slawuch

Zmiana MF255 na fabrycznie nowy o podobnej mocy ;)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawuch    0

witam mam zamiar zmienic mojego fergusona na jakis nowy o podobnej mocy i bez napedu jakie znacie drodzy koledzy ciagniki w zamian ma głownie chodzic kolo domu i przy takich pracach jak zagrabiarka siewnik do kuku i dowozenie kiszonki do obory prosze o wasze propozycje pozdr :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

mf 255 jest niezastąpiony :blink: nic w rozsądnych pieniądzach dobrego nie znajdziesz, a za nowego 3512 czy coś podobnego wyłożyć 80 tyś to szaleństwo, jak zmieniać mf 255 to na coś nowoczesnego z 4x4 np. same droado 60 lub r2 w promocji jest za 97 tyś, a zmiana mf-a na coś nowego tej samej mocy to co zyskasz chyba tylko 70tyś kredytu i dalej masz ten sam mały traktorecek bez napędu i po co ci to :D, nie mów że ferdek już tak się sypie że trzeba zmienić bo nie uwierzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Przed mowca ma racje MFem jest nie zastopiony oszczedny chociasz moze malo wygodny i troche glosny, kuzyna 255 ma 12000mtg robiony byl silnik jak i wyglad i go nie zmienia chociasz nie raz im juz nerwy szarpal, a jak zmieniac to na cos chociasz troche wiekszego i 4x4 bo dac kupe kasy za cos takiego, takie male traktorki to kupe kasy chyba ze jakiegos fastracka czy cos w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jeżeli zależy Ci na takiej samej mocy to może Farmtrac 555DT kosztuje ok. 80 000zł techniczne podobny do MF (silnik Perkins 47KM, skrzynia 8/2)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Może MF 240. Ma chyba ten sam silnik.Ale dokładnie nie wiadomo skąd pochodzą to nie wiem czy warto, cena jest kusząca :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

zamiast nowego podszykuj swoją maszynę, załóż wspomaganie i jeździj nim dalej :huh:

 

nie ma sensu zamieniać go na coś o podobnej mocy :)

 

nie opyla się


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Powiem tak jak kolega wyżej weź kup mu nową kabinę, odmaluj i będzie wyglądał jak nowy, bo nie opłaca się kupować nowego o takiej samej mocy bez napędu jak nowy to już przynajmniej z napędem.

FARMTRAC 555(bez napędu)- 74.440 brutto

FARMTRAC 555DT (z napędem)- 87.200 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

teraz jak zamienoias to bierz cos z 4x4 zawsze sie przyda , teraz te pogody zaskakują caly czas deszcz,mokro i przy tym naped sie przyda , tak jak kolega agro mowi ja też polecam farmtraca 555 , lub 555dt nie ma duzo roznicy miedzy nimi a dodtkowa pomoc jest

Farmtrac 555 za ok 73tyś

a 555dt za 78tyś widzialem na allegro


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawuch    0

O sznowni koledzy z AF widze ze bronicie ferdzia i macie całkowita racje :blink: jest to sprzet bardzo dobry słuzy mi ponad 25 lat praktycznie bez awaryjnie spedziłem w nim duzo mtg heheheheheh ;[ lecz jak wiadomo kiedys sie wszystko konczy :( ja osobiscie posiadam dwa ciagniki z napedem i dwa bez fendt 110 mtz 82 i c 328 i tego ostatniego nigdy nie zamienie bo to ciagnik ktory wiele przeszedł i praktycznie moge powiedziec bez obaw ze jest ponad czasowy B) u mnie na wiosce to tylko ja mam jeszcze w orginale mf nic nie malowane ani nie rozkrecane silnik tylko po remacie 4 lata oleje kryształ jak sie mowi "jak dbasz tak masz" i to prawda tak mysle nad tym farmtrac 555 tylko chyba silnik 3 cylindry ale nie perkins ale moge sie mylic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

A co dzisiaj jest warty ciągnik bez przedniego napędu? Jak już kupujesz nowy nawet mały to tylko z napędem.Ja mam Lampo 50 z turem 11 hydramet.Wiosną ciągam nim 5metrową włókę.Waży trzy tony i sporo potrafi pociągnąć.Ogólnie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Ja bym się zastanawiał nad zmianą swojego Ursusa 3512 gdyby tak mi się zwiększył areał, że nie dawałbym rady z lekkimi pracami tym ciągnikiem. Wiem co mam, kręci się dobrze, sprawdzony udany, a jak nowy trafi się mina która zje więcej nerwów niż będzie z niej pożytku i jeszcze dodatkowy spory koszt. Powiem ci że nie widzę tego, załóż sobie nową ekskluzywną kabinę, mechanikę zrób na lux, walnij lakier metalik i gitara. Często można sobie bardzo pogorszyć, chcąc troszkę polepszyć, wiem bo też jestem takim kompinatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Macie racje jak juz kupywac cos malego to i tak 4x4 nie raz sie przyda przedni naped w ciezkich sytuacjach a tak musisz go drugim wyciagac bo nie daje rady juz .. a widzialem ostatnio MFa podobnego do 255 ale 4x4.. lepiej chyba wloz z 10tys wyremonetuj go sobie na glanc i smigaj nim kolejne 25lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

mój wujek ma MF-ka od nowości i mówił mi tak że jak kupował to powiedzieli że wytrzyma 20 lat albo 6tys mtg bez remontu a że wujo ma 12h to mu akurat się pokryło 20 lat użytkowania z 6tys mtg i na prawdę wtedy musiał zrobić remont silnika a mf ma 23 lata teraz i chodzi bez zarzutu :D i wszystko w oryginale:) gdyby nie te biegi między nogami to cud maszyna:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitbit    1

a może dać mu napęd na 4 i szaleć jak nowm . ja mam mf 28 letniego lata cały czas i miał perwszy remont rok temu i wszystko dra

dadałem mu turbo i teraz jest o wiele mocniejszy teraz mam plan dac mu napend na 4

a może ktoś ma takie coś 4x4 jak tak to proszę o info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

a może dać mu napęd na 4 i szaleć jak nowm . ja mam mf 28 letniego lata cały czas i miał perwszy remont rok temu i wszystko dra

dadałem mu turbo i teraz jest o wiele mocniejszy teraz mam plan dac mu napend na 4

a może ktoś ma takie coś 4x4 jak tak to proszę o info

złota łopata dla tego oto użytkownika, :lol: :lol:

:lol:

:lol:

:lol:

:lol:

:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitbit    1

ja bym tobie nie dał nawet grabi

a tak po za tym jesli nie interesuje cię tema t to nie dodawaj 5gr bez sensu bo tacy jak ty inteligenci marnują tylko miejsce na forum

i jak ci się nie podoba co piszę to nie czytaj

Edytowano przez bitbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj