picasaweb.google.com/101657704916922905105/WialniaPetkus

 

Z wyglądu bardzo przypomina maszyny Petkus, ale nigdzie nie znalazłem dokładnie takiej samej maszyny. Chciałbym wiedzieć ile takie coś może być warte ? Czy opłaca się to remontować, czy sprzedać w takim stanie jak na zdjęciach widać ? I najważniejsze - co to jest za maszyna (firma,model) ? Może ktoś z Was coś takiego posiada, lub widział gdzieś.

 

Bardzo bym prosił o pomoc, i odpowiedź na w/w pytania. Dodam że maszyna w dalszym ciągu jest sprawna, przez ostatnie 20 lat była używana sporadycznie, 2 - 3 razy w sezonie to jest na prawdę max. Oczywiście ze względu na swoje lata jest trochę zniszczona, była naprawiana, jest pokryta rdzą ale blachy są w dobrym stanie - nie posiadają dziur (przez wszystkie lata stała w stodole).Posiadam do niej komplet sit. Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam Michał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzeniu    0

Witam,

 

mam do sprzedania trochę starego ale dobrego sprzętu rolniczego. Można by to opchnąć na złom ale jest jakiś sentyment i szkoda trochę a nóż sie komuś może przyda :) Więc będzie to : snopowiązałka poznaniańka r. 1968, grabiarka do siana, kierat ( mechanizm + pokrywa) + mechanizm do kierata ( jakis reduktor to jest chyba, z wyjściem na siajbe dokładnie nie wiem jak to sie nazywa), 2 kultywatory konne, pług jednoskibowy oraz 2 sieczkarnie ( jedna cała metalowa a druga częściowo drewniana ). Wszystkie sprzęty oceniam na stan b. dobry. Dla zainteresowanych mogę podać dokładniejsze informacje oraz wysłać zdjęcia. Kontakt na priv bądź e-mail: dzeniu17@o2.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

Może ktoś chętny na kosiarke konną przystosowaną do ciągnika i młocarnie braci Perlis.Woj Podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ron    0

ue443_a1.JPGii44_a2.JPGee437_a3.JPGoo175_a4.JPGmg533_a5.JPG

Witam kolegów. Znalazłem na złomowisku taki oto wałek. Pochodzi z jakiejś maszyny rolniczej ? Długość +/- 115 - 116 cm. Średnica końcówki z wpustem na " klin " - 28 mm. Posiada trzy miejsca do zamontowania panewek trzech korbowodów. Okres raczej powojenny, bliższy lub dalszy. Wzbudził moje zainteresowanie i zabrałem go ze składnicy ponieważ jest... nowy, nieużywany, ze sladami towotu, oklejony szarym papierem. Szkoda go posyłać do huty, skoro jest nowy. Może znajdzie się ktoś kto taki wał potrzebuje, jeśli nie pochodzi on od jakiejś strasznie nietypowej maszyny. Ktoś coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe od czego- wrzuciłem fotkę na retrotraktor, może ktoś rozpozna.

 

BTW szukam części do Zetora 25, jakby ktoś miał namiar to proszę o kontakt na 504 230320.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma mowy, to nie od takiego przetrząsacza. W nim jest całkiem inny.

Szukajcie w częściach od snopowiązałek konnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj