michal1996125

Owce [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kuzaj63    45

Ceny które podałem stały się nieaktualne (niestety :( ).

Aktualne były takie:

17-22 11.2

23-30 9

31-40 7.8

Włoch zagrał w h..a! :(

Nie znam jeszcze średniej wagi i ceny.Jak Faktura przyjdzie to będę wiedział.

Sprzedawaliśmy bezpośrednio do Teleram. 145szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

Witam koledzy powiedzcie mi czy znajduje sie jakis skup owiec na dolnymślasku lub w wielkoplosce ?chcial bym ruszyc z hodolowa owiec ale nie orejntuje sie jak jest ze skupem owiec w moich okolicach:) Prosze o jakie kolwiek informacje jesli ktos posiada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

podaje ci kontakt do związku hodowców owiec w opolu ul wrocławska 170 tel 774574740 teren ten obsługuje Rempalski Wiesław.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

Dzieki :)

On moze mi cos powiedziec na temta skupow tak?

 

Jaka rase owiec proponowla bys mi hodowac? Tak zebym uzyskal do nich doplate.Mysalem na Merynosami:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

Jak masz dużo sztuk to można zawsze samemu znaleźć odbiorcę jak to robi kuzaj a jak masz mało to oni zawsze pomagają w skupie? U nich masz zawsze pewność, że dostaniesz kasę na czas i możesz spać spokojnie. co do dopłat to o jakich myślisz tych do ras rodzimych czy tych po około 100 do matki

Edytowano przez mariusz999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

zapomnij o rodzimych brak limitów jak chcesz się w to bawić to kup sobie czarnogłówkę ona może wejdzie do programu w, 2014r ale pewności nie ma a kasę za takie stadko wywalisz strasznie dużą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Dzieki :)

On moze mi cos powiedziec na temta skupow tak?

 

Jaka rase owiec proponowla bys mi hodowac? Tak zebym uzyskal do nich doplate.Mysalem na Merynosami:)?

a w Wołowie w więzieniu ci nie powiedzą? Oni tam dużo owiec robią na dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

Saszeta wołów faktycznie ma owce w programie tylko tyle że część wrzosówki jest bez dopłat bo niemają na nie limitu, dlatego jest drugie stado czarnogłówki które może od 2014r zostanie objęte dopłatami.

Krakers na potwierdzenie moich słów skontaktuj się z dyrektorem tego gospodarstwa nazywa się Jan Furtak on potwierdzi moje słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

Jasne, na pewno znajdzie się ktoś, kto mu sprzeda czarnogłówkę mającą szansę na dopłaty- zapomnij chłopie, nie ma frajerów na świecie, co najwyżej wepchną Ci a potem się okaże że nie mają 100 % w rodowodzie- to że wejdzie to jest pewność, tylko na jakich zasadach, wiadomo już że ma mieć 100 % i chyba przeglądy będą robić ale dalej nie wiadomo.

Edytowano przez krzysztofk9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

Krzysztofk9 nie mam zamiaru nikogo namawiać na żadną rasę rodzimą sam jej nie posiadam i nikomu nie zazdroszczę. Wiem o tym, że będą się pozbywać sztuk niemających 100% rodowodu tylko znowu w telewizji zrobią pranie mózgu i znajdą się osoby, które to kupią. Oby przyszli hodowcy nie popełnili takiego błędu jak zrobiono z owcą pomorską, poszła plotka, że obejmą wszystkie owce dopłatami a wyszło, że niektóre osoby dorobiły się niezłej kasy na niewiedzy innych. Sami sobie zostawili sztuki 100% a sprzedali z różnym dolewem krwi innych ras, jarki szły po 1000 za łeb a dopłat nie ma. Wiesz również o tym, że na rasy już w programie niema limitów. A ty wszystkie wrzosówki masz w programie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

Dpkladnie dzieki panowie na przypomienie o Wolowskim zakladzie ,calowicie mi wylecialo z glowy a zupelnie pod nosem to mam:D Bede musial sie tak koniecznie udac i odrazu do agencji :)

 

Przy okazji odrazu dowiem sie co i jak ze skupem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

(W programie mam 133 wrzosówki i 18 koridejli,) tu też pewnie będzie wielu ludzi chciało pozbyć się trefnych czarnogłówek za spore pieniądze i lepiej ostrzec kolegów z forum- nikt w zasadzie nie sprzeda wartościowej sztuki obcemu- jeśli już to kolejka ustawi się w związku ale znajomych i przyjaciół, sam będę się starał kupić trochę ale ttylko przez związek, ileś lat się znamy, pieniędzy rocznie wpłacam ponad 7 tys więc zadbają o mnie, ludziom, z zewnątrz radzę oglądać dokładnie co kupują- ale jeśli się uda to niewątpliwie jest to opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

na dzis jeszcze dokupuję około 100 jagniąt wrzosówki by zadowolić klientów- zbyt przy takiej liczbie owiec w Polsce jest nieograniczony- powiększam stado wrzosówki poza programem, towarowe- kryje je w styczniu jagnięta mam w czerwcu, w grudniu są w sam raz na sprzedaż- są dośc plenne, naprawde niewymagające, sprzedają się, nie potrzebują ciepłych pomieszczeń na wykoty- no więc po programie nadal je będę utrzymywał ekstensywnie jak teraz na pastwiskach przez 8 mcy, tylko krył berrichonem wszystkie a nie tak jak teraz te nie w programie- nawet na eksport je sprzedaje teraz, cena nieco niższa ale koszty też- słyszałem o tym jakie one sa bezużyteczne i nie podzielam tego zdania- ich utrzymanie jest połowe tańsdze niż corriedala.

 

Z porównanie widzę że bardziej opłacalne w moich nieco prymitywnych warunkach są wrzosówki niż korideil, ;czywiście gdybym miał lepsze ziemie pewnie inaczej by to wyglądało ale w tych warunkach tak jest. Do tego póki są dopłaty zupełnie nie ma tematu i do 2020 roku nie musze się tym martwić- ale one naprawde mają też zalety i bez dopłat bym nie zrezygnował z wrzosówki tylko inaczej bym krył.

Choć z zazdrością patrzę na wystawach na owce które stoją koło moich- suffolki, czarnogłówki- są piękne i wielkie, dlatego postaram się też i o nie, a no i jeszcze gdy nie będzie dopłat do nich to przed tym jak pokryje je berrichonem doleję nieco Romanowskiej- ma zalety wrzosówki ale dużo bardziej wyeksponowane.

To tyle jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie- jest jedną z najgorszych owiec ale ma zalety też i trzeba je wykorzystać.

Edytowano przez krzysztofk9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

Krzysztof zwracam honor myślałem, że jesteś z tych, co to jak się kasa kończy to i kończy się przygoda z owcami. Znam osobiście takie osoby, które najadły się owiec wszystko wyglądało ładnie do momentu jak przywiózł owce i zaczęła się przy nich praca myśleli, że wszystko się samo zrobi. Nie twierdzę, że wrzosówka jest bezużyteczna widziałem twoje owce i twierdzę, że nic im nie brakuje. Sam jak zaczynałem przygodę z owcami trochę miałem przygód z różnymi rasami bardzo podobał mi się Suffolka nadal podoba, lecz mój klimat jest za ostry chorował mi na płuca, więc wybór wówczas padł na ille de france, który bardzo dobrze się zaklimatyzował i więcej nie eksperymentuję. Sam zresztą kryjesz towarówkę beriszonem tylko robi się jeden problem pula genowa w Polsce ras importowanych jest bardzo ograniczona po jakimś czasie braknie wartościowego materiału i czym będzie się kryć w stadach towarowych. Dowiadywałem się o tryka mojej rasy w Austrii to koszt około 8000 zł dla mnie to trochę za dużo. W Polsce niema sensownego programu hodowlanego teraz wszystko jest rzucone na rasy rodzime a zapomina się, że hodowla nie może się opierać tylko na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

niestety rzeczywistość jest nieubłagana- hodowla owiec bez dopłat wymaga wiedzy i pasji, nic dziwnego że tak mało owiec zostało w stadach towarowych- lecz ja jestem optymistą i wierzę w stworzenie się popytu wewnętrznego bo bazować na eksporcie cały czas się nie da no i opamiętanie się urzędników- na 1 owcę 40 kg potrzeba 1.5 mkw powierzchni gdy na tej samej legalnie mieszkają 4 tuczniki 50 kg- rzutuje to niesamowicie na koszt utrzymania, szczególnie jak trzeba inwestować w nowe budynki. Wcale nie jestem pasjonatem ras rodzimych- wolałbym mieć stado charolaisa lub suffolka ale nie mam innego źródła utrzymania więc mam głównie wrzosówke bo się opłaca ale mam jakąś radość że spore ilości jej sprzedeaję na eksport nawet mimo że nie ma wiele atutów mięsnych.

Za to jest super do szkolenia psów pasterskich a to moja wielka pasja której poświęcam większość życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiecie mi cos na temat owcy fryzyjskiej? Nie wiem czy dobrze napisalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy sa trudne w hodowli, ile mniej wiecej daja mleka, jakie warunki potrzebuja, czy sa latwo dostepne w naszym kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kajperos
      witam czy przy kupnie owiec zarejestrowanych i zakolczykowanych muszę z właścicielem tych owiec podpisać jakaś umowę (tak jak np. przy kupnie auta ). Z góry dziękuję za odp.
    • Przez kajperos
      Witam czy przy kupnie owiec zarejestrowanych i zakolczykowanych muszę podpisać z ich właścicielem jakaś umowę ( tak jak np. przy kupnie auta ). Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez kajperos
      Witam czy przy kupnie owiec zarejestrowanych i zakolczykowanych muszę podpisać z ich właścicielem jakaś umowę ( tak jak np. przy kupnie auta ). Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj