Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ursus1991

Rozszerzenie Poznaniaka

Polecane posty

ursus1991    9

Siema mam okazję kupić poznaniaka 2,7 i czytałem gdzies że da się rozszerzyć go na 3m. Wie ktoś może jak to zrobić?

szukałem ale nie bardzo znalazłem. Potrzebuje tez tabelę wysiewu do niego ale nie wiem jaki to jest poznaniak, wiem tylko że jest on z 1988r

mam poznaniaka 2.7m i wydaje mi się to nie możliwe bo niby jak go rozszerzyć? :) ktoś ci bajek naopowiadał chyba:) żeby to zrobić musiałbyś rozszerzyć skrzynie załadowcza żeby zwiększyć liczbę kołek wysiewających bo tam się chyba już nie zmieści więcej później musiałbyś zamontować dłuższy wałek napędzający te kołka itd. aż zbudowałbyś nowy siewnik :D ... tak mi się chyba wydaje... :o

szczewko    31

No to ci sie tylko wydaje. Wystarczy rozsunac redlice tak zeby skrajne byly oddalone od siebie o 3m a reszte ustawic w identycznych odstepach od siebie. Niby takie proste a wszyscy zawsze chce skrzynie spawac i kółka dokladac :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Karol323    71

He ja widziałem jak gościu miał zrobione z 2 poźniaków 1 i jeszcze skrzynie powiększył. Ale Byczo wygladał :o Szczewko ma racje.. rozsunąć radlice równo i będzie szerzej brał :D ja mam poszerzone do 2.85 chyba :)

Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

pynczor    2

a dałoby rady z 2,5m na 3m poszerzyć i dużo to roboty ?

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

grzen    187

można na 1oo% mój sąsiad tak zrobił i zasówa jak samolot po polu z agr.upra.siew 3m swojm zetorkiem frontero

można na 1oo% mój sąsiad tak zrobił i zasówa jak samolot po polu z agr.upra.siew 3m swojm zetorkiem frontero

ale z 2.7 na 3 nie z 2.5m :D

ale z 2.7 na 3 nie z 2.5m :D

Czeladnik    0

To też może wiecie co zrobić z tym fantem? Mamy taki siewnik(nie wiem jaka jest fachowa nazwa) który wygląda jak poznaniak ale ma dużo większą skrzynie, wewnętrzną zaprawiarkę do zapraw sypkich, mechanizm ścieżek przejazdowych i zajmuje 3m i właśnie tu jest problem, że skrajne, wygięte redlice się"schodzą ku sobie" i też jakby nimi siał więcej ziarna i na polu zostają jakby takie rządki, wujo chce odjąć te redlice przez to go zwęzić żeby równomierniej siał. Jeszcze mechanizm do ścieżek przejazdowych utrudnia pełne otwarcie niektórych aparatów, Mówię że to nie ma sensu go zwężać? Da rade jakoś to zrobić żeby równo siał?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez agropiotrmosz
      Witam
      W tym roku zamierzam siać rzepak poznaniakiem S043/2.
      Mam go już przygotowanego do siewu, ale w każdej próbie kręconej na tych samych ustawieniach skrzyni wychodzi mi inna waga.
      Może to być trochę związane z małą ilością rzepaku w skrzyni zasypowej?
      Zębatki mam na wysiew normalny ( jeśli będzie potrzeba to zmienię na zmniejszony) , dna na 1 ząbek, zasuwy na 2, co drugi lejek

• Przez Damian154
      Witam    Czy ktoś z was posiada siewnik Pottinger Vitasem ?? jakie jest wasza ocena ? 

Oraz jakie są różnicę pomiędzy siewnikiem: VITASEM 302 a VITASEM 302 CLASSIC ?? 
      Wiem że różnią się pojemnością zbiornika na materiał siewny. 
      Z góry dzięki 
    • Przez DawidWasik
      Witam mam pytanie jak ustawiacie swoje siewniki agromasz sr300 do siewu rzepaku na ziemie mozaikowate. Docisk i głębokość redlice stopkowe. Ponieważ posiadam jedną działkę 5 ha na której 1,5ha to piach 
    • Przez Arek39
      Mam problem z ustawieniem siewnika amazone ad 302 na redlicach talerzowych tzn. siewnik sieje rzepak za głęboko. W związku z powyższym postanowiłem wymienić ,,stopki" znajdujące się przy talerzach. Tylko nie wiem na jakiej wysokości mam je ustawić od powierzchni ziemi?  

• Przez Bodzio110
      Mam pytanko odnośnie biernego agregatu uprawowo-siewnego,czy wybrać nabudowany, czy też na hydropaku? Wady i zalety tych opcji wyboru. Będzie ciągany ciągnikiem ok 110KM 6cyl.
      Dzięki za info

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.