Zaloguj się, aby obserwować  
rom19

SHIUZ- czy opłaca się nabycie udziałów?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danield28    35

Z tego co wiem to zachęcają do kupna 10 akcji... Zazwyczaj zysk na akcję z dywidendy to jest kilka złotych to z tych 10 akcji kokosów nie zarobisz tylko mnie się wydaje, że cel jest inny przede wszystkim obronić spółkę przed obcym kapitałem... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

dokładnie jak pisze poprzednik jakiejs kasy z tych udziałów to sie nie spodziewaj. chodzi tylko o to aby wszystko trafiło w rece polskich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nickfrey    0

Na przykład w MCHIRZ w Łowiczu roczny zysk na jeden udział waha sie między 3 a 8 zł. Tak więc żeby na tym zarobić trzeba by posiadać sporo udziałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

tyle że zysk nie zawsze przeznacza się na dywidendę ta oferta jest skierowana dla prawdziwych patriotów bo jaki wpływ można mieć posiadając 1 czy 2 udziały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeni    0

tyle że zysk nie zawsze przeznacza się na dywidendę ta oferta jest skierowana dla prawdziwych patriotów bo jaki wpływ można mieć posiadając 1 czy 2 udziały ?

 

 

 

z pewnością jeden czy dwa udziały nic nie wnoszą-szkoda zachodu osób kupujących...chyba, że kierują nimi względy zatrudnienia...aczkolwiek to nie ma znaczenia, bo i tak co będą chcieli to zrobią z pracownikiem !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeni    0

a jak myslicie czy zawsze spółka będzie miała zyski????? a jak zysków nie będzie to co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Pewnie tak zaraz żadnej dywidendy nie będzie, ale SHIUZ bydgoski ma się dobrze, więc są jakieś jaśniejsze perspektywy.

Moja decyzja to złożony wniosek na okrągły pakiecik udziałów. Miesięcznie zakupuję nasienia ze stacji za kilkaset zł.

Może to wpłynęło na moją decyzję.....no trzeba jeszcze mieć wolne fundusze na bądź co bądź hazardzik... :)


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Tego czy SHiUZ-y będą prywatyzowane na giełdzie jeszcze nie wiadomo, więc nie ma mowy o żadnych dywidendach ani zyskach z udziałów raczej też nie. Chodzi o to aby większościowy pakiet pozostał w polskich rękach, bo jeśli nie znajdą się chętni w Polsce to już w kolejce stoją zachodnie firmy hodowlane, dla których interesem nie będzie utrzymywanie polskiej hodowli. Zachodnie komercyjne firmy hodowlane potraktują nasze SHiUZ-y jako doskonałą sieć dystrybucji i rynek zbytu swojego nasienia. A wtedy ceny za porcję mogą znacznie podskoczyć.Podobno prowadzone są negocjacje z jakąś francuską firmą i jest mowa o tym, że będzie ona musiała przez pięć lat utrzymać naszą hodowlę ale jak wiadomo pięć lat szybko mija.

W tej chwili pakiet 15% udziałów za darmo dostaną pracownicy i również 15% zostanie podzielone pomiędzy rolników. Na sprzedaż jest więc pozostałe 70%.

Prawdą jest to co mówicie, że jeden czy dziesięć udziałów nic nie znaczy, ale zobaczcie razem z pracownikami mamy już 30%, jeżeli zakupimy jeszcze 21% to wybieramy władze i rządzimy w tej firmie!

Tak to wygląda z mojego punktu widzenia, jak będzie zobaczymy, ale na pewno byłoby lepiej jakby mieli to Polacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeni    0

Raczej to czy SHiUZ wejdzie na GPW ... :D to okaże się nieco później, wydaje mi się, że trochę inaczej to wygląda .....inaczej się to ma do zysku a zarazem i wypłaty dywidendy...po zakończeniu roku jest zawsze jakichś wynik finansowy ZYSK/STRATA....jak widać firma przynosi zyski!!!!brawo dla zarządzających!!! :) .... a jak jest zysk, to powinna być i dywidenda...i to odrazu po całym zabiegu prywatyzacji....dostaną je Ci co będą mieli akcje, zakupione za gotówkę.... natomiast GPW to troszkę dalszy temat...po 10 latach....zbywanie udziałów, nabytych na określonych zasadach przez uprawnionych i producentów rolnych, o których mowa w Koncepcji jest dopuszczalne w obrębie dotychczasowych wspólników oraz związków producentów rolnych, które działały na terenie Spółki przed dniem ukazania się ogłoszenia, w tym grup producenckich, zrzeszeń producentów rolnych, spółdzielni producentów rolnych, związków zrzeszeń i spółdzielni, w celu koncentracji uprawnień właścicielskich i wówczas zbywasz je od dnia ich nabycia, a bez ograniczeń na zasadach ogólnych – czyli wolny rynek dopiero po upływie 10 lat od dnia ich nabycia......i wtedy dopiero wyklaruje się sytuacja czy shiuz wejdzie na GPW...czy dobrze myślę?? jeśli źle proszę sprostujcie!!!!! :) pozytywnych myśli dla wszystkich...pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj