jacus

skladanie hydrauliczne kosiarki 1,85m

Polecane posty

jacus    3047

czy warto doplacic 800zl do silownika przy kosiarce rotacyjnej 1,85m ?,czy reczne skladanie jest uciazliwe?


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

sprawdź jakie są różnice i zobacz cenę samego siłownika bo może się okazać że samemu można go spokojnie założyć a koszta wyjdą mniejsze.

Poza tym popatrz ile razy musiałyś ją składać a ile razy odczepiać bo jeżeli masz częste składanie to warto mieć składanie hydrauliczne ale jeżeli kończysz kawałek i ją zaraz odczepiasz i ciągnik idzie do innej roboty a później łapiesz kolejny kawałek czyli znów podczepiasz i tylko kosisz jeden kawałek to nie ma sensu brać składania hydraulicznego.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W moim przypadku takie składanie było by zupełnie nie potrzebna. Kosiarkę mam cały czas ustawiono do pracy.

Jeśli masz blisko pola to nie warto.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Kolego ja kupiłem 185 z hydraulicznym siłownikiem i jestem zadowolony. Łąkę mam jakieś 3 kilometry od domu i raz na 2 dni koszę trawę dla krów. Wcześniej musiałem 2 razy jeździć (koszenie potem zbieranie), teraz robię to za jednym razem. Jak podniosę kosiarkę to mam możliwość podczepienia przyczepki na dolny zaczep. Dla mnie to jest ogromna oszczędność czasu i kasy.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

mi chodzilo raczej oto czy jest duzo ciezej skaldac 1,85 niz 1,60 m,czasami kosze 10 min i skladam a czasami 12 godz bez skladania,

zamowilem bez silownika jak bedzie potrzeba i mozliwosc to zaloze.

mam dyskowke z hydraulicznym skladanie to musze wyjsc wyczyscic rame z trawy potem wejsci ,zlozyc, z powrotem wyjsc i zalozyc zabezpieczenie czyli to zadne usprawnienie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

a jeśli chodzi o trudność w składaniu 165 i 185 to nie widzę różnicy, na początku nie mogłem się przyzwyczaić i męczyłem się składając ją do tyłu, tylko wałek musiałem pod nogi kłaśc na czas transportu, a składając do góry wałek mam założony i przejazdy między łąkami oraz z domu na łąkę(wąskie przejazdy między krzakami) załatwiam nie wysiadając z kabiny. W domu drobne prace (ładowaczem i transportowe) też mogę załatwić nie odpinając kosiarki. Każde ułatwienie w postaci siłowników uważam za uzasadnione. W miarę możliwości staram się unowocześniać maszyny i doposażyć w dobrodziejstwa techniki (z głową i za rozsądne pieniądze).


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

nie jest zle-lekko chodzi,tylko musialem sie przestawic i wszystko robic teraz z prawej strony ciagnika bo ma za szeroka rame i z lewej nie siegne do sterowania podnosnika.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osalek    1

Panowie koszt takiego uchwytu to 800 zł . Chce zrobić to sam . Czy ktoś mógł by mi podać ktoś kto z was ma wymiary i skok siłownika ??? Proszę o pomoc kosiarka z 042

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69
Dnia 26.05.2016 o 22:31, Osalek napisał:

Panowie koszt takiego uchwytu to 800 zł . Chce zrobić to sam . Czy ktoś mógł by mi podać ktoś kto z was ma wymiary i skok siłownika ??? Proszę o pomoc kosiarka z 042

kolego i jak udało się dorobić siłownik ??  lub może ktos dorabiał do takiej kosiarki 1.85cm siłownik ??


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj