Marek46ha

Fendt 514c vs 413vario

Polecane posty

Marek46ha    1

Pytanie jak w temacie. Wczesniej na forum było porównanie używanej 300 i 500. Nie kupuje 413vario poprostu zastanawiam się jak nowy odpowiednik starej 500-tki wypadnie przy porównaniu.

Zakładamy że ciągnik bedzie wykorzystywany w pracach polowych i dosc cięzkim transporcie. Bez żadnych opryskiwaczy, rozsiewaczy i bardzo lekkich prac bo tu przewaga vario bedzie znaczna, a zazwyczaj każdy kto kupuje ciągnik powyżej 120km ma 2 pomocnicze traktory do w/w czynności.

M.in. chodzi mi o spalanie - 413 można dobrze dociażyc i powinna ciągnąc te same maszyny co 514- ma ktoś możliwośc porównania spalania takich modeli? Wiem ile spala 514 , ale w moich stronach nie ma większych nowych fendtów(300-tki to nie ta klasa) stąd moja ciekawośc.


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

A czemu nie porównujesz do 714?

Jak by ktoś się zapytał dlaczego nie do 414 czy 415 to bym zrozumiał pytanie , a tak to nie bardzo...

Moc serii 700 zaczyna się od 160 KM( przypomnę że seria 500 max sięgała do 150 KM), także to wyraźnie inny przedział mocy. Obecnie fendt w ciągnikach do 150 KM stawia tylko wyłącznie na czwórki i nie daje możliwości wyboru 6 cylindrów. Chyba wszystkie inne marki dają taką możliwośc.Rozumiem że żywotnośc czwórek wcale nie musi byc gorsza.

tak jak pisałem wcześniej chodzi mi głównie o spalanie ( uniwersalnośc i zwrotnośc pomijamy bo załóżmy że i tak bedzie chodzil w 90% w ciężejszych pracach) Nawet jeśli obciażymy optymalnie nową 400 to czy przy wykorzystywaniu mocy na poziomie 85-105% nie spali nam wiecej od starej szóstki. Biorąc pod uwagę pewne straty vario to bym polemizował. Ostatnio z kolegą rozmawialiśmy że jakby były dostępne starsze fendty bez vario to byłyby ciekawsze od swoich nastepców( taka 514 z 2010r:)))) Z całym szacunkiem dla vario które przy uniwersalnym wykorzystywaniu traktora jest bezkonkurencyjne.

Jak byście porównali spalanie - albo pytanie bezpośrednio do użytkowników 400- ile wam palą jak wykonujecie nim tylko konkretną pracę.

Nie czepiajcie sie jakiś szczegółów tylko zastanówcie się nad tym spalaniem- w końcu po co się kupuję fendta.


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Skąd masz takie informacje że fendt do 150km będzie miał tylko 4 cylindrowce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Marek46ha seria 700 zaczyna się od 110KM a nie 160KM

Ja jak już to bym porównywał tylko i wyłącznie z serią od 711 do 716 (110-160KM)co sześc garów to sześc, a nie cztery choc i nie wykluczam, że i 4 setki nie można porównac


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Marek46ha seria 700 zaczyna się od 110KM a nie 160KM

Ja jak już to bym porównywał tylko i wyłącznie z serią od 711 do 716 (110-160KM)co sześc garów to sześc, a nie cztery choc i nie wykluczam, że i 4 setki nie można porównac

Ups, faktycznie znawcą fendtów to ja nie jestem. Nigdy się nie interesowałem szczegółowo serią 700- wydawało mi się że wszystkie 700 które widziałem to od 160 się zaczynały... Przed chwila sprawdziłem aktualną ofertę i faktycznie są nowe szóstki o mniejszej mocy.

Ale temat chyba nie do zamknięcia bo porównanie starszej 500 i nowej 400 ma sens - w końcu seria 400 ją zastąpiła.

A o tym spalaniu nikt nie pisze


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

412 spalanie

beczka joskin 8400l 6,5l/h

gruber rolmako 3.0m 14l/h 2ha/h

kverneland ab 100 2m szero rob 13l/h


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

Tak może troszkę odświeżę temat a włąściwie zapytam o jakieś opinie o fendt 514 c ktoś coś wie o tym modelu coś słyszał?? albo jakieś może porównanie do case mx135 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez resters
      Szukam dobrego mechanika od tego sprzętu. Ciągnik 1995 rocznik. Do naprawy turbo-sprzęgło

      Lubelskie- Macie kogoś polecanego? 
    • Przez Grzesiek90
      Witam
      Mam problem z hamulcem ręcznym w Fendt 515C. Po zaciągnięciu nie trzyma wcale. Gdzie szukać przyczyny? Ręczny hamuje tym hamulcem na wale czy przy kołach są jakieś szczęki? 
    • Przez Profesor
      Fendt 515c - na załączonym resorowaniu przedniej osi gdy przekrocze 2 km/h slychac wycie hydrauliki przez 3-4 sekundy, traktor wyraznie traci moc. Po 3-4 sekundach wszystko wraca do normy. Co to moze byc?
    • Przez SZWAGIER1999
      Witam.zastanawiam się nad kupnem Fendt favorit 515c, chciałbym poznać opinie użytkowników fendt-a.Jego wady,zalety,najczęstsze usterki,spalanie itp.
    • Przez Maxer
      Witam
      Mam problem nie działają w moim Fendt'cie 510 C światła robocze oraz podświetlenie wyświetlaczy na desce rozdzielczej.
      Na początku nie działały jakiś czas później znowu działały co najdziwniejsze przestawało to działać razem, nie podświetlają się przełączniki świateł roboczych, reszta podświetleń kabiny i światła działają bezpieczniki wszystkie dobre od tych świateł.
       
      Spotkał się ktoś z czymś takim?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj