ziomalek0

Uprawa cebuli z dymki

Polecane posty

ziomalek0    6

Witam. Chciałem się coś dowiedzieć na temat uprawy cebuli z dymki. Chciałem wsadzić ok. 2 ha ale potrzebuje podpowiedzi na ten temat a mianowicie dawki nawozu ilość dymki na ha herbicydy itp. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciomek666    0

Ja również jak kolega chcę zająć się uprawą cebuli i potrzebuje podpowiedzi począwszy od maszyn, nawozów, oprysków i sposobu zbioru. Na początek spróbować na 1 ha. Czekamy na podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Witam. Chciałem się coś dowiedzieć na temat uprawy cebuli z dymki. Chciałem wsadzić ok. 2 ha ale potrzebuje podpowiedzi na ten temat a mianowicie dawki nawozu ilość dymki na ha herbicydy itp. pozdrawiam

 

 

Ja również jak kolega chcę zająć się uprawą cebuli i potrzebuje podpowiedzi począwszy od maszyn, nawozów, oprysków i sposobu zbioru. Na początek spróbować na 1 ha. Czekamy na podpowiedz.

To na sam początek szykujcie po ok.8000pln na dymkę na ha.Będzie cholernie droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

a jakie koszta ze zwykłą cebulą białą badź czerwoną ? I czy uprawa jej jest w miarę opłacalna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

nie wiem jak z czerwoną ale złota łuska z siewu to co najmniej 10 000zł/ha w zależności od roku a wiec w tym roku musiał byś mieć z 15t/ha na zero jak masz przechowalnie bo przy sprzedaży od razu to 20t/ha bo wtedy była po 50 gr. Jeśli z dymka to prawda to naprawdę dużo te 8 tyś wart w ogóle interes skoro w tym roku rzucą się nowi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rek    0

Czy ktoś może mi powiedzieć jak produkuje sie sadzonkę dymki i czy można użyć do sadzenia najmniejszy

odsiew zwykłej cebuli bo jeden z duzych plantatorów cebuli sianej tradycyjnie mówi ,że można, prosze o poradę bo jestem zielony w tych sprawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Z dymka jest ten problem że łatwo zakazić pole lepiej brać sprawdzony materiał siewny, bo jak zakazisz to podobno przez nawet 8lat ta zaraza tam siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
Witam Panowie potrzebuję dymke na 5ar jakie odmiany polecacie (interesuje mnie okrągła cebula) i gdzie mogę zakupić sprawdzony materiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warzywka    1
Dnia 31.12.2017 o 12:38, mtz820narew napisał:

Witam Panowie potrzebuję dymke na 5ar jakie odmiany polecacie (interesuje mnie okrągła cebula) i gdzie mogę zakupić sprawdzony materiał?

Możesz kupić dobrą dymkę w Pak-Pol Perzyny koło Zbąszynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150
15 minut temu, mtz820narew napisał:

Panowie zaprawiacie dymke przed sadzeniem ?

tak Huwa-sanen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj