Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

sieczkarnia samojezdna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Witam.

zastanawiamy się z ojcem czy dokonać zakupu sieczkarni samojezdnej. siejemy ok 20 ha, ale wkrótce przejmuje gospodarstwo wiec areał zapewnw się zwiększy. poza tym pochodze z podlasia(zagłębia mlecznego) gdzie kukurydzy z roku na rok sieje się co raz więcej.

 

patrzac na aukcjach w internecie za dobrą maszynę trzeba dać ok 250-300 tys. a i tak stara. czy może lepiej kupić nową, niewielką, 4 rzedowego kempera i miec ok 15 lat z głowy. a pozatym ile taka nowa sieczkarnia może kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa sieczkarnia to wydatek min. 700 tyś. Najmniejsze modele mają silnik chyba 330 koni to już 6 rzędów pociągnie. Lepiej kupić używana, bo nowa na takim areale nie będzie wykorzystana, nawet jak będziesz siał 50 ha to mało chyba, że będziesz latał dużo po usługach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

1. Żeby na podlasiu być konkurencyjnym musisz mieć zestawy do wożenia bo rzadko kto bierze samą sieczkarnie.

2. Sieczkarnia NH z tego co pamiętam jest najtańsza poniżej 700 tysi

3. Taką nową sieczkarnią trzeba ciąć 200 ha rocznie żeby sie opłaciła a nie 20 czy 50.

4 Za 150tysi kupisz niezłego Claasa z serii 800 z kemperem i myślę że taka Ci spokojnie starczy.. Tyle ode mnie :blink:


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:blink: jeżeli kogoś stać na zakup nowej sieczkarni na 50 ha to jego prywatna sprawa ,po prostu ma kase i sobie kupuje,sąsiad na 40 ha kupił sobie Claasa Mediona i po usługach nie jeździ mówi że stać go i tyle w temacie :D


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

no i co z tego że stać? Trzeba trochę myśleć a nie tylko wydawać kase. Przykładowo da za sieczkarnie 700tysi. Sieje 20 ha razy 500zł za ha to wychodzi 10000zł czyli spłaci sie sieczkarnia po 70 latach :blink: Wolałbym zapłacić i o nic sie nie martwić a kase zainwestować w coś co przyniesie zysk a nie deficyt.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

heh mnie nie stać B) . a rocznie wykosiłbym wiecej niz 200 ha spokojnie. bo sieczkarnie w okolicy są strasznie awaryjne. :D

 

wiec mam kolejne pytanie. jak to jest z programem usługowym. czy moge z niego skorzystać skoro brałem już maszyny na PROW? :blink:

może warto nad tym pomyśleć gdyby troche kasy unnia dala troche VAT-u i summa summarum wyjdzie taniej co wy na to? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

200ha na rok to wychodzi jakbyś zarobił 100tys :huh:

ale do tego aby się wróciła trzeba się liczyć z kasą wydaną na paliwo i na regenerację lub wymianę części, jak wydasz 700tys to ta kasa wróci się za 13-15lat :) a i taka sieczkarnia ma swoja wydajność, ludzie którzy nie mają przyczep nie wejda w to bo za darmo na nich nie bedziesz czekał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

A myślisz że twoja nie będzie awaryjna a do tego dochodzi usługi na rożnych polach a nawet sobie nie zdajesz sprawy co ludzie mogą mieć na polach w kukurydzy trochę wiem bo kosiłem i do tego w małych kawałkach trafiło się nawet 2ha w 6 kawałkach to na przejazdy więcej poszło paliwa niż na koszenie i do tego jak tylko kosisz samo sieczkarnio a odbiór rolnika i będzie zestaw 2 razy ursus C 330 i rozrzutnik jedno osiowy to nie poszalejesz co innego jak by te 200ha było w 3-4 kawałkach i dobry odbiór do wtedy można kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

To wtedy się kasuje za paliwo które poszło na przejazd(bo taka sieczkarnia mało nie pali) i kasę dla siebie że stałeś i czekałeś na nich :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Tylko jak będziesz tak wszystkich kasował to drugi raz nikt Cie nie weźmie

Nie wiem jak u Was ale u mnie w promieniu 10 km jest 10 sieczkarni + Tafiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

claas jaguar z kemperem ;) najmujemy do koszenia kukurydzy . koleś dał za nią 80 tys. zł i naprawde fajny sprzęt, mało awaryjny i wydajny . tylko że jak kupić taką sieczkarnie to nie tylko na swoje kilka chektarów, ale żeby też zarobiła na siebie troche ;p daje link z filmikiem jak chodzi jaguar znajomego :

Edytowano przez AllesKamilKlar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtraa92    0

Cześć wszystkim. Jestem tu nowy i nie bardzo orjętuje sie w tematach. Ja mam sieczkarnie clasa sf80 na sprzedarz. Jesli jest ktos zainteresowany albo zna kogos kto chciałby kupic prosze o kontakt. Sieczkarnia ta nigdy mnie nie zawiodła, w sezonie spokojnie kosiłem nią 100h bez zadnego problemu i awarii. Sieczkarnie sprzedaje poniewaz wczoraj kupiłem wiekszą (jd 6710). Za odpowiedzi z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj