robo

New Holland TD5050

Polecane posty

Julek19    0

PAWELEK1108

tak, zmiana kierunku jazdy odbywa się bez sprzęgła ale to jest rewers hydrauliczny, a nie elektro bo w serii td nie ma takiej opcji jak w serii t, gdzie zmiana kierunku odbywa si przez impuls elektroniczny. W td zawory sterowane są tylko mechanicznie za pomocą linek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

@Julku-ale co z samym sprzęgłem-mokre czy suche?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julek19    0

post-43185-0-27274500-1326147662_thumb.jpg

sprzegło jest wielotarczowe mokre, dealerzy nh tak twierdzą

Edytowano przez Julek19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

takiej informacji chciałęm, dzieki:) czyyli nh zaserwowało kompaktowy ciągnik nie do zdarcia za rozsądne pieniądze...?<_<


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWELEK1108    0

A ILE obciazników na przód jest w standardzie?

 

post-43185-0-27274500-1326147662_thumb.jpg

sprzegło jest wielotarczowe mokre, dealerzy nh tak twierdzą

tam na tym zdjeciu co dodałes za kierownica jest dodatkowy wskaznik co to jest? bo w moim takiego nie widziałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWELEK1108    0

aha ok niemem myslałem ze to wskaznik doładowania turbiny

jeszcze jak by mi ktos powiedział o tych obciąznikach ile jest w standardzie na przodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

post-43185-0-27274500-1326147662_thumb.jpg

sprzegło jest wielotarczowe mokre, dealerzy nh tak twierdzą

 

Hmmm ale czego ma dowodzic to zdjecie?

Bo ze jest rewers to widzimy, ale jakie sprzeglo siedzi wtym td to z tego zdjecia nie da sie wywnioskowac(mi dilerzy z niechecia przyznali sie ze sprzeglo nadal jest suche wiec nie warto doplacac w nowym TD5 to ma sie zmienic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julek19    0

zgadza się, zdjęcie nie przedstawia sprzęgła mokrego ;)

100% pewności nie mam, tak mówią dealerzy z którymi rozmawiałem, czy ściemniają- tego nie wiem. Tak na logikę to czy zmiana kierunku jazdy mogłaby się odbywać bez sprzęgła na suchym sprzęgle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Oczywiscie ze mogłaby sie odbywac bo sprzeglem w takim wypadku steruje zawor hydrauliczny lub silownik hydraul sterowany linka z tego rewersu przy kierownicy, zdaje sie ze DF w agroplusach stosowal taki przycisk "stop end go" czyli bezsprzeglowe zatrzymanie ciagnika i pozniej jazda w tez bez wciskania sprzegla a tez suche sprzeglo tam siedzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Hmm jezdziłem td 5050 z rewersem przy kierownicy i takiego zamówiłem w tym tygodniu ma juz byc :) Mam TD 80d z 2008r 1200mth i zero awarii. Ten ma byc do tura i dealer namówił mnie wlasnie na te sprzęgło, i z tego co on mówi to jest sprzeglo mokre a nie jak dotychczas suche ale zmiana kierunku jazdy odbywa sie za pomocą linki, załączanie napędu i blokady jest na guzik, do tego mam klime radyjko haki cbm po długich negocjacjach 129 brutto także chyba nie przepłaciłem :)

 

Dla mnie to raczej niemożliwe żeby rewers działał bez sprzęgła na suchym sprzęgle. To samo rozwiązanie będzie w nowej serii TD5, czyli sprzęgło dwutarczowe mokre i rewers hydrauliczny a sprzęgło WOM będzie miało sprzęgło suche. Tylko seria TD 5 będzie po wizualnym liftingu. W serii td5000 nie dopłacałem dodatkowo do mokrego sprzęgła i rewersu hydraulicznego skoro płacę za niego 138 tys. na full bez przedniego TUZa.

 

Jakiej mocy ma być? mi dealer powiedział ze będzie droższy ponad 20tys od tej wersji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julek19    0

Niezłą cenę wytłukłes. Ja tez td5050 zamówiłem tyle ze ma jeszcze sprężarkę. Dilerzy twierdzą ze sprzęgło mokre,ale czy oni tak wszystko wiedzą.Dziwne jest to ze z mokrym sprzęglem jest tańszy jak z suchym.

Widzę że jesteś z podlaskiego, gdzie go zamawiałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Niezłą cenę wytłukłes. Ja tez td5050 zamówiłem tyle ze ma jeszcze sprężarkę. Dilerzy twierdzą ze sprzęgło mokre,ale czy oni tak wszystko wiedzą.Dziwne jest to ze z mokrym sprzęglem jest tańszy jak z suchym.

Widzę że jesteś z podlaskiego, gdzie go zamawiałeś?

[/quote

 

w Czyżewie a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julek19    0

w Czyżewie a Ty?

 

ja też he he,

a może jeździłeś td5050 z ładowaczem? jak tak to prawdopodobnie moim

Pewnie mamy zapewnienia z tych samych ust że sprzęgło jest mokre...

Oby takie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

hehe jezdziłem bez ładowacza, ale jak zamawiałem to ogladałem wlasnie takiego z ładowaczem i stał za budynkiem to bylo przed swietami kika dni :)

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julek19    0

jakie jest Twoje odczucie w jeździe odnośnie tego rewersu hydraulicznego w td? Ja spodziewałem się trochę szybszej reakcji zmiany kierunku jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWELEK1108    0

JESZCZE RAZ PYTAM BO NIKT MI NIE ODPOWIEDZIAŁ ILE JEST OBCIĄZNIKÓW NA PRZÓD W STANDARDZIE?????????????

ja zamówiłem td 5050 z klimą haki rewers hydrayliczny za 133000 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

Miałem dzisiaj okazję pojeździć dzisiaj TD5050 z rewersem hydraulicznym u dilera z małopolski - świetna sprawa, w porównaniu do mechanicznego - bomba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj