PIOTREK86

Turbo do 914

Polecane posty

leszekd    110

Kolego to nie temat ani o Mercedesie ani o Iveco tylko o Ursusie

Więc ile tych koni przybywa 4 czy 5 w ursusie 1614 i gdzie tak napisano?? W instrukcji niema ani słowa. Nie twierdzę że tej mocy nie przybędzie. Co masz na myśli pisząc „bo w ursusie to jest... kawałek rury z dziurami”- gdzie te dziury?

Nigdzie nie pisałem o żadnej akustyce przy zasilaniu turbiny.

A co do wypisywania głupot nie lubię obrażać ludzi jednak nie słyszałem większej głupoty jak to że turbo sprężarka hamuje silnik. Gdyby tak było to po jaki ją stosować??

Jak się nie wierzy w obecność energii kinetycznej przy turbo doładowaniu wystarczy w googlach wpisać te hasła łącznie coś ciekawego na pewno się wyświetli.

Jeżeli koledze turbo sprężarka hamuje silnik trzeba oddać ją do remontu :huh: .

Spór uważam za zamknięty

 

 

Może ktoś wie czemu 16 niedomaga pompa niby sprawna wtryski zrobione zawory zrobione odmą nie dymi , turbo oleju nie pobiera jednak ciśnienie doładowania chyba niskie i bak mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Z jednym się z tobą zgodze spór zakończony nie ma się co kłucić ja wiem swoje Ty wiesz swoje Pozdrawiam :huh:


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Może któs poleci jakies zakłady na wschodniej czesci polski gdzie sprzedawane sa regenerowane silniki do 1014?

 

 

A więc kolego w Ostródzie masz Zakład Naprawy Maszyn Rolniczych. Tam regenerują kompleksowo silniki, jak i poszczególne podzespoły, np.szlif wałów korbowych. Można też oddać swój silnik i wziąć nowy zregenerowany, oczywiście za dopłatą.

 

 

Wtrącając się do potężnego sporu, który w tym temacie się rozpoczął osobiście twierdzę, że może w jakimś bardzo bardzo małym stopniu turbosprężarka "hamuje" silnik, jednak zyski ze zwiększonego ciśnienia doładowania w kolektorze ssącym i co za tym idzie efektywniejsze spalanie paliwa są znacznie większe, więc tak czy owak zamontowanie turbiny ze zwiększeniem dawki paliwa daje moc oraz moment obrotowy.

 

Co do korektora ciśnieniowego zgodzę się z Wami. Powinien on być przy turbinie o czym świadczy choćby jego obecność we wszystkich nowszych silnikach zagranicznych producentów, jednak w przypadku Ursusa, jego budowa jest tak prosta i banalna, że można obyć się również bez niego, zwiększając dawkę paliwa na pompie i odpowiednio modyfikując pompę pod turbinę. Paliwa idzie może trochę więcej,ale nie ma nic za darmo. Zawsze można założyć ten korektor i wtedy zaoszczędzić na paliwie.

 

W moim przypadku nie stosowałem tego korektora, tylko odpowiednie regulacje i modyfikację a wzrost mocy jest znaczny, a traktor prawie wcale nie dymi nawet pod bardzo ciężkim obciążeniem. Drastycznego wzrostu spalania tez nie zauważyłem.

 

Jako ciekawostkę podam jeszcze dane żywcem wzięte ze strony internetowej o Ursusach:

 

Ursus 1014 z korektorem ciśnieniowym 95,5 KM

Ursus 1004 bez korektora 100 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego Godlech912

Jak myślisz co zrobić w ursusie 1614 zamontować pompę zwykłą czy z korektorem, stoję przed zakupem pompy do mego ciągnika starej nikt nie potrafi ustawić jest oczywiście z tym korektorem.

Objawy to brak mocy, wolno według mnie wchodzi na obroty w porównaniu z silnikiem bizo nowskim, trochę dymi jednak nie za mocno, chyba słabo zapala bez takiego kopa tylko po prostu tak sobie zapali i chodzi bez werwy.

Głowica zrobiona, odmą nie dmucha, wtryskiwacze poustawiane-nowe, pompa ustawiana niby wszystko ok.

Powszechnie wiadomo że silniki 6 tłokowe dobrze zapalają ja o swoim nie mogę tego powiedzieć.

Mam dla przykładu c360 tam kiedyś był podobny problem ale rozwiązanie wymusiła sytuacja urwany korbowód rozwalił blok i silnik poszedł na wymianę. Ten który jest teraz też ma zaspawaną dziurę w bloku ale chodzi bardzo dobrze ma moc super odpala szybko wchodzi na obroty może nawet szybko jak 3p. dodam że silnik wzięty po remoncie w Ostrudzie. Czy źle wyprofilowany wałek rozrządu lub zużyty może powodować zmulę w silniku. A może wina leży po stronie regulatora obrtów w pompie jest mało czuły?

No właśnie 1604 miał chyba 160 koni a nie tak jak 1614- 155 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Intercoolera niezbyt się opłaca montować, bo w Ursusie jest raczej niskie ciśnienie doładowania, chyba coś ok 0,7 bar a powietrze pod takim ciśnieniem jeszcze się tak mocno nie grzeje. Poza tym zamontowanie intercoolera zapewne zwiększyłoby turbo dziurę.

 

@leszekd Tak jak najbardziej to może być od wałka rozrządu. Weź mechanika i niech Ci sprawdzi, czy te krzywki są dobre. Miałem okazję być w sklepie rolniczym i przysłuchać się rozmowie rolnika, którego szesnastka też zamulała a po wymianie wałka rozrządu na nowy mówił, że dęba stawała hehe. A co do pompy ja bym brał z korektorem jak taka była oryginalnie, chociaż bez też będzie chodzić. Spróbuj jeszcze odłączyć ten wężyk od kolektora dolotowego i tam zaślep ten otwór tak samo jak wężyk i wtedy zobacz. Niby to nieraz dodaje mocy, ale ja osobiście tego nie testowałem, słyszałem tylko od mechanika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumada    7

Witam,czeka mnie remont silnika 914 więc przy okazji go uturbie.Mam pytanie do kolegi Godlech912.W którym miejscu podpiąłeś chłodnice oleju silnikowego i czy zbiornik paliwa trzeba wymienić bo w moim od strony wydechu jakoś ciasno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Godlech912 - biję pokłon... Tylko proszę napisz mi koszt tego update-a (może być na PW) z 912 do 1014.

Pozdrawiam


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Przodek:

-Przedni napęd kompletny po regeneracji z nowymi oponami i błotnikami 10 tys.

-Zębatki w tylnym moście z robotą 2 tys.

 

Razem ok 12 tys.

 

Turbo:

-Wał czeski (oryginał po 1 szlifie) 1200

-Panewki 100

-Korbowody (Ursus oryginał) 600

-Zestawy tłok, tuleja, pierścienie (Mahle Krotoszyn) 1000

-Turbosprężarka (czeska) 1350

-Kolektor wydechowy kompletny z kolankiem 600

-Kolektor ssący z łącznikiem 550

-Tłumik przelotowy pusty w środku 200

-Smarowanie turbiny (rurki komplet) 120

-Przeróbka pompy wtrysk. na centralne smarowanie plus regulacja i ustawienie 150

-Końcówki wtrysków plus ich regulacja 150

-Regeneracja głowicy 120

-Uszczelki silnikowe komplet 100

-Różnego rodzaju węże od powietrza i połączeniowe, opaski razem ok 80

-Robocizna (3dni od rana do popołudnia) 300

-Piwo dla majstra 100 ;)))

 

Razem: ok 6,5 tys.

 

I to by było na tyle. Mi to nie wyszło aż tak tragicznie bo już miałem w ciągniku baki paliwa przystosowane do turba, większą chłodnicę wody do turba, chłodnicę oleju i filtr powietrza też ten większy jak w np. w Ursusie 1224. Może i jest drogo, ale silnik jest praktycznie jak nowy! Jak chciałem kupić drugi z turbiną to sobie zażyczyli 7,5 tys i nie wiadomo co w nim siedzi, a tak jest wszytko nowe i trochę pochodzi.

 

Całość można zrobić trochę taniej np wał korbowy indyjski 900 (żywotność maks 5 lat), korbowody thm 280, turbina thm 900 a kolektor ssący można się pobawić i przerobić samemu. A zamiast tłumika dać rurę fi 80 i też będzie gitara :)

 

Dynamika silnika uległa znacznej poprawie. Kultura pracy silnika również. Silnik znacznie szybciej wkręca się na obroty a z każdą przepracowaną motogodziną robi się coraz ciekawiej:) Teraz chodzi podobnie jak Zetory te nowe :) Turbina pięknie gwiżdże a ciągnik

idzie aż miło. Napęd 4x4 też świetny całkiem inna robota :D W byle czym się już nie zagrzebie.

 

Chłodnicę oleju wpinasz pomiędzy 2 rurki tak jak no fotce:

 

or8891_Zdjecie050.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Skoro są inne w 1014 niż np. w c385 lub 912, twierdzę, że taka wymiana jest konieczna. Chyba nie opłaca się wymieniać wszystkiego oprócz korbowodów po to aby np. pękł korbowód i rozwalił głowicę, tuleję wał czy może coś jeszcze np blok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

mam belarusa 952 chciałem zwiększyć moc ma on max obroty 1800 podkręciłem obroty na 2200 i chciałem zwiększyć dawke paliwa ale na tej pompie nie ma wogle śrubek do regulacji zadnych jest to czeska pompa MOTORPAL jest tylo ogranicznik do obrotów i do wkręciłem przez co zwiększyłem obroty ale do dawki nic nie ma, ma ona jednak korektor dawki palia i do korektora idzie rurka od kolektroa ssącego

 

czy na tej pompie można ustawić dawke czy ten korektor sam sobie ustawia dawke? czyli jak zwiększyłem obroty to przy wyższych obrotach będzie większa dawka? jak to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Zwiększeniem obrotów to mocy nie zyskasz. Musisz śrubą zwiększyć. Może pod dekielkiem masz śrubę. Nie znam tej pompy. Ale w ursusach 912 itp. z tyłu pompy na regulatorze, jest dekielek przykręcany na 4 śruby m6 i tam w środku jest śruba do dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Witam chciałem się pochwalić biggrin.gif ze ja tez przeprowadziłem udaną operację załozenia turbiny do mojej c385 i teraz jestem w trakcie docierania. Tylko ze ja załozyłem inaczej niż orginalne, zrobiłem tak jak ursusy w wersji finn mają to znaczy między chłodnicą i zbiornikiem paliwa ...
ten tego i tamtego może podzielisz się fotkami?

Jaką turbinę tam wstawiłeś? Bo wersja FINN miała chyba inną turbinę niż 1014.

Tłumik po założeniu masz w masce?

Jak to wszystko spasowałeś?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koonanreal    0
Napisano (edytowany)

uturbialismy dwa silniki w naszych ursusach. jeden z 914 na 1014 a drugi z 912 na 1014 (przodek od 12-stki na 14,9). jesli chodzi o turbiny to czeskie w obu mamy.

 

jesli chhodzi o tłumik - to z uwagi na turbine powędrował on miedzy turbunę a kabinę z boku maski. w masce zaslepia sie ten otwor zaslepka (notabene nigdzie nie moge jej dostac)

Edytowano przez koonanreal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

No zgadza się nigdzie w hurtowniach nie można tego kawałka gumy wyrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

no mnie interesuje jaki symbol ma turbina od wersji FINN ;)

i jaki jest jej koszt.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam w swojej 904 turbo właśnie czeską turbinkę przed zbiornikiem paliwa. Turbina nadaje się już do wymiany, ale nie wiem czy ta od 1014 będzie pasować czy trzeba coś przerabiać. Oznaczenia jeśli jakieś są to mogę jutro podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a chętnie poproszę te oznaczenia ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk255    1

witam mam pytanie czy silniki w 912,914,1014 itd.itp były budowane na licencji zetorowskiej czy nie z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym założyć turbine do 912 i mam pytanie co zrobić ze zbiornikiem paliwa bo wersjach z turbo ma miejsce na przewód dolotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zrób tak jak było w wersjach na eksport.Redukcja kosztów o jakiś 1000zł.

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wzdowian    1

A czy koniecznie trzeba zmieniać wał i tłoki na 3 pierscienie na 4 nie bedzie chodził i czy chłodnica zwykła będzie czy od turbo trzeba założyć. mam od kolegi zestaw kolektorów pompe i turbosprężarkę za 2000 czy by to chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzychu_912235
      Witam posiadam ursusa 385 z silnikiem 912 domyslam sie ze pierwsze mrozy daly znac o sobie...koledzy powiedzcie co tu  zrobic aby ta maszyna paliła na mrozie w mf235 jest świeca...a tu nic ...pozostaje knot<raz mi sie juz ciagnik zapalił od tej formy rozgrzewania>...czy moze da sie cos zamatować aby bez problemu ją zapalic...I jeszcze jedno pytanie nie wiecie ile kosztuje siedzonko do tyłu dla pasazera...
    • Przez tomi217
      mam problem nie wiem gdzie jest w 1014 chlodnica oleju silnikoweg i na czym polega konserwacja.
    • Przez wariatpolowy
      Witam.
       
      Mam nadzieję, że w odpowiednim miejscu założyłem temat...
       
      A więc tak:
       
      W 1224 wybija wodę z chłodnicy, jak zaczyna łapać temperaturę podczas pracy- jakieś 70 stopni (np z talerzówką). Z tym że jest to dość dziwne, gdyż podczas pracy (przy obrotach ok 1600- 2000) jest ok, a jak tylko zmniejszy się gaz (np przy zawracaniu), wybija jednorazowo nawet 4-5 litrów wody. Po dolaniu wody temp spada do ok 40-50 stopni, dwie długości pola, temp rośnie i znów gejzer. I tak w kółko.
       
      Termostat nowy, węże nowe, chłodnica potraktowana KRETEM od środka, a z zewnątrz płynem do mycia silników (jest czyściutka), pompa wody nowa...
       
      Mogła któraś tuleja pęknąć? Ogólnie teraz miał planowaną głowicę, nową uszczelkę, nowe pierścienie, pompę po regeneracji, wyregulowane wtryski i pali bardzo ładnie. Przy obrotach pow +/- 1200 można odkręcić korek od chłodnicy i nic nie wybije, widać, jak woda krąży. A jak tylko obroty spadną, tak woda idzie w powietrze. W czwartek na jakieś dwie godz pracy trzeba było dolać prawie 30 litrów wody...
       
      Ratujcie, bo za jakiś miesiąc czeka jakieś 150 ha na talerzówkę....
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam mam do was pytanie dlaczego chłodnica zaczęła przeciekać, jest orginalna od 90roku.jakie są sposoby żeby ją uszczelnić? A może trzeba będzie pomyśleć o zakupie nowej, jeżeli nie uszczelniła by się.Czekam na wasze odpowiedzi bo nie wiem co zrobić. 
    • Przez Kaszlak79
      Witam drogich forumowiczów.
      Jak w temacie, Zetor 8011 nie łapie temperatury. Ciągnik kupiony ponad rok temu, miał wymienianą wtedy kompletną obudowę termostatu dół i góra (stara przeżarta), termostat, czujnik temperatury i wskaźnik. Pokazywał wtedy cuda na kiju a że wskaźnik był chamskiej jakości to nawet ciężko było odczytać co wskazuje...
      Tydzień temu wymieniłem znowu termostat (jakiś "dobry" Zetora) i założyłem mechaniczny wskaźnik temperatury od Zetora 25, link: https://danrol-sklep.pl/instalacja-elektryczna/788-wskaznik-zegar-temperatury-cieczy-zetor-25-25a-25k-9320211.html
      Silnik dalej ma problem się zagrzać, ostatnio w trasie z dwiema pustymi przyczepami jakieś 10 km w jedną stronę (na przegląd) nie złapał nawet 60 °C. Chłodnica z góry ciepła czyli tak jak by termostat cały czas puszczał. Nie mam już siły do tego. Jakieś pomysły?? Jeśli był podobny temat który rozwiązał problem, proszę o link lub przeniesienie.
      Za porady w stylu wywal termostat bo to Ursus - z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj