michal1996125

Owce [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gregory8101    2

Witam.

Mam zamiar kupić 10 szt owcy polskiej pogórza na poczatek pożniej chciałbym może jeszcze dokupić ta lub jakąś rasę mięsną. Jak jest ze zbytem jagniąt?

Czy opłaca się inwestować w ta dziedzine.

Drugim pomysłem jest hodowla mamek mięsnych i odsadków.

Zarówno owce jak i bydło byłoby narazie dla mnie dodatkowym zródlłem  dochodu.

Co bedzie pewniejszym interesem i bardziej zyskownym.

Edytowano przez gregory8101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory8101    2

Tak własnie myslałem. Przy owcach troche mniej roboty i mniejsze wymagania paszowe ale tak patrze po necie to z tym zbytecm troche jest ciężko na owce.

Trzeba bedzie kupić kilka jałoszek angusa i limousine i zaczynac hodowle. Bydło troche trzeba dłużej trzymać aby uzyskać potomstwo i jakiś zysk ale narazie jest jeszcze inne zajęcie także jakoś trzeba bedzie bydlątka pielęgnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Zbyt byłby może i duży, ale trzeba nawiązać kontakt z odbiorcą z Włoch lub Francji. W Polsce mały pobyt na mięso. Może się zmieni bo sam chętnie zamiast bydła wziąłbym się za hodowlę owiec. Takiego merynosa w starym typie to jest owca. Ale z tego co się orientuje ze względu na łatwość hodowli króluje wrzosówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Wrzosówka króluje nie ze względu na łatwość hodowli choć i to ma znaczenie a ze względu na dopłaty do ras rodzimych. Problem w tym,że to rasa ekstensywna i mięsa na niej mało nawet u dorosłych osobników a co dopiero u jagniąt, które to idą na eksport tak więc ze zbytem jest tak sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Fajne sa mieszańce z fuffolkiem, tylko wrzosówki z takim trykiem nie polecam krzyzować


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Wrzosówka to "prymitywna" rasa owiec i urośnie na byle czym choć mięsa dużo nie będzie. Ja mam owcę pomorską, jest bardziej delikatna i  wymagająca, lecz jest bardziej mięsna od wrzosówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

No właśnie. łatwość chowu i utrzymania tanim kosztem jest dużym plusem. Ras rodzimych gdzie otrzymuje się dopłaty jest kilka . Nie tylko wrzosówka. Owca pomorska przy wrzosówce to jak Pudzian przy Małyszu. Ale coś za coś. Pomorska bardziej wymagająca w hodowli i utrzymaniu jest. Myślę, że merynos albo owca wlkp jest kompromisem rozsądnym między tymi rasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

mysle o zakupie kilku owiec,chcialabym aby to byly wylacznie samce ,  mam obawe czy beda one przyjazne do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

dlaczego tylko samice? nie chcesz miec małych owieczek?

jak ustala hierarchie to nie bedzie wiekszych sprzeczek


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Na piczatek to nie che par dlatego,ze to moj pocxatek z owcami tak spróbować jak z nimi w ogole nalezy sie obchodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

kolezanko owce to nic trudnego sam mam 4 samice i barana do tego młodzieź. mam smaczna jagnięcinę. Najwiecej zachodu to jak jedna miała blixniaki i jednego tylko karmiła a drugiego przez jakis czas trzeba było poic smoczkiem, ale to tylko jeden przypadek. pozatym to luz koca sie same i same zajmuja jagniętami. w sezonie pastwiskowym wypuszczasz rano na pastwisko wieczorem zamykasz i dajesz troche siana. tak jak teraz to trzeba im dawac jeść minimum 2 razy dziennie. ot cała filozofia amatorskiego chowu owiec


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Pajej a moze dobrym rozwiazaniem bedzie,gdy przyjedziesz do mnie i zrobisz mi szkolenie praktyczne w tym zakresie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

moge Cie szkolić nie ma sprawy, tylko nie wiem czy nie bedzie ktos zazdrosny ;)


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Aj i mnie ujawniles...)Mysle,ze nie i pozniej bedzie uczyl sie ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na jednego tryka25 maciorek spokojnie obsłuży to nie gołębie by  w parach trzymać chyba że miałaś co inne na myśli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Muszę się pochwalić sprawnością działania administracji agrofoto. Mianowicie poprosiłem jednego z adminów o utworzenie kategorii OWCE w galerii i po dwóch dniach już jest :)  Bardzo nie podobało mi się, że owce wrzucamy pomiędzy dzikami, wężami i glizdami. Teraz nasze owieczki mają swoje miejsce w galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesowik    1

Na jednego tryka25 maciorek spokojnie obsłuży to nie gołębie by  w parach trzymać chyba że miałaś co inne na myśli ;)

Jeden tryk i setkę maciorek, potrafi obsłużyć :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może doświadczony i potrafi ;) ale najlepsze efekty są w mniejszych stadach B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Czyli optymalnie do 30 samic na jednego tryczka? A jak jest 40 samic to bezpieczniej już utrzymywac dwóch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

na 40 owiec to 2 tryczki jeśli są trzymane razem z owcami a nie kryte z ręki- tryczki przeważnie kryją po kilka razy jedną maciorkę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

na 40 owiec to 2 tryczki jeśli są trzymane razem z owcami a nie kryte z ręki- tryczki przeważnie kryją po kilka razy jedną maciorkę

 

Co to znaczy "Krycie z ręki"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

gdzie można sprzedać owce na terenie woj. mazowieckiego? :)prosze o pomoc

Jak tanio ta ja kupię :)  jak nadal tanio ale dla mnie za drogo to Wiskitki- ubojnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość BaszaPasza11
      Przez Gość BaszaPasza11
      Witam. Interesuje się założeniem hodowli owiec kameruńskich. Na początek myślę nad 4 samicami i 1 samcem. Chciałbym się dowiedzieć jak do tego podejść. Co mogę im dawać oprócz trawy lub siana? A jeśli chodzi o siano to ile snopków z polskiej prasy Sipmy z224 potrzeba na wykarmienie tych 5 sztuk przez rok? Na pewno chciałbym zacząć je rozmnażać więc też proszę o porady. Pastwisko mam gotowe, oraz stajenke mam w planie postawić.
    • Przez kajperos
      witam może mi ktoś wytłumaczyć jak mogę zarejestrowac i zakolczykowac moje owce aby w późniejszym terminie mógł na nie dostać dotacje.
    • Przez krowiarz87
      Mamy Fendta 509 favorita z 1996 . Zastaniawiamy sie nad wymianią na 511 . Ta 509 ma orginalny tur fendta  .Posiadamy tez fendta 309 turbomatika farmera czy ten tur by pasował ? Czy ta wymiana sie oplaca ? Jesli ten tur nie bedzie pasowc ile za niego zawolać i czy  podnosi wartosc tej 509
    • Przez kajperos
      witam czy przy kupnie owiec zarejestrowanych i zakolczykowanych muszę z właścicielem tych owiec podpisać jakaś umowę (tak jak np. przy kupnie auta ). Z góry dziękuję za odp.
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj