robo

New Holland TD5050

Polecane posty

major_89    36

panowie czy ten rzęch da radę udźwignąć agregat siewny agromaszu z wałem packera i do tego siewnik amazone D7??

może ktoś sieje czymś podobnym??

 

Zapomnij przy standardowej hydrałlice jest to praktycznie niemożliwe a o szybkiej i wydajnej pracy tym bardziej nie myśl. Sam parker waży 500kg + siewnik do którego wchodzi z 400kg zboża. Istnieje możliwość zainstalowania dodatkowego zewnętrznego siłownika wtedy po dociążeniu przodu problem znika. Ale w serwisie muwili że to koszt koło 3 tyś zł. Ciągnik do potężnych i tak nie należy więc nie ma co go przeciążać bo coś jeszcze ustąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

że też żadna firma nie wpadła na pomysł produkowania agregatu z jednym wałem, był ze 30 cm krótszy i 200 kg lżejszy, jak znalazł do takich gratów jak nasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Z tym to racja bo wg mnie ten z przodu jest zbędny, ale problemów z podnoszeniem niema bez dodatkowego obciążenia, zasypuje do pełna,a w TD to nie wiem ,jest lżejszy, delikatniejszy, słabsze zwolnice i udżwig mniejszy


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja po żniwach robiłem agregatem który warzył około 2 ton i ledwie go podnosił, był to ares talerzowy z unii z pakerem,

o masę ciągnika się nie martwię , mam ładowacz czołowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

panowie czy ten rzęch da radę udźwignąć agregat siewny agromaszu z wałem packera i do tego siewnik amazone D7??

może ktoś sieje czymś podobnym??

MAM AGROMASZ 2,7m z wałem packera plus poznaniak 6 i chodzi dobrze z pełnym zasypem przenicy przy rozgrzanym oleju trosze ciezej ponosi ale daje rade

 

moim zdaniem dusi sie tak samo jak na normalnym mechanicznym bo przy orce jak wjezdzałem na ciezką gline to sie dusił a mam tez hydrauliczny rewers.

a o tym ze sie nie bedzie dusił to słysze pierwszy raz

a jak ci sie on sprawuje?

jakie masz maszyny do niego????????

 

jakie maszyny macie do nh td 5050 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek25    1

ja mam td5040

agregat agromasz3,7 ale nim jeszcze nie robiłem

, do tego pługi akpil mix 40 3+1, prasa metal mafch

przyczepa wielton 6

ładowacz tez z metal fachu

no jak narazie poza tym uszczelniaczem to wszystko gra i rewers spisuje sie jak narazie wzorowo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam-panowie mam mały problem w NH td5050 otóż podczas ostatniej jesiennej pracy przy wciskaniu sprzęgła nagle na pedale zrobił sie większy luz -mam namyśli to że sprzegło bierze dopiero od połowy tak poza tym biegi wchodzą jak do tej pory ciągnik ciągnie też w porządku ,próbowałem podciągnąć sprzegło na lince ale to nie za wiele pomogło choć jest lepiej-jak myślicie może to być wina linki od sprzęgła bo słyszałem że siadają dość często-ciągnik ma 1500 mtg i juest to jego pierwsza linka więc może trzeba ją wymienić bo już sie może kończy,jak myślicie?

może ci się linka naderwała , ja miałem podobnie przy oraniu nie wiedziałem co się stało zrobił się luz , ale biegi wchodziły to się dalej robiło , a tu za parę dni przy wciskaniu sprzęgła linka tylko strzeliła.

ja mam nh td80.ma coś trochę ponad 2000mtg i jest założona już 4 linka od sprzęgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

dzięki kolego o taką odpowiedz mi chodziło a nie odpowiedzi typu zadzwoń do serwisu-jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

ja mam td5040

agregat agromasz3,7 ale nim jeszcze nie robiłem

, do tego pługi akpil mix 40 3+1, prasa metal mafch

przyczepa wielton 6

ładowacz tez z metal fachu

no jak narazie poza tym uszczelniaczem to wszystko gra i rewers spisuje sie jak narazie wzorowo;)

JAKIE ZAPOTRZEBOWANIE MOCY JEST NA TEN AGREGAT I PŁUG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    116

ma ktoś z was z tyłu opony 18,4R34??

jak są w zestawie na przodzie??

 

 

W td5030 mam na przodzie 12,4-R24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a z tyłu masz 18,4??

znajomy z tyłu ma 16,9r34 a z przodu 13,6r24 , jak oni te opony dobierają?? chyba że przednie mosty mają różne przełożenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    116

mea culpa, wprowadziłem Cie malkolm w błąd, rozmaiar w moim td jest taki sam jak u Twojego kolegi. U mojego szwagra w serii T5030 jest chyba szerokość 18,4 i stąd chyba ten rozmiar zapamiętałm :D . Co do doboru rozmiaru opon przez producenta czy dilera to jak na mój gust szerokość opony (czyli te 18,4 czy 16,9) nie ma wielkiego znaczenia, istotne jest jedynie własciwy dobór średnicy felgi(R34tył, R24przód) oraz profil opony i jak sądze to jest chyba skrupulatnie dopilnowane by właściwie zsynchronizować napęd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

u mnie dealer się pomylił i zamienił przednie koła, i sam już nie wiem co na przód mogę założyć, sprzedawca zwinął interes, co prawdo coś tam chłopaki z wia-lanu mi pomogli ale na dal nie wiem na czym stoję, szczególnie że coś jarmoli jak włączę napęd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    116

Jakoś trudno mi sobie to wyobrazić by ot tak diler sie pomylił... zwyczajnie założył takie jakie mu było wygodnie. Jeśli z tyłu felgi masz 34 to z przodu zgodnie z tym jakie mamy my, nalezy złożyć R24, nie spotkałem się z takim przypadkiem ale mozna sobie wyobrazić ze spora różnica prędkości na przedniej i tylnej osi moze powodowć "jarmolenie" a dłuższa eksploatacja uszkodzenie przekładni...dla ciebie oby nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jak się okazało niedawno, u znajomego który kupił ciągnik ze 3 miesiące przede mną u tego samego dealera też coś się dzieje,

ma mniejszy profil opon z tyłu a większe z przodu, ja na odwrót, poza tym, ja z przodu miałem michelliny a z tyłu goodyery a on na odwrót.

ostatecznie zadzwoniłem do innego sprzedawcy bo ten od którego kupiłem ciągnik już nie istnieje i okazało się że po numerze Vin można sprawdzić z jakim wyposażeniem wyszedł ciągnik z fabryki, ewidentnie powinien mieć inne opony z przodu.

na dniach przywiozę inne koła z większymi oponami i zobaczymy co się będzie działo.

pomiędzy oponami 320/70r24 a 380/85r24 jest ze 20% różnicy w obwodzi, a felga ta sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja ciągam kombi z unii 4,2metra i wyśmienicie sobie daje radę, tyle że jak do tego atlasa zapniesz jeszcze siewnik to już będzie miał co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

malkolm dlugo użytkujesz td ,jak awaryjność

 

i jeszcze jedno pytanko czy słyszał ktoś z was o podnoszeniu mocy w td

 

oczywiście chodzi o moc silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

td mam 7 lat, ma 1430 motogodzin, tyle że ja mam stary licznik i idą o wiele wolniej niż w nowych, głównie ciężka robota w polu i transport,

to tej pory 2 razy była uszczelniana pompa wtryskowa i tyle, ostatnio coś jarmoliło w przednim moście, rozebrałem i nie znalazłem żadnej usterki, złożyłem, zalałem nowym olejem i ustało.

co do podnoszenia mocy w td to jest to banalnie proste, na pompie masz śrubeczkę którą regulujesz dawkę paliwa, ale musisz się liczyć ze zwiększonym spalaniem i mniejszą żywotnością sprzęgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

nie wiem jak reguluje się w sześćdziesiątce, nigdy nawet nią nie jeździłem,

w td zależnie od rocznika będzie to z frontu lub od strony silnika , jest tam taki kapturek, jest to plomba , po jej zbiciu przecinakiem na wierzchu będzie śrubka którą reguluje się dawkę , kapturka spowrotem nie założysz i jeśli ciągnik masz na gwarancji tracisz ją,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

nie wiecie czy jakiś znany wam diler nie posiada jeszcze w ofercie tych ciągników?? u mnie KARCZ Sandomierz, już nie ma i mówi że nie bedzie. chyba że gdzieś jakieś nie sprzedane. fajna to maszynka za te pieniądze a robote zrobi.

teraz nowe t5.95 (następca) kosztują podobno od 160 000NeTTO. więc różnicę widac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

KARCZ NIEBA bo new holland mu niechce dac słyszałem ze nie popłacił za ciągniki i new holland niechce miec z nim nic wspólnego ale to moze byc plotka ,wejdz sobie na strone newholland.com.pl i tam jest cała lista dilerów napewno cos znajdziesz a teraz do konca marca jest promocja na rocznik 2012 wiec mozna taniej kupic ja tak zrbiłem w tamtym roku i jeszcze do tego kredyt fabryczny na 5 % dostałem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj