Karol12

Ursus C-360 czy C-385??

Polecane posty

ssamik    0

Mam nowość koledzy co do arasssa. Sorry że trochę nie na temat ale pytaliście nie może znaleść ani 1014 ładnego i w przystępnej cenie ani 10145 a 6 gary jednak przy duży narazie.

No i chyba weźmie ruska z ładowaczem jak jeździł to widział bardzo dużo ładnych maszyn w ładnej cenie i roczniku i mówi że jak nie znajdzie nic z ursusa i zetora a kasa już będzie to chyba weźmie ruska. I najwyżej potem jak już zwiększy mu sie roboty za kilka lat sprzeda 385 i ruska i w tedy dołozy i kupi coś mocniejszego


Na wszystkie foty nie swojego sprzętu mam zdgodę właścićela. W razie niejasności proszę o kontakt PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciula    0
360 jest tylko tańsze i to wszystko :) rozglądaj się za 912, 902 bo 385 to trochę stary ciągnik. W lekkich pracach cały zbiornik (90l)starczy Ci na około 18 - 20 mth pracy.

i tu jest racja tez miałem dylemat co kupić i wybrałem c-385 i nie narzekam, powiem wiecej przy orce sąsiada c-360 spala wiecej l/h niż 80. Wiadomo że ciągnik jest ciężki i lepiej go eksploatować w ciężkich pracach a do lekkich mieć c-330 ewentualnie te 360 :)


Wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssamik    0

te ciagniki są dobre proste ciężkie no i w miare mocne. Jedną waą jest troszke mała skrzynia jeśli chodzi o biegi ale da sie przezyć.


Na wszystkie foty nie swojego sprzętu mam zdgodę właścićela. W razie niejasności proszę o kontakt PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciula    0

Czytaj pytanie koledze chodzi jaki wybrać-nie ma zamiaru ani pewnie większej kwoty aby coś lepszego zakupić


Wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Miałem ursusa c360 i palił mi w granicach 5l na godzinę, planowałem go zmienic na c385, ale to wielki ciągnika a mocy mało :) wiec kupiłem 7211 i jak na razie sprawuje się bardzo dobrze a pali tyle co c360 naprawde polecam :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0
:):):) c385 pali mniej niż 7211? :):):) Może i są droższe ale wiem za co płace :)

“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

c-360 mniej pali i mniej koni moc a c-385 to więcej pali i więcej koni mocy.moim zdaniem jest lepszy c-385 ponieważ szybciej leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciula    0
:):):) c385 pali mniej niż 7211? :):):) Może i są droższe ale wiem za co płace :)

a co ja powiedziałem że więcej a powiedz mi czym sie różni tak bardzo zetor 8011 od c-385 większość podzespołów jest ta sama :)


Wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmirekbmw    0

prosze o porównanie jaka bedzie różnica w spalaniu 385 a c 360 przy np oraniu na godzine zegarowa roboty i jakie normy maja te ciągniki spalania na godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Normę to mogę Ci podać:

Według "Informatora Agromy" z 1980 (!!) roku to jednostkowe zużycie paliwa dla C 360 wynosi 265 g/kWh, a dla C 385 wynosi 251 g/kWh. Ale to tylko teoria...

 

A tak poza tym to ciężko powiedzieć, wszystko zależy od warunków pracy...

Jaki jest pług, jaka jest gleba, jaka jest szerokość orki, jakie są warunki terenowe, jakie jest zużycie tego konkretnego silnika i wiele, wiele innych...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

mnie interesuje ile pala ursusy z serii **34 i **32 nie wiem dlaczego ale ma slabosc do tych ciagnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Chyba tak samo jak zwykłe 14 i 12 :P 245 g/kWh wolnossące i 238 g/kWh doładowane, w warunkach wg PN80/R36150 :P

 

Można sobie teoretycznie policzyć, 1KM = 0,74kW, przeciętna gęstość ON = 850 g/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I zależy jeszcze od stanu silnika ciągnika wiadomo że stary silnik oraz jego pompa wpłynie na większe spalanie podczas pracy :P.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wtryski będa lać to i nowy silnik będzie dużo chlał.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

paktofonikas1987@ nowy silnik to i nowe wtryskiwacze, więc nie wiem o co Ci chodzi :P ...

Spalanie zależy od stanu silnika, z jakim sprzętem będzie ciągnik pracował, na jakich glebach będzie pracował oraz (przede wszystkim) od tego jaki będzie operator, czy rozsądny czy "nierozsądny". :P Np. spalanie ursusa 1234 to 240 g/kWh, a 1634 to 235 g/kWh. Więc teoretycznie różnica jest niewielka i silnik doładowany powinien spalać mniej paliwa w stosunku do wykonanej pracy niż silnik bez turbo... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kilka godzin pracy aby nowe wtrsyki zaczęły nieprawidłowo rozpylać paliwo ( przy paliwie złej jakości).

Teoretycznie mniej? Ciekawa teoria zważywszy na to że 12 ma 86kW a 16 117kW. Jakby nie patrzeć to teoretycznie 16 pali więcej.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

O, z tymi kilkoma godzinami pracy to bardzo ciekawe, pierwszy raz słysze... Może miałeś taką przygode bądź ktoś ze znajomych miał??? Może się z nami podzielisz jak to było z tymi wtryskami co się po paru godzinach już rozwaliły... :P

Jak czytasz jakiś tekst, to proponuje zawsze doczytać do końca i uważnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dolej wody do paliwa to zobaczysz jak wtryski po paru godzinach siadają.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Ale po co tak wogóle piszesz takie głupoty... no nie wiem... Kto leje wode do paliwa??? A jeśli masz na myśli "chrzczone" paliwo to zdarza to sie dzisiaj rzadko, praktycznie wcale, bo kto kupuje do nowego ciągnika paliwo w jakiejś małej, prywatnj stacji... Wątpie że ktoś kto ma nowy ciągnik wogóle pomyślałby o biopaliwie do niego... Pare godzin to jest jeszcze docieranie silnika i w takim przypadku trzeba jak najbardziej dbać o silnik (w tym też o jakość paliwa)...

Jeżeli już wogóle takie coś sie zdarzy, to wada konstrukcyjna, przypadek (jeden na mln) bądź jakieś niedopatrzenie przy składaniu silnika, jednym słowem mówiąc przypadki w śladowej ilości... :P Zresztą już nie róbmy OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ludzie ale powróćcie do tematu.

A swoja drogą @pmirekbmw mógł podać w jakich warunkach miałby pracować traktor jakie były podane na początku tematu...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Odnośnie silnika od c-360 mam świeże dane bo kilka tygodni temu na zajęciach badaliśmy go na hamowni. Był to taki średni silnik, jeżeli chodzi o jego zużycie. I tak max moment obr. to 175,6Nm przy 1676 obr/min. a max moc to 35,7kW przy 2050obr/min i zużycie oleju napędowego wyniosło przy tych obr 295g/kWh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmirekbmw    0

chodzi mi najbarrdziej jaka była by różnica spalania jak by taki traktor mial zastapić 360 czy nadaje sie do kosiarki i innych prac lekkich bo wiadomo do cieszkich jest stworzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No dokładnie jak napisałeś. Do cięższych jest stworzony. Do kosiarki to różnie bywa bo 385 miał WOM i 540 i 1000 obr/ min. Wiadomo że kosiarka od C-360 do 385 z WOM 1000 raczej się nie nadaje. Na moje oko to co byś zaoszczędził w ciężkich pracach by się wyrównało przy pracy lekkiej. Na paliwie raczej wiele nie zaoszczędzisz ale biorąc pod uwagę czas to 85 wygrywa. 385 prędzej obrobisz niż C-360.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

to chciałbyś zamienić. Ja miałem odczynienia z c360. Kupiłem c385 i nie chciał bym się zamienić. jak rozsądnie jeździsz z maszynami od c 360 to i spalanie podobnie, a pod pedałem jest rezerwa która już nie raz mnie wyciągnęła z opresji. W kosiarce 1,65 m u mnie chodzi a że ma szersze koła nie zarzyna się tak. Odnośnie WOM to c385 ma i 540, i 1000 obr w standardzie, że tak powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj