dywcio

Lech 3,6 czy 4,2?

Polecane posty

dywcio    3

Witam moje pytanie dotyczy doboru agregatu do ciągnika Zetor 7340+ TUR lub Lambo R.2 86.Rozważam między Lechem na bronie sprężystej 3,6 lub 4,2 jak myślicie czy te ciągniki poradzą sobie z agregatem o tej większej szerokośći?może ktoś z was użytkuje taki sprzęt?Niby w ulotce inf jest podane wieksze zapotrzebowanie mocy ale gleby jakie mam to 3, 4 klasa.Bardzo proszę o pomoc bo muszę teraz zdecydować.....Dzięki za wszystkie podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotttrek    94

Ja też posiadam Lecha(4,2m) Do JD 120km i myślę że 4,2m to do ciągnika min 100km. :D

Też polecam 3,6m :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Jeśli chcesz "Ładnie" uprawic te pole to weś 3,6m tak jak radzą koledzy, jesli chcesz tak byle jak, to wes 4,2.

Ja jestem za 3,6m :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

agro-masz AU 3.6 1150kg 4.2 1300

 

expom LECH 3.6 1120-1190 4.2 1140-1200

 

mandam KUP 3.7 1453 4.3 1567

 

unia KOMBI 3.7 1060 4.2 1125


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Drążąc ten temat który wg was jest lepszy wariant lech brona redlicowa czy sprężynowa?jak myślicie?potrzzebuję go głownie pod zboża i kukurydzę :blink: dzięki lepiej się teraz dowiedzieć iż teraz żałować po zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Mam Lecha 3,6m chodzi z zetorem 6340 z ciągnięciem nie ma problemu trochę gorzej jest na uwrociach ale jest OK.DF AGROPLUS nie odczówa go na podnośniku dodam że ma 85km,robię tym i tym ciągnikiem.Szerszego nie kupuj bo będą kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

mamy lecha 4,2m i 80KM do niego, bida jak cholera, 8-9km/h pracuje się z nim, ale po dwóch przejazdach ładny kawałek jest zrobiony :)

 

 

 

Weź 3,6m lecha, dobre agregaty :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Ma ktoś może Lecha 3,3 na sztywnej ramie? Zastanawiam się nad 3,3 a 2,8 (ponoć 2,8 tak naprawdę ma 3m). Chodzi mi głównie o to czy 3,3 na sztywnej ramie nie byłby za bardzo gramotny - czy nie stwarza problemów na drogach publicznych, wjazdach itp bo to dość długa maszyna. Nie mam dużo ziemi do uprawy, ciągnik ok 80 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

ja mam agro-factory 4,2 przy 105 konnym ciagiku, i powiem tak ze zalezy od co mam jak mam 3 ciezkie brony po 1,4m to ten lambo da rade, jak kultywator to pronar wystarcza na styk, tak wiec 3,6 polecam szybciej jezdzisz = lepszy efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasilewn2    1

ja mam lecha 4,2 i ciagam go ursusem c385 i powiem tak na wiosne gdy gleba już sie odleży to zasuwa z nim jak głupi na 2 drogowej natomiast gdy gleba jest świeżo po orce to jest już troche gorzej bo włazi na tamten świat i żeby nie katować sprzetu redukuje na 4 polową . troche mam przód za leki bo ciężko zawrócić na poprzeczniaku wyższym biegiem ale mysle ze 100 kilo odważników załatwiło by sprawe . użytkuję go już ponad 6 lat wiec moge o nim cos powiedzieć . podnosnik dawał rade bez problemu i to bez siłowników wspomagajacych . w tym roku robiłem remąt i założyłem własnie taki siłownik więc myśle ze bedzie malyna :)

Edytowano przez wasilewn2
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Moj wujek ma wlasnie Lecha 3,6m i ciaga go pronarem 82a i czasami czuje ze cos ciagnie

Lepiej wes 3,6m nie bedziesz ciagnika meczył i szybciej bedziesz mogł jechac co przyniesie lepszy efekt pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź węższy to jak będzie lekko cięgnik szedł to zawsze można prędkość zwiększyć a nie ma co katować maszyny.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj