Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ursus1991

Rozszerzenie Poznaniaka

Polecane posty

ursus1991    8

Siema mam okazję kupić poznaniaka 2,7 i czytałem gdzies że da się rozszerzyć go na 3m. Wie ktoś może jak to zrobić?

szukałem ale nie bardzo znalazłem. Potrzebuje tez tabelę wysiewu do niego ale nie wiem jaki to jest poznaniak, wiem tylko że jest on z 1988r

mam poznaniaka 2.7m i wydaje mi się to nie możliwe bo niby jak go rozszerzyć? :) ktoś ci bajek naopowiadał chyba:) żeby to zrobić musiałbyś rozszerzyć skrzynie załadowcza żeby zwiększyć liczbę kołek wysiewających bo tam się chyba już nie zmieści więcej później musiałbyś zamontować dłuższy wałek napędzający te kołka itd. aż zbudowałbyś nowy siewnik :D ... tak mi się chyba wydaje... :o

szczewko    31

No to ci sie tylko wydaje. Wystarczy rozsunac redlice tak zeby skrajne byly oddalone od siebie o 3m a reszte ustawic w identycznych odstepach od siebie. Niby takie proste a wszyscy zawsze chce skrzynie spawac i kółka dokladac :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Karol323    68

He ja widziałem jak gościu miał zrobione z 2 poźniaków 1 i jeszcze skrzynie powiększył. Ale Byczo wygladał :o Szczewko ma racje.. rozsunąć radlice równo i będzie szerzej brał :D ja mam poszerzone do 2.85 chyba :)

Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

pynczor    2

a dałoby rady z 2,5m na 3m poszerzyć i dużo to roboty ?

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

grzen    187

można na 1oo% mój sąsiad tak zrobił i zasówa jak samolot po polu z agr.upra.siew 3m swojm zetorkiem frontero

można na 1oo% mój sąsiad tak zrobił i zasówa jak samolot po polu z agr.upra.siew 3m swojm zetorkiem frontero

ale z 2.7 na 3 nie z 2.5m :D

ale z 2.7 na 3 nie z 2.5m :D

Czeladnik    0

To też może wiecie co zrobić z tym fantem? Mamy taki siewnik(nie wiem jaka jest fachowa nazwa) który wygląda jak poznaniak ale ma dużo większą skrzynie, wewnętrzną zaprawiarkę do zapraw sypkich, mechanizm ścieżek przejazdowych i zajmuje 3m i właśnie tu jest problem, że skrajne, wygięte redlice się"schodzą ku sobie" i też jakby nimi siał więcej ziarna i na polu zostają jakby takie rządki, wujo chce odjąć te redlice przez to go zwęzić żeby równomierniej siał. Jeszcze mechanizm do ścieżek przejazdowych utrudnia pełne otwarcie niektórych aparatów, Mówię że to nie ma sensu go zwężać? Da rade jakoś to zrobić żeby równo siał?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez cris10
      Witam, stoję przed kupnem zestawu uprawowo-siewnego .
      Siewnik pracowałby na 77 ha ( z tendecją wzrostową) , siewnik docelowo ma pracować z ciągnkiem 150-175 km . Póki co z Deutz'em 130 km . Gleba różna ,trochę gliny trochę piasku nawet . Z przewagą gleb ciężkich . Budżet ? Myśle że coś max do 110 tyś netto.
      Marki które mnie zainteresowały to w pierwszej kolejności Kuhn a dokładnie model Sitera 3000 , wraz s sekacjami SEEDFLEX . Z tego co orientuję się Integra tego nie ma ? Mógłby mi ktoś podać różnice między tymi dwoma modelami ? Do dealera po nowym roku mam zamiar jechać , wolę pierwsze tu wypytać trochę .
      Kolejną marką jest Amazone i model AD 3000 co o nim myślicie i jak wam się sprawuje ? Wiem że jego koszt to ponad 100tys netto .
      I najtańszą opcją jest Kongsklide bo w granicach 80 tys netto kosztuje . Pracuje u nas taki w okolicy i szczerze mówiąc nie odstaje na pierwszy rzut oka we wschodach czy jakości siewu od Amazone AD 3000 .
      Co byście polecili ? Jakie macie opinie i czy ktoś ma styczność z tymi markami i maszynami ? Jeszcze fajnie by było gdyby ktoś napisał mi cenę jakąś orientacyjną . Może być na pw ale równie dobrze pod postem . Zapraszam do wypowiedzi
    • Przez MichaHara
      Witam wszystkich proszę o podanie producentów i modeli siewników pneumatycznych do zboża o szerokości 4,8m. jedna z takich propozycji to pneusej rs ale chciałbym poznać wszystkie opcje w tej szerokości. potrzebuję go do sćieżek na 24m a chciałbym uniknąć połówek i robienia kazdej śćieżki oddzielnie.
    • Przez czarodziej83
      Witam uzytkownikow.
      Zakupilem siewnik Isaria 6000s na skrzyni olejowej i probuje go przygotowac na siew owsa i pszenzyta na wiosne robilem probe krecona i chcial bym porownac z kims kto ma taki siewnik i jak go ustawia na zyto pszenzyto i owies. Przy probie kreconej na pszenzycie, wyszlo mi okolo 200 kg na ha. Czyli ustawilem przekladnie na 50x19,5 razy przekrecilem korba dalo mi 2 kg x 100=200 kg czy macie podobne wyniki. Albo podpowiedzcie jak wy ustawiacie.
      Z gory dzieki za podpowiedz
    • Przez johniy861
      witam,
      przymierzam się do zakupu siewnika  kuhna i szukam jakiś opinii na jego temat
      jest to model stosunkowo nowy ale podobno już gdzieś w Polsce takie pracują
      macie jakieś zdanie na temat takiego cuda?
    • Przez Piters182
      Witam, mam pytanie odnośnie tych siewników, jeden jest dobrze znaczy siewnik AD, i jest nowoczesny model Cataya, więc jakie mają dokładne różnice. Wiem tyle że mają kolosalną różnicę cenową, ale czy warto tyle dopłacać itp.