marcin7795

Problem podnośnik w ursus1014

Polecane posty

vw141998    17

Witam. Co może byc przyczyną w ursusie 914. podnosnik b.dobrze podnosi a Hydraulika zewnetrzna to nie wiem .... jak chce złożyć Agregat ( silownik na dwa węże ) wąż sie aż wywija a nie sklada . czyzby jakiś zawór byl winny i nie przyjmuje oleju tym drugim wężem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam otóż problem bo wczoraj prasując sianokiszonkę ursusem 902 strasznie wyła mi pompa hydrauliczna przy otwieraniu komory , po zrobieniu zaledwie 6 bali hydraulika padła , pod ciagnikem znalazł się cały olej ze skrzyni, po odkręceniu okienka pod schodami kabiny zauważyłem ze pękła pompa na pol. może wiecie jaka była przyczyna ze pękła pompa na całości bo pierwszy raz spotykam się z takim czymś . :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melgies6    0

witam, mam problem z podnośnikiem w U1222 z 87 roku. Ogolnie wszystkie maszyny dźwiga bez problemu kiper tak samo na wolnych obrotach przyczepe 6t podnosi. Problem pojawił sie ostatni, polega on na tym że ciągnik podniesie maszynę, ale po jakimś czasie ona opada na zimie, trzeba wtedy cofnąć dźwignie do położeni zero, i albo podniesie zaraz po chwili albo trzeb odczekać 5-10 min i dopiero podniesie. Dodam że ciagnik jest oryginalnie wyposażony w siłownik pomocniczy. Jeszcze z tego co zauważyłem normlanie jak jest podniesieone jak by co chwile troche opadał i pompa go dobija spowrotem do samej góry. No i cały czas na podniesionym słychać jak pompa pacuje. Pozdrawiam i licze na pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9621    16

Witam panowie co mogę zrobić żeby podnośnik w ursusie 914 szybciej opadał? Mając nawet duży ciężar na podnośniku wolno opada. Pokrętło pod siedzeniem jest na maxa odkręcone wiec to nie jego wina. Jest to bardzo denerwujące najbardziej w orce w czym szukać winy w rozdzielaczu ?. Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowano przez mati9621

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj odnosnie tej pompy masz cos z zaworem zlewowym lub bespiczenstwa niema obigu wiec niezakładaj nowej bo bedzie po niej musisz zdemotowac podnosnik niema inej opcji przerabiałem ten temat wiec mam doswiadczenie jesli ktos ma problem z podnosnikami w ursusach od 912 do 1614 do piscie pomoge

witam mam taki problem w ursusie c385 a  a mianowicie podnosni na poczatku orania podnosil i obracal plug teraz ma ciezko podnies i nie za kazdym razem podnosi a jak podniesie to bardzo powoli. i obraca tez po woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po lewej stronie ciągnika pod schodami. Masz tam wyłącznik,sciagasz okienko. Na YouTube jest filmik z hylmetu jak wymienia przy Ursusie 1234 to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolo 40 litrow ,miarka jest pod siedzeniem , dolej do stanu i bedzie oki.

 20l takich pomp do tego modelu nie robia chyba od 31l do 42l wzmacnaine.

Na allegro zamow sobie i po sprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok a mam pytanie czy z tematu silnika tez jestes ogarniety??

Pisz prywatnie na moje konto to pomogę. Silnik nie pasuje do tego tematu wiec znajdź taki temat lub pisz priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Witam czytałem trochę temat ale nie znalazłem dokladnej odpowiedzi mianowicie podczas pracy z ladowaczem w ursusie 1224 momentalnie stracił on ciśnienie oleju (chwilę przed wysadzilo wąż xD) pompa jest ok ciśnienie ginie gdzieś dalej zapewne pękła jakaś rurka lub wywalilo zawór tylko który gdzie on jest?
Pompa jest ok bo mam zrobiony krotki obieg tylko na rozdzielacz tura. NA wyjciach jest max 10 atm podnosnik nie podnosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Witam.Jaką pompę hydrauliczną kupić do ursusa 1222,Hydrotor czy hylmet czy może jest jakaś inna dobra firma co robi pompy hydrauliczne?Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Hydrotor i Hylmet będą bardzo dobre, jedna i druga. Której nie założysz to będziesz zadowolony bo już nic lepszego na rynku nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Mam jeszcze jedno pytanie,co to może być za przyczyna,podnośnik szarpie,olej się pieni?dodam,że jak wywracam przyczepę to też nią szarpie.czyżby to pompa?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Robi  jeszcze  Warynski , tez podobno  dobre .

Ja polecałbym  Hylmet 

 

To że  szarpie - to  sprawdź  na początek  filtry i stan oleju 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Filtry są nowe,były zmieniane przy remoncie podnośnika,stan oleju ok,może pompa łapie gdzieś lewe powietrze?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

Witam, mam problem w ursusie 1002 , jak mam zawieszony pług pompa nie chce w dół opuścić  tak jakby sie wyłączyła , sprawdzałem wajchą druga ( tą co się kipruje ) pompa działą bo jak nadusze to zawyje.stało mi sie dzisiaj tak dwa razy przy oraniu.Pompa podnosi elegancko to nie mozliwe ze sie skonczyła . Gdzie szukać problemu ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tyłu trzeba odkręcić korek i pier... w coś tam przez długi pręt. Ja tego nie robiłem, ale pisali w tym temacie. W moim jak podnisósł i nie chciaał opuścić to wystarczyło wajchą poruszyć góra dół i po problemie. Zaworu pod siedzeniem nikt Ci dla żartu nie zakręcił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj