Skocz do zawartości

Polecane posty

witam prosze o opinie na jego temat:) miał by byc na gosp 140 h do wszystkich prac orka agregat 3 m aktywny prasa transport itd co możecie o nim powiedzieć jak z podnośnikiem daje rade z ciężkim agregatem uprawowo siewnym?? ziemie takie średnie ani nie piach ani nie glina lepsze ta z silnikiem deutza czy może ta 11441???? Prosze o pomoc bo nie wiem co zrobić nie piszcie o innych markach mnie tylko interesuje ta;p wiem ze inne są lepsze ......biggrin.gif i niech se są;p

Licz się z tym że nowej 11741 nie kupisz, zdecydowanie wybrałbym 11741 niż 11441 :huh:

wiem mysle o używanej na nowa narazię kasy brak;p czemu tak myślisz?:)

Wiadomość z agroFakt.pl

danielhaker    823

117 ma silnik 6c więc ma lżej niż 4c o niewiele mniejszej mocy

A tak w ogóle to chyba były 11741 z silnikiem 4c...

Jacek23    2

Skoro takie świetne te silniki to dlaczego nie ma tego modelu w sprzedaży ?

Nikt z was nie pisze, że ma taki ciągnik więc opinia o nim jest mało rzetelna.

Kolega ma taki silnik w Lamborgini i w porównaniu z Zetorem 11441 to jest bardzo miękki.

Mały wzrost obciążenia i obroty spadają, w transporcie małe wzniesienia i już redukcje.

Silnik zetora w tych sytuacjach lepiej się sprawuje.

przemrolnik    13

@Jacek23 Teraz to sie usmialem :D Hahahaha :blink:

Nie ma ich, bo nie miescily sie w emisji spalin Euro.

Ciagnika nie mam ale sasiad ma - prawie to samo tak jakbym mial, nie raz nim jezdzilem.

A Zetorowskim silniekiem tez jezdziłem.

To twój kolega trafił na "bubel" lub go nie docierał, bo obroty w nim az tak mocno nie spadają-musi byc mocna góra.wtedy tylko bieg w dół o ogień!

Mniej pali i równiej chodzi.

<---- 400 post ;[

Pozdrawiam B)

danielhaker    823

Chodzi na pewno równiej ale że mniej pali od 11441 to nie byłbym taki pewien... 2 cylindry więcej a jak wiadomo na powietrze nie chodzą

marcin974    25

Skoro takie świetne te silniki to dlaczego nie ma tego modelu w sprzedaży ?

Nikt z was nie pisze, że ma taki ciągnik więc opinia o nim jest mało rzetelna.

Kolega ma taki silnik w Lamborgini i w porównaniu z Zetorem 11441 to jest bardzo miękki.

Mały wzrost obciążenia i obroty spadają, w transporcie małe wzniesienia i już redukcje.

Silnik zetora w tych sytuacjach lepiej się sprawuje.

Ciekawa teoria :D

Nie produkuje się ponieważ deutz zabrał licencje z tego powodu ze duzo się sprzedawało tego modelu :blink:

przemrolnik    13

a jakie masz za tym murem argumenty????;p

i o to nasz najwiekszy dylemat.... da rade z tym agregatem ziemia 3 klasy http://www.traktorpool.pl/details/siewniki-rz%C4%99dowe-agregaty-uprawowosiewne/Amazone-KG-301---RPD-301/1238918 zdjecie przykykładowe

Z tym zestawam- Amazone da rade. dla przykładu: Foton 94 km smiga z takim, ma troszke ciezko jak rusza, a frotka pujdzie od razu. Taki agregat pasuje jak ulał...

Kamil1998    85

Sołtys w mojej wsi ma 11741. silnik dutza i mówi, że jest zadowolony. Ma tura trac lift 260 (chyba) Robi w agregacie 4 m unia 4 obrotowe . Chyba awari poważnych to on nie miał. Polecam 11741, bo 6 cylindrów będzie miał lżej niż 4. i trochę chyba cięższy przodek.

czarek7340    77

Zetor 11741 ma 6 cylindrów a więc jest dłuższy i tak niebardzo będzie go bujać z dużym sprzetem z tyłu, a silnika deutza są przecież oszczędne :D

grześ77    0

Koledzy ja mam 11741 2005 rok 4800 mtg więc coś o nim wiem. Razem z kolegą kupowaliśmy Zetorki tylko on 11441 nie raz pracowaliśmy na jednym polu więc mam porównanie. W spalaniu jest identycznie tylko 11741 rusza z opuszczonym pługiem z wolnych obrotów a 114 musi dostac co najmniej 1600 obrotów żeby wogóle ruszył i zapomnij że ruszysz z opuszczonym pługiem. Kolega ma w tej 114 ok.3500 mtg i silnik już 3 razy rozbierany( panewka się obróciła, wał pękł, turbo się rozpadło i wiele innych) a moja 117 ma wszystkie plomby i silnik nie dotykany , od zmiany do zmiany oleju ubywa od max do min. Z awarii dwa razy robiłem sprzęgło i nic więcej. Ogólnie ciągnik udany jak chciałbyś kupić to polecam. Mam do sprzedania 11641 2002 rok jak by co.

yarecki12    0

4800 godzin i już dwa razy sprzęgło robiłeś? u mnie robiliśmy sprzęgło przy okazji roboty silnika przy 6000 godzin ale jeszcze sprzęgło wytrzymałoby trochę ale i tak wymieniliśmy bo potem rozbierać by trzeba było w samym środku sezonu.

No to mi sie ludzie dziwili ze przy 6000 silnik robiony ( wał, dwa tłoki 2 korbowody i tam jeszcze pare rzeczy) a tu przy 3500 takie problemy?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez emtecc
      witam
      Jak myślicie, światła przeciwmgielne będą dawały dobre światło przy pracy w polu umiejscowione przy światłach na kabinie w zetorze 7745
      takie: http://sklep.wesem.pl/4/6687/halogeny_samochodowe_przeciwmgielne_przeciwmg_owe_drogowe_typu_ho4
      na forach off-roadowych polecali takie lampy zamiennie jako robocze na dach. Na wykresie widać, że ładnie to świeci. Ciekawe jak będzie gdy zamontować je na wysokości około 2 metrów.
      Spotkał się ktoś z czymś takim?

Jakie lampy polecicie na kabinę do zetora na przód?
      Te: http://sklep.wesem.pl/5/6704/lampy_robocze_typu_lor4 na wykresie wydają się dobrze świecić

• Przez Autofan
      Co sądzicie o dwóch nowych modelach Zetora Utilix i Hortus które miały premierę na targach Agritechnica w Hannowerze:
      http://www.zetor.cz/zetor-utilix
      http://www.zetor.cz/zetor-hortus
      Jak się podoba wam Major w nowej stylistyce?
      http://www.zetornewshape.com/cs/

• Przez Vincero
      Witam
      Nie wiem czy w dobrym miejscu dodaje temat ale mam problem z wspomaganiem w moim Zetorze 7211
      Otóż od pewnego czasu zapalam ciągnik a koła samoczynnie same się zakręcają w lewo .. po chwili działa wspomaganie odkręcę i działa wszystko lecz za jakiś czas znowu nie mogę w prawo ciężko idzie kierownica ..
      z tym problemem zajrzałem do filtra ewidentnie do wymiany olej brudny i lekkie drobinki metali widzę pływają , dodam jeszcze że było go stanowczo za mało ... mam zamiar wlać nowy olej dokładnie Boxol 26 czytałem że może być lecz nie wiem jak z całego układu pozbyć się starego oleju ... ?
      Jak ktoś miał podobne problemy i wie jak szybko i skutecznie naprawić ten problem proszę o pomoc .
      A może jakiś inny wlać ? jaki używacie ?