Skocz do zawartości
tom31

C-360 Olej z tłumika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akmaly    185

Przecież przed montażemdo ciągników hamowani te silniki chodziły kilkanaście godzin więc na postoju 10 mtg nie zaszkodzi

Wiesz co to jest hamownia?

Nie ma to nic wspólnego z pyrkaniem na podwórku 

Adi96    870

W instrukcji jest napisane że silnik jest wstępnie dotarty więc musiały w fabryce pyrkać tak samo jak na postoju,wgl nie wiem co złego że 10 motogodzin przepracuje na postoju?  rozumiem żeby 50 motogodzin ale 10 i zaczynać jakieś lżejsze prace i stopniowo zwiększać

Sean    292

Wiesz co to jest hamownia?

Nie ma to nic wspólnego z pyrkaniem na podwórku 

Nie masz w domu hamowni to dlatego właśnie  pyrka, jak były montowane nowe po hamowni, to nie musiał pyrkać.  

Wiadomość z agroFakt.pl

Sean    292

Normalka, to i tak mało, czasem w pierwszych godzinach cały silnik potrafi upaprać.

seweryn20    586

Po remoncie papaj?   To nie jest jeszcze tak źle..... Przejdzie z czasem.

seweryn20    586

E to świerzaczek, elegancko go sobie dotrzyj chlapać przestanie jak ułożą się pierścionki a silnik będzie służył długo.

Roki212    83

Dotrzesz i jak pójdzie do pracy to będzie ok, to jest często spotykany objaw po remoncie że się poci tym bardziej że stoi i sobie pyka. Czasem właśnie jeszcze lepiej chlapie sprawdzaj tylko stan oleju pójdzie do pracy to zniknie 

akmaly    185

W instrukcji jest napisane że silnik jest wstępnie dotarty więc musiały w fabryce pyrkać tak samo jak na postoju,wgl nie wiem co złego że 10 motogodzin przepracuje na postoju?  rozumiem żeby 50 motogodzin ale 10 i zaczynać jakieś lżejsze prace i stopniowo zwiększać

Dotarty na hamowni, nic nie pyrkał tylko miał zmienne obciążenia i obroty ale skoro dla Ciebie to jedno i to samo co "pyrkanie" na postoju to kończę dyskusję. 

seweryn20    586

Dokładnie. Docieranie na hamowni to jedno a pyrkanie na wolnych to drugie nie mające nic wspólnego z docieraniem a raczej lenistwo,brakiem pojęcia i ignorancją. Polecam poświęcić temu zagadnieniu 5 min informacje są na necie.

Sean    292
Napisano (edytowany)

Nie opowiadaj tak do końca też głupot że nie ma nic wspólnego z docieraniem, kiedyś silniki po remontach w ZNMR tak były na początku docierane i sposób docierania zapisywany w książce gwarancyjnej, jeżeli byłoby to sprzeczne z zasadami docierania, to ty już się nie bój, tylko czekali by zabrać gwarancję.

Edytowano przez Sean

BestZetor    20

Dzięki jeszcze raz Panowie za wyjaśnienia i rady, teraz pozostaje mi tylko spokojnie i porządnie go dotrzeć i powinien ładnie chodzić.  :D  

seweryn20    586

Z lenistwa docierali na wolnych a nie dla tego że tak się dociera. To jak się robi czy robiło nie znaczy że jest dobrze. Tym bardziej pisząc "kiedyś" bo to kiedyś to więcej paryactwa widziało jak uczciwej roboty.

Sean    292

Odwalali partactwo, byli leniwi, oleje do niczego, tylko że wszystko chodziło dużo więcej  i to lepiej niż teraz.

Seweryn, ciekawe czy ty tak w realu jesteś taki dokładny i dbasz tak o sprzęt jak wszystkich uczysz na forum jak to trzeba robić.     :) 

Bo w gadaniu to ty jesteś MISTRZEM.     :D  

seweryn20    586
Napisano (edytowany)

A guzik prawda że chodziło. Dziś jak silnik bierze olej to się robi remont a kiedyś... zajechany na maksa,kopci leje olejem ale póki palił to gania li nim po polach i drogach. To były inne czasy pełne przesłanek a nie wiedzy.
A ja... kiedy robiłem z ciągnika mi robiłem dokładnie i tak jak należy a nie tak jak się komuś wydawało.
Co do trwałości dziś ciągnik zrobi 20.000 a 60 ka kiedyś czy dziś nie nabije 10.000 nie tracąc przy tym 30% z nominalny parametrów.

Edytowano przez seweryn20

Sean    292

Kiedyś to się silniki dawało na wymianę w wyspecjalizowanych zakładach i jechało dalej, a dzisiaj wymieni jeden z drugim nie bardzo nawet mając o tym zielonego pojęcia tłoki i tuleje podejrzanej jakości ewentualnie wał do szlifu i nie pogadasz z nim bo wielki mechanior który zrobił remont kapitalny, a gdzie reszta? tym bardziej że te silniki są już tak stare i wypukane do granic możliwości.  

KULAWA_KOZA    88
Napisano (edytowany)

Wczoraj zakończyłem remont silnika w C-330 na zestawach naprawczych z Mahle Krotoszyn

https://www.youtube.com/watch?v=FAyNUsANu7s

Nie zakładam już Mahle bo to badziew.

Teraz to albo CHEŁMNO albo URSUS i silnik po remoncie grama oleju nie póści.

Jak pluje olejem tak jak na filmiku to albo się uspokoi albo nie ,u mnie niestety pluł do końcoa a remont zrobiony na wiosne a do jesieni sie nie uspokoił.

Zmieniłem zestawy i jak ręką odjął.

Jak pluje od poczatku to życia raczej ten silnik udanego nie będzie miał.....

Tu jest silnik zrobiony na CHEŁMNO.https://www.youtube.com/watch?v=n0pT6CFD04Q&t=45s

Edytowano przez KULAWA_KOZA

seweryn20    586
Napisano (edytowany)

Kiedyś to się silniki dawało na wymianę w wyspecjalizowanych zakładach i jechało dalej, a dzisiaj wymieni jeden z drugim nie bardzo nawet mając o tym zielonego pojęcia tłoki i tuleje podejrzanej jakości ewentualnie wał do szlifu i nie pogadasz z nim bo wielki mechanior który zrobił remont kapitalny, a gdzie reszta? tym bardziej że te silniki są już tak stare i wypukane do granic możliwości.  

Wiem jak kiedyś pomy silniki robiły szału nie było. Sam robiłem prywatnie nie jeden po remoncie poprawiałem  i  wiem jak to wyglądało. Jak dołożysz do tego przemądrzałych dziadków robi się niezły bałagan. Rozebrałeś silnik, po faceta walisz żeby zobaczył co do wymiany a on ci mówi tylko pierścionki wymienić  skręcamy i będzie chodziło. A silnik 20 lat na superolu, wodą zalewany dziury w tulejach, pompiarza nie widział, zawory od święta ustawiane, filtry jak już stawać zaczynał. I ci powie że to twarde silniki. Użeraj się ze starym skapuciałym dziadem że to na chwilę. Nie pomoże. Dziś jak się trafi choć oficjalnie nie robię goście walą od razu robimy WSZYSTKO co trzeba. To jest rozmowa. W tamtych latach to złomy kopcące jeździły, żaden starszy nie trzymał nominalnych parametrów a dziś powiedzą że 20 lat bez remontu. No tak z tego 10 ledwo co przechodził. Potem robią ci w silniku jak ostatnio zauważyłem jeden z kolegów remont w połowie i rozczarowanie. Niestety trzeba posiadać choć minimum wiedzy, nie sugerowac się starymi przesłankami bo są do d*py za przeproszeniem jak choć by docieranie na wolnych obrotach, wymiana samych pierścionków czy panewek w ciągniku który tyle lat przepracował do tego nie grzeszy dużymi przebiegami.

Na pewno masz rację mówiąc że biorą się za remonty osoby bez pojęcia i bez budżetu. Bo bez tego silnika solidnie też nie zrobisz.

Edytowano przez seweryn20

BestZetor    20

@KULAWA_KOZA

Hmm...dziś zrobił kolejne 5 mth i na razie przestał pluć, przynajmniej mniej jak wcześniej. Co do zestawów naprawczych, to we wszystkich 3 sklepach w moich okolicach (prawdopodobnie biorą z jednej hurtowni) mieli tylko Mahle, albo jakieś indyjskie za śmieszne pieniądze i polecali właśnie te z Krotoszyna. Dzięki za rady kolego, na razie docieram, jak już zrobię żniwa i wszystkie prace i nic się nie polepszy, to wtedy będę coś myślał, chwilowo tak jak wspominałem coś się poprawiło, więc jestem dobrej nadziei. Przy jakimś następnym remoncie (jak może znajomemu będę robił C-330), to zamówię z Internetu zestawy z Chełmna i porównam sobie.  

Sean    292

Wiem jak kiedyś pomy silniki robiły szału nie było. Sam robiłem prywatnie nie jeden po remoncie poprawiałem  i  wiem jak to wyglądało. Jak dołożysz do tego przemądrzałych dziadków robi się niezły bałagan. Rozebrałeś silnik, po faceta walisz żeby zobaczył co do wymiany a on ci mówi tylko pierścionki wymienić  skręcamy i będzie chodziło. A silnik 20 lat na superolu, wodą zalewany dziury w tulejach, pompiarza nie widział, zawory od święta ustawiane, filtry jak już stawać zaczynał. I ci powie że to twarde silniki. Użeraj się ze starym skapuciałym dziadem że to na chwilę. Nie pomoże. Dziś jak się trafi choć oficjalnie nie robię goście walą od razu robimy WSZYSTKO co trzeba. To jest rozmowa. W tamtych latach to złomy kopcące jeździły, żaden starszy nie trzymał nominalnych parametrów a dziś powiedzą że 20 lat bez remontu. No tak z tego 10 ledwo co przechodził. Potem robią ci w silniku jak ostatnio zauważyłem jeden z kolegów remont w połowie i rozczarowanie. Niestety trzeba posiadać choć minimum wiedzy, nie sugerowac się starymi przesłankami bo są do d*py za przeproszeniem jak choć by docieranie na wolnych obrotach, wymiana samych pierścionków czy panewek w ciągniku który tyle lat przepracował do tego nie grzeszy dużymi przebiegami.

Na pewno masz rację mówiąc że biorą się za remonty osoby bez pojęcia i bez budżetu. Bo bez tego silnika solidnie też nie zrobisz.

Nie mówię co robiły POM-y, ale ZNMR Słupsk robił tysiące silników, owszem czasem trafił się nieudany, ale ogólnie chodziły dobrze.

Z tym się zgodzę jak najbardziej,że żaden połowiczny remont, bo to żaden remont, a już same panewki czy same pierścienie, to tragedia,którą robi tylko partacz.

seweryn20    586

W moich stronach nie było niestety a ówczesne "firmy" raczej solidnością nie grzeszyły no chyba że robił dla siebie.

W każdym razie czasy się bardzo zmieniły, możliwości są ogromne i robienie raz na ileś tam lat remontu silnika tylko w jakimś stopniu i byle taniej  mija się z celem.

Rozmowa krótka chcesz robimy ale od podstaw i WSZYSTKO co będzie tego wymagało. Plus twoja solidna robota, ułożenie silnika przez właściciela, prawidłowa eksploatacja to gwarancja bezawaryjności i długowieczności. 

Problemem największym w dzisiejszych czasach sa coraz gorsze części zamienne do starych ciągników i to często bruździ nawet najlepszym mechanikom. A szkoda.

Adi96    870

Nie ma dobrych części teraz to loteria trafisz dobrze jak nie będziesz się cackał 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez kokosik12
      Witam serdecznie. Mam Władimirca z 87r. jest to bardzo dobry i wdzięczny traktor lecz ma jedną (małą) wadę. :mellow: . Dlatego więc chciałbym spytać co myślicie o podwyższeniu mocy poprzez wymianę silnika na piękny cztero cylindrowy z mercedesa w123 ''beczka''. myślę że poj. 2.4-3.0 powinna wystarczyć. Ma on ok. , z tego co pamiętam od 60 do 125 KM przy ok. 4000 obr/min. Wiem ze skrzynia biegów może tej mocy nie wytrzymać lecz gdyby zrobić ogranicznik wciśnięcia pedału gazu to może udało by się uzyskać jakieś (przy silniku 125 konnym) 50-60 KM przy obrotach rzędu 1900-2000 obr/min. i to by były maksymalne obroty. oczywiście pomyślałem także o wałku sprzęgłowym , który należało by wzmocnić(pogrubić). poza tym oczywiście jakaś nowa rama pod silnik.
      Dzięki temu mój nie zastąpiony władzio miał by bardzo przyjemny dźwięk no i trochę więcej koni.to tylko jedna z przemian. w mojej koncepcji praktycznie sam korpus skrzyni bięgów i zawartość pozostaje seryjne. Może się uda.
    • Przez 12345678910
      Tak jak w temacie.Przy 10godzinach orki spala ok.2l oleju silnikowego brak wycieków , wydobywa sie dym z pod odpowietrznika miski olejowej i korka wlewu oleju wysoka temp. oleju 120stopniC według wskazań czujnika temp .oleju.
      z góry dziękuję.
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow: