Zaloguj się, aby obserwować  
marcin974

Jak to jest z waszymi forterrami?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcin974    30

Witam

Mam pytanko dla uzytkownikow zetora

mianowice, czy wasze froterry tez tak skacza?

Chodzi mi o perdkosc powyzej 30km/h po szosie :P

Ja obserwowalem kilka zetorow (9641, 11441, 11741 itd) no i ,,skacza" wiadomo jak na dziurze podskoczy to norma, ale zauwazylem ze kierowca naprawde musi zwolnic by go ,,uspokoic" :P

Spotkalem sie z jednym pronarem ktoty tez tak skakal, ale to byla wada fabryczna, reszta spoko

A jak jest u Was??


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Sprawdź ciśnienie w oponach, mój MF też skakał że nie dało się nim jechać pow. 25km/h, sprawdziłem ciśnienie w kołach i były nabite po ponad 2 atm :P Zmniejszyłem do 1,2 atm i jak ręką odjął. Druga sprawa to wyważenie ciągnika. Jeśli jego masa jest równo rozłożona na osie to bedzie odbijał sie przód-tył dobre kilkaset metrów po jednym dołku :P Do transportu zdejmuj przednie obciążniki.

 

I dlatego seria ciężkich Ursusów uchodzi za dobre do transportu bo dużo większa część masy ciągnika spoczywa na tylnej osi i tak nie galopują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Sprawdź ciśnienie w oponach, mój MF też skakał że nie dało się nim jechać pow. 25km/h, sprawdziłem ciśnienie w kołach i były nabite po ponad 2 atm :P Zmniejszyłem do 1,2 atm i jak ręką odjął. Druga sprawa to wyważenie ciągnika. Jeśli jego masa jest równo rozłożona na osie to bedzie odbijał sie przód-tył dobre kilkaset metrów po jednym dołku :P Do transportu zdejmuj przednie obciążniki.

 

I dlatego seria ciężkich Ursusów uchodzi za dobre do transportu bo dużo większa część masy ciągnika spoczywa na tylnej osi i tak nie galopują.

 

Tez prawda ja w Pronarze mam bardzo malo powietrza jak nie ma nic na ,,haku" to az delikatnie przsiadnieta sa (tura, przedniego tuza nie mam to looz)

Ale slyszalem ze po kilku latach pekaja. W pronarze to sie nie martwie po 1100mth juz 30-35% opon nie ma (duzo lata w transporcie) to zanim popekja to beda zdarte :P

 

 

P.S ja zetora nie posiadam (mialem okazje prowadzic i obserwowac) :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Mój kumpel kupił nie dawno 11441 i mówi ze jeśli droga jest dobra to prawie wcale nie skacze, ale jesli są nawet małe dołki to już jest gorzej, a na żwirówkach klęska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Mój kumpel kupił nie dawno 11441 i mówi ze jeśli droga jest dobra to prawie wcale nie skacze, ale jesli są nawet małe dołki to już jest gorzej, a na żwirówkach klęska

wlasnie na zwirowkach tragedia, a ja Wam kiedy pokaze filmik jak pronar reaguje na takie dziury (na niektrochy nie trzeba zwlaniac :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a jak jest ze spalaniem w forterrach ???


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
a jak jest ze spalaniem w forterrach ???

spalanie to zapewne jak i w starszych zetorach

bedziesz mial ,,ciezka noge" to i bedzie duzo palil :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
a jak jest ze spalaniem w forterrach ???

Ile wlejesz tyle wypali :P

 

Porównaj wykresy z pomiarów spalania z innymi ciągnikami. Wykresy znajdziesz wiesz gdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Ile wlejesz tyle wypali :P

 

Porównaj wykresy z pomiarów spalania z innymi ciągnikami. Wykresy znajdziesz wiesz gdzie :P

sorki ze taki lom jestem -gdzie mozna zobaczyc??


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
sorki ze taki lom jestem -gdzie mozna zobaczyc??

To ja łom jestem bo chciałem tylko sobie tą wiedze zachować :P

 

http://www.dlg.org/de/landwirtschaft/testz.../traktoren.html

 

Wybierasz marke i masz większość popularnych modeli, w formacie pdf są raporty z badań danego ciągnika, w tym wykresy pomiaru mocy, momentu obr. i spalania mierzone na hamowni podwoziowej. Tu np. Forterra 11441 http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/Ze...41_Forterra.pdf

Zwróć uwage na straty mocy w przekładni (81kW > 74kW) - Zetory i Ursusy mają je dość spore w porównaniu do innych marek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

nie chcę być tu szalonym obrońcom Zetora Forttery ale skacze tyle co inne porównywalnej konstrukcji bez ośi amortyzowanej, a z paliwem myślałem że będzie gorzej a jest jak dla mnie bardzo dobrze, mam praktycznie sąsiada co ma Fendt 309Ci i też tak skacze i jest nowiutki, co do strat mocy mogę powiedzieć tak, że akurat dobrze wypada w pracach polowych ta seria w porównaniu z zachodnią konkurencją rzeczywiście ma niedociągnięcia np. fotel mechaniczne zawieszenie, czy na błotnikach sterowanie góra - dół i obok siebie przyciski a nie do góry i na dole ale mocowo zawsze dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0
Wybierasz marke i masz większość popularnych modeli, w formacie pdf są raporty z badań danego ciągnika, w tym wykresy pomiaru mocy, momentu obr. i spalania mierzone na hamowni podwoziowej. Tu np. Forterra 11441 http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/Ze...41_Forterra.pdf

Zwróć uwage na straty mocy w przekładni (81kW > 74kW) - Zetory i Ursusy mają je dość spore w porównaniu do innych marek...

Tak sobie popatrzyłem na dane innych ciągników, i doszedłem do wniosku, że Zetor wcale nie wypada źle.

Dajmy na to np. spalanie względem JD 6420 (moc nominalna 81KW - czyli tyle co zetor 11441). Zetor spali maxymalnie 23l/h. "JD" (nie licząc pomiarów jak mniemam dla mocy nadmiarowej, podanej w nawiasach) - maxymalnie 22,9l/h, czyli dokładnie tyle samo. Widać, że bez korzystania z mocy nadmiarowej, też sporo mocy mu ulatuje...

Co innego oczywiście sam przebieg charakterystyki momentu, który jest nieporównywalny względem zetora...

Dobrze wnioskuje, czy jednak się mylę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Maksymalne zużycie paliwa (które jest praktycznie nie do uzyskania w normalnej eksploatacji) mają podobne ale zwróć uwage na wartość podaną obok wykresów, jest to średnia z sześciu punktów pomiarowych (przy różnych obrotach i obciążeniu), Zetor ma 16,1 l/h a John Deere 14,5 l/h więc tu już jest większa różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Dzieki @mirasek. A już mi sie wydawało, że Zetor dogania Jelenia :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

moze tez byc ze guma jest zle wlozona i i ma nierowno i podskakuje mi to na przegladzie poprawili bo mialem to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Nasza Proxima też skacze a na równej drodze można dać gaz w podłoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Moja 9641 także skacze. Minusem jest też wysoki fotel dlatego na małych pochyłościach wydaje się jakby miała się przewrócić. A w Kubocie jest inaczej po polnych 32km/h normalnie sie jedzie a w Zetorze to 25km/h wysiedzieć sie nie da. Po prostu inne rozłożenie ciężaru. I może też role odgrywają szersze opony tylne bo w zetorze mniejsze.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Nasza Proxima też skacze a na równej drodze można dać gaz w podłoge.

To do jazdy w lekkim transporcie, lub z zawieszanymi maszynami po "gorszych" asfaltach i polnych drogach, taka proximą w końcu jaka opcaj jest najlepsza obciążniki tylko tył czy wogóle bez obciążników, , czy tak jak Hanter pisał szerokie opony najwięcej pomagają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

ahh... te nowe ciągniki , ja mam zetora z "miękkim przodem " bez przedniego napędu i sunie jakby płynął po wodzie ( bajka ) najlepszy do transportu a ze 30 km/h też pociągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

No pusta skacze...ale czepiasz plug i po polnych 40 mozesz jechac jak właczysz wytłumiacz drgań ;) Super to sprawa jest:raz ze nie skacze, to i podnosnika nie uszkodzisz z cieżkim sprzętem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Moja tez skacze ale jak np mam przypięty z tyłu pług to juz mniejsze sa wstrząsy..... ale chyba najgorzej sie jedzie po polnej drodze i jak ma sie np pełna przyczepe obornika:/ tak szarpie po dzurach tym ciągnikem ze szkoda gadac;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jechałem u kuzyna Forterrą, pusta też skakała. Ale gdy założyliśmy agregat to już pod obciążeniem nie skakała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

To nie tylko Forterry, ale i nasz jelonek, skacze jak dziki szczególnie jak ciągnie przyczepy z obornikiem. Jak się rozhuśta to aż obciążniki do góry skaczą. Dlatego do transportu powinno się zdejmować obciążniki (przedni TUZ ;) ), bo tak to się drą opony nie równo (od środka) :)


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No to właściwie po co te przednie obciążniki? do obrotówki i agregatu upr. siewnego tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj