farmer8244

Jak ustawic siewnik poznaniak

Polecane posty

zenas    11

:blink: na górnej klapie jest tabela wysiewu,równie dobrze jak ustawisz przełożenia w skrzyni na A-5/A-6 tj.wysiew w granicach 280 kg/ha.albo j.w, zrób próbe kręconą,bo bardzo ważne jedne nasiona są grube i wysiew jest mniejszy lub drobne i wtedy wysiewa się więcej stąd też najbardziej wiarygodna jest próba kręcona :D


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Oprócz skrzyni przekładniowej A-C 1-6 jest jeszcze przekładnia boczna . Sprawdź czy jest ustawiona na "wysiew zwiększony".To powinno załatwić problem. No i oczywiście "próba kręcona"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

ja już się przejechałem jak jęczmień zimowy siałem, wysiał mi 50 kg/ha, teraz pod pszenżyto i pszenice robię prubę kręconom, pszenica żeby mi 200kg wysiał to boczne koła ustawione na normalny wysiem czyli dóże na dóże, ale denka pod rolkami zrobiłem przerwe 4mm, a gurne zapadki na 1 wgłębienie od dołu, czyli prawie na ful otwarte, a i ustawienia na c-6, i wtedy dopiero mi sieje te 200kg, ale myśle siać na zwiększonym, oczywiście pruba kręcona, przed każdą zmienioną odmianą zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Panowie a jak ustawić wysiew w nowym poznaniaku? W tym roku chciałem ustawić swojego nowego poznaniaka na wysiew 250kg/ha - siew pszenżyta. Wykonałem próbę kręconą korbą i kołem ,dodam obie próby wyszły identycznie i wskazały ze siewnik jest ustawiony na ządana dawke czyli 250kg/ha. Zadowolony pojechałem na pole i tu niespodzianka na ha wysiało mi 40 kg mniej czyli 210kg pszenzyta na ha. Nie mam pojecia skad ta roznica. Dzwoniłem do handlowca ze siewnik troszke nie za bardzo sieje a on mi na to ze to poslizg koła i pewnie zakłady. Moze i ma racje ze to jest powodem ale nie az 40kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer8244    11

a z boku z lewej stronuy do przenicy jak ona ma byc ustawiona w zastawka na 2 wgłębienie od dołu tam z prawej na 280 a z lewen jest skala od 1-8 na ile ma byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Panowie a jak ustawić wysiew w nowym poznaniaku? W tym roku chciałem ustawić swojego nowego poznaniaka na wysiew 250kg/ha - siew pszenżyta. Wykonałem próbę kręconą korbą i kołem ,dodam obie próby wyszły identycznie i wskazały ze siewnik jest ustawiony na ządana dawke czyli 250kg/ha. Zadowolony pojechałem na pole i tu niespodzianka na ha wysiało mi 40 kg mniej czyli 210kg pszenzyta na ha. Nie mam pojecia skad ta roznica. Dzwoniłem do handlowca ze siewnik troszke nie za bardzo sieje a on mi na to ze to poslizg koła i pewnie zakłady. Moze i ma racje ze to jest powodem ale nie az 40kg.

 

W nowym siewniku? Masakra. W moim 10-cio letnim tez oszukuje. Co za przekładnie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KOLEDZY JA POZNANIAKA USTAWIAM NA

C-2

NA DENKACH NA 4 ZĄBEK

NA KLAPKACH NA 2 ZĄBEK

TO JEST POD PSZENICĘ ok 280kg /ha

a jak go ustawić pod jęczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

koledzy z całym szacunkiem ale tabela to podstawa ,do tego próba krecona dla precyzji ,mimo ze poznaniak po symbolach taki sam wysiew wychodzi rozbieżny więc nie zadawajcie pytań jak ustawić ,kazdy indywidualnie niech to robi

co z tego że napisze że w SO43 86r  na A 4 zwiększone wysiewam 190kg przy denkach na 2 a klapkach na 4 ,ustawisz tak i wysieje mniej ,bedziesz miał do mnie pretensje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj