robo

New Holland TD5050

Polecane posty

adikpl1    257

TD5030 ma 82 konny (ISO) silnik FC5 o pojemności 3200 a TD5040 i TD5050 odpowiednio 88 i 95 konne Iveco NEF o pojemności 4485

Stare TDD miały silnik Iveco 8000 o pojemności 3908 cm^3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Jaki najwiekszy pług można do niego założyć? Chciałbym jakąś obrotówkę najlepiej na resorze. Chodzi głównie o wagę pługa, bo tylny tuz do najmocniejszych nie należy i jeszcze te zwolnice.

Jakie pługi zaczepiacie do TD 5050?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Kolego jeśli chcesz obrotowy i na resorze to max 3 skibowy o wiekszym zapomnij na zabezpieczeniu resorowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
catur    0
Napisano (edytowany)

to napisz na gadu do mnie to pogadamy, a ogólnie ciagnik jest OK.

@kobra89, napisz coś więcej na temat NH TD5050, jak się sprawuje, awarie, itp. Jestem przed wyborem ciągnika i miedzy innymi temu też się przyglądam. Myślę, że inni użytkownicy AF też będą wdzięczni.

Edytowano przez catur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

witam użytkowników mam zamia4r kupić new hollanda Td5050 . moje gospodarstwo to 25 hektarów .jeśli chodzi o maszyny jakie mam to plug 4x35 zagonowy agregat uprawowo siewny 3m gruber 2,6 zwracam się zatem do posiadaczy takowych ciągników o opinie na ich temat i ewentualne sugestie. z góry dzięki

 

Witam 2 lata temu kupiłem Nh TD5050 z przednim tuzem, ma obecnie 470 MTH. Sprawuje się bardzo dobrze poza jedną drobną usterką, klimatyzacja przestała chłodzić. Ciągnik w standardzie jest na dość szerokich oponach w stosunku do jego masy, przód 36cm, tył 48cm, w wielu sytuacjach ratowały mnie od zagrzęźnięcia. Radze wszystkim kupując nowy ciągnik kupujcie z przednim tuzem, dopiero wówczas można w 100% wykorzystać ciągnik. Na przód zaczepiam do niego agregat który wykonałem razem z ojcem, jest wykonany na bazie agregatu sterntiller firmy rau, dodatkowo z przodu ma dorzucone 2 rzędy wąskich łapek, z tyłu zaczepiam siewnik hassia du100 3m ze spulchniaczami śladów i w ten sposób mam wyważony ciągnik z zestawem uprawowo siewnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kolego "catur" powiem Ci awarie miałem taką jak narazie że była zima -20 a ja klime właczyłem i żywcem zerwało mi przewód i płyn sie wylał, druga awaria spałiły mi sie 2 bezpieczniki od swiatel tez przez moją głupote :D, po zatym śmiało moge polecic ten ciągnik każdemu, bo jest godny polecenia, natomiast u mnie wyraznie mozna zobaczyc jakie maszyny da rady ciągac TD 5050, wiec polecam do obejrzenia i uwierzenia.

Co do spalania to powiem że każdy swoje gada, już kiedys nawet widziałęm że ktoś pisał że mu 3,5l spali, chyba stojąc w stodole, tak normalnie to 10-13 zależy od nogi.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Koledzy ja u siebie mam bardzo ciężkie w uprawie gleby gliniaste, i przy najcięższej pracy orce, agregacie ścierniskowym mój NHtd5050 pali do 12 l/h. Na lżejszej glebie, lub prze lżejszych pracach przy umiejętnym oszczędnym operowaniu pedałem gazu można zejść kilka litrów poniżej 10.

 

na początku 2009 r. z klimą i przednim tuzem zapłaciłem 134000, jestem z lubelskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

to bardzo tnio dałeś za niego jak z przednim tuzem chyba że nie brałeś pnełmatyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
catur    0

Dzięki koledzy, ale jakby ktoś miał jeszcze jakieś opinie to zapraszam do wpisów:rolleyes: Na PROW jestem w pierwszej setce w śląskim, więc szanse na zakup są dosyć duże i coraz bardziej jestem za NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojka    0

Panowie cena za td 5050

-szerokie koła

- pneumatyka

-haki na tylnym tuzie

- klima

cena 134 000 zł

 

co wy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek    0

jeśli masz to samo wyposażenie co napisał @sojka to różnica może brać się z różnicy jaką dealer montuje pneumatykę: POLSKA / ANGIELSKA

I pamiętajcie, że od nowego roku Vat +1%

Edytowano przez wladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

także znajduje się na zielonej liście w woj.podkarpackim i kieruję się ku temu ciągnikowi, tylko powiedzcie z doświadczenia czy ten traktor nadaje się do ładowacza czołowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Z tym pługiem to nie będzie miał co robić, co najmniej 4x45. Chyba że masz ciężkie gleby i zgórki.

 

Do tura się nadaje b.dobrze, ale seria T5000 lepiej pasuje ze względu na rewers elektrohydrauliczny i mniejszy promień skrętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

panowie ostatnio zauważyłem w moim td5050 ze coś chwilami wyje i to na wyższych obrotach tak jak by jakaś pompa sie blokowała jest to o tyle dziwne ze np-wyje przez chwile a póżniej przestaje -jak myślicje co to może być? może jakaś pompa sie blokuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

do tura nadaje się tylko ja czepiam na tył talezówkę 16 talerzy jako balast w takich pracach jak załadunek piachu i obornika z pryzmy .

 

a powiedzcie z doświadczenia jakim biegiem i w jakim zakresie sprężynujecie tym smerfem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj