Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no ma te 127km więc da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Wszystko zależy jaka ziemia, teren oraz głebokość pracy. Ale uważam że taki ciagnik nie powinien mieć problemów. Ja do swojej 105 pożyczałem grubery 3m (kosa i jakiś starszy zachodni) i o takiej szerokosci zamierzam kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Mam go z 2009 roku, ciagnik pracuje na ok 30ha z pługiem obrotowym 1,8m/1200kg ibis ls, zestawem uprawowo siewnym 3m/1900kg brona aktywna hermes+poznaniak, wspomniane grubery 3 metrowe, w tym sezonie z przyczepą samozbierajacą pottinger 8t, z rozsiewaczem nawozów 1200kg, w transporcie ziarna i wszystkie inne d*perele oprócz opryskiwacza i rotacyjnej nim robię. W moim zepsuł się jak dotąd elektrozawór sterujący przepływem oleju na jeden z półbiegów. Innych awari nie miałem. Do mankamentów ciagnika zaliczę brak rewersu na czwartym biegu, to że biegi wsteczne są nieco szybsze od odpowiednich do przodu, i że w transporcie na nierównych drogach lubi sobie poskakać. Gdybym się cofnoł w czasie do 2009 roku to bym z czystym sumieniem kupił go jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam 5 letni ciagnik Zetor 11741 i nie polecam!

Ciagnik rok temu jadac po rownym polu z podniesionym agregatem uprawowo siewnym Accord-kverneland 3m co warzy okolo 2 tony przelamal sie na skrzyni biegow poprostu rzecz mowiac teoretycznie nie mozliwa a jednak!

Malo tego podczas naprawy nie bylo mozna dostac walka ktory przechodzi przez skrzynie do walka przekaznika z tylu

Dzwoniac do fabryki w Brnie dostalem odpowiedz ze taki walek moga wyprodukowac za 4 miesiace (smiech na sali)

Dopiero jak rozmawiajac z dyrektorem powiedzialem ze napisze do gazet rolniczych o takim incydencie.Walek sie znalazl za 2 tygodnie za 2 tys zlotych lecz malo tego nie pasowal do tego modelu.

A tak do porownania dalem dorobic walek w regionalnym zakladzie w tydzien czasu i koszt 1tys zl i chodzi do dzis mija rok od przelamania,

Ogolenie spalanie przy orce 2metrowym plugiem ibis xxl jest ogromne.

I teraz na dodatek problemy z podnosnikiem nie podnosi

Pompa hydrauliczna wysiadla po 1100mth

 

Ogolnie o tym modelu to ksiazkie moge napisac jak Pan chce ale ogolnie nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2

kat 181 możesz napisać jakie były objawy awarii elektrozawór sterujący przepływem oleju na jeden z półbiegów i czy do naprawy potrzebne było rozpoławianie ciągnika .Bo też mam zetora forterre115 z 2009 , coś się dzieje z pół biegami , jadąc jedynką szosową np. 5 km/h wciskając 1 pół bieg zwalnia poprawnie do 4 km/h przy 2 pół biegu zwalnia do 3 km/h a potem dzieje się coś dziwnego bo ciągnik sam zwalnia sam po paru sekundach do 2 i 1km/h .

Dziś dzwoniłem do serwisu to mi powiedzieli ,żeby dowiedzieć się co jest przyczyną awarii to trzeba rozpoławiać ciągnik ,bo pod podłogą wszystko jest zabudowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

U mnie zawór raz działał raz nie, ogólnie mówiąc zacinał się czasami. Objawy były takie że jak silnik pracował na biegu jałowym i mu dawałem pierwszy półbieg nic się nie działo, jak wciskałem drugi było wyraznie słychać że silnik dostaje obciążenie. Jadąc bez obciążenia zdażało się że na 2 półbiegach jechał tak samo szybko jak bez ale ciągnik miał ciężej, przy obciążeniu ciągnik też stękał. Objawy ustępowały przy obrotach powyżej 1500 ponieważ był wtedy większy przepływ oleju i tenże elektrozawór się odblokowywał. Prawdopodobnie olej leciał na dwa półbiegi i blokowało skrzynie. Serwis u mnie też chciał rozpoławiać skrzynie ale potrzebowałem ciągnik i stwierdziłem że do końca sezonu popracuje bez półbiegów. Potem jak przyjechali na wymiane oleju to był inny mechanik i zdecydował żeby sprawdzić prądy w elektrozaworach, są one pod nogami, wyjeli gumę, sprawdzili prądy było ok, zamienili miejscami elektrozawory, jazda próbna i okazało się że teraz nie blokuje na 2 półbiegu ale na 1 po powrocie z 2. przyjżeli się elektrozaworom i jeden miał jakby zadzior i czasami się zawieszał. Mam nadzieję że pomogłem, ale elektrozawory można sprawdzić od ręki a potem brać się za skrzynie, tam sa jakieś taśmy od półbiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

większy pług trzeba było brać to by się może nie przełamał:)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

A czy 2 tony na d*pie przy traktorze o tej mocy i rozmiarach to jakaś przesada? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

@krystianwonna miałeś w nim tą półramę przy silniku? co miałeś jako balast z przodu?

 

Moim zdaniem jesli producent montuje podnosnik prawie 6ton, można zamontować przedni tuz pewnie też z udzwigiem pod 3tony, to praca z 2 tonową maszyną i dajmy na to 800kg balastem nie powinna przełamać ciągnika.

albo materiał miał wady albo to są cienkie ciągniki (wolałbym nie bo mam zestaw ok 1900kg, a sypię tam jeszcze zboże)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

chodzi o to,że na pługu idą spore przeciążenia,bo jest długi... zwłaszcza jak to resorak i dodatkowo ma doły na drodze.

Chociaż to mogłaby i być jakaś wada,że słabe śruby dali czy cos...

Edytowano przez Kamil1998

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@krystianwonna miałeś w nim tą półramę przy silniku? co miałeś jako balast z przodu?

 

Moim zdaniem jesli producent montuje podnosnik prawie 6ton, można zamontować przedni tuz pewnie też z udzwigiem pod 3tony, to praca z 2 tonową maszyną i dajmy na to 800kg balastem nie powinna przełamać ciągnika.

albo materiał miał wady albo to są cienkie ciągniki (wolałbym nie bo mam zestaw ok 1900kg, a sypię tam jeszcze zboże)

Tak miałem ta półramę przy silniku,tak mam przedni tuz i obciaznik mam 550kg z przodu

No wiesz nie wiem czy 800kg z przodu by nie przelamalo przedniej osi bo tez jest taka cienka.

 

Wiesz jednak jest jakas wada tych ciagnikow bo przestali je produkowac.

Moim zdaniem jest to skladak z 11471 i niekture elementy sa poprostu za slabe za cienkie.

POzdrawiam

 

chodzi o to,że na pługu idą spore przeciążenia,bo jest długi... zwłaszcza jak to resorak i dodatkowo ma doły na drodze.

Chociaż to mogłaby i być jakaś wada,że słabe śruby dali czy cos...

 

Akurat złamał sie przy agregacie nie przy plugu

A skoro ma niby 6 ton udzwigu to co to jest 2 tonowy plug to dopiero 1/3 wytrzymalosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

udźwig podawany katalogowo jest mierzony na otworach tylnych cięgien TUZ.

Pług fizycznie ważący 2 tony, na TUZ'ie znacznie zwiększa obciążenie poprzez swoje 'ramię' do tyłu. Ile faktycznie obciąża, nie wiem, trzeba byłoby zrobić jakieś badania.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Tak miałem ta półramę przy silniku,tak mam przedni tuz i obciaznik mam 550kg z przodu

No wiesz nie wiem czy 800kg z przodu by nie przelamalo przedniej osi bo tez jest taka cienka.

 

Nie zrozum mnie źle ja uważam że takie obciążenie nie powinno stanowić problemu a jeśli coś się dzieje to znaczy że konstrukcja jest do d*py albo była wada fabryczna i tyle.

 

Wiesz jednak jest jakas wada tych ciagnikow bo przestali je produkowac.

Moim zdaniem jest to skladak z 11471 i niekture elementy sa poprostu za slabe za cienkie.

 

Ciągniki z tym silnikiem wychodziły na początku serii bo zetor nie miał swojego silnika w tej mocy, nie mieli chyba wogóle silników 6, potem zastapili je swoim silnikiem i montują do dzisiaj ale 4 cylindrowym.

 

Akurat złamał sie przy agregacie nie przy plugu

A skoro ma niby 6 ton udzwigu to co to jest 2 tonowy plug to dopiero 1/3 wytrzymalosci

 

Popieram w 100% 2 tony powinien wytrzymywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

udźwig podawany katalogowo jest mierzony na otworach tylnych cięgien TUZ.

Pług fizycznie ważący 2 tony, na TUZ'ie znacznie zwiększa obciążenie poprzez swoje 'ramię' do tyłu. Ile faktycznie obciąża, nie wiem, trzeba byłoby zrobić jakieś badania.

 

Tak ja rozumiem ze plug ma dluga rame i to wiecej warzy bo jest ciezar wysuniety do tylu

ale to tylko 4 skibowy plug to mysle ze do takiego ciagnika nie powinno byc zadnej wagowej przeszkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

może już wcześniej został w jakiś sposób przeciążony , a wyszło przy pługu


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Można w mojm przypadku koszt regeneracji jednej sztuki to 550 plus vat. Gdyby trzeba było wymieniac zawory wypuszczające paliwo do przewodów wysokiego ciśnienia i wtryskiwaczy koszt regeneracji jednej sztuki wzrasta o 300 zł. Jedna z pompek ze względu na mikropęknięcia nie nadawała się do regeneracji. Koszt sprowadzonej z niemiec orginalnej boscha to jak dobrze pamiętam 1400 plus vat. Podsumowując regeneracjia pomp w zetorze 11741 kosztwoała mnie 4100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez Janek147
      Witajcie. 
      Od niedawna jestem posiadaczem sama explorera 70. I zauważyłem ze podnośnik samoczynnie zaczyna się podnosić. Ramiona razem z dźwignia. 
      W ciągniku wymieniłem wszystkie oleje. 
      Jak uważacie jest to jakaś awaria czy moje złe ustawienie czegoś. Spotkał się z was z takim przypadkiem. 
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj