Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rom19

SHIUZ- czy opłaca się nabycie udziałów?

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

danield28    33

Z tego co wiem to zachęcają do kupna 10 akcji... Zazwyczaj zysk na akcję z dywidendy to jest kilka złotych to z tych 10 akcji kokosów nie zarobisz tylko mnie się wydaje, że cel jest inny przede wszystkim obronić spółkę przed obcym kapitałem... Pozdrawiam

lukaczmarek    265

dokładnie jak pisze poprzednik jakiejs kasy z tych udziałów to sie nie spodziewaj. chodzi tylko o to aby wszystko trafiło w rece polskich rolników

nickfrey    0

Na przykład w MCHIRZ w Łowiczu roczny zysk na jeden udział waha sie między 3 a 8 zł. Tak więc żeby na tym zarobić trzeba by posiadać sporo udziałów.

strzymek    15

tyle że zysk nie zawsze przeznacza się na dywidendę ta oferta jest skierowana dla prawdziwych patriotów bo jaki wpływ można mieć posiadając 1 czy 2 udziały ?

Jeni    0

tyle że zysk nie zawsze przeznacza się na dywidendę ta oferta jest skierowana dla prawdziwych patriotów bo jaki wpływ można mieć posiadając 1 czy 2 udziały ?

z pewnością jeden czy dwa udziały nic nie wnoszą-szkoda zachodu osób kupujących...chyba, że kierują nimi względy zatrudnienia...aczkolwiek to nie ma znaczenia, bo i tak co będą chcieli to zrobią z pracownikiem !!!

Jeni    0

a jak myslicie czy zawsze spółka będzie miała zyski????? a jak zysków nie będzie to co??

SIEWCA    24

Pewnie tak zaraz żadnej dywidendy nie będzie, ale SHIUZ bydgoski ma się dobrze, więc są jakieś jaśniejsze perspektywy.

Moja decyzja to złożony wniosek na okrągły pakiecik udziałów. Miesięcznie zakupuję nasienia ze stacji za kilkaset zł.

Może to wpłynęło na moją decyzję.....no trzeba jeszcze mieć wolne fundusze na bądź co bądź hazardzik... :)

Michu7    4

Tego czy SHiUZ-y będą prywatyzowane na giełdzie jeszcze nie wiadomo, więc nie ma mowy o żadnych dywidendach ani zyskach z udziałów raczej też nie. Chodzi o to aby większościowy pakiet pozostał w polskich rękach, bo jeśli nie znajdą się chętni w Polsce to już w kolejce stoją zachodnie firmy hodowlane, dla których interesem nie będzie utrzymywanie polskiej hodowli. Zachodnie komercyjne firmy hodowlane potraktują nasze SHiUZ-y jako doskonałą sieć dystrybucji i rynek zbytu swojego nasienia. A wtedy ceny za porcję mogą znacznie podskoczyć.Podobno prowadzone są negocjacje z jakąś francuską firmą i jest mowa o tym, że będzie ona musiała przez pięć lat utrzymać naszą hodowlę ale jak wiadomo pięć lat szybko mija.

W tej chwili pakiet 15% udziałów za darmo dostaną pracownicy i również 15% zostanie podzielone pomiędzy rolników. Na sprzedaż jest więc pozostałe 70%.

Prawdą jest to co mówicie, że jeden czy dziesięć udziałów nic nie znaczy, ale zobaczcie razem z pracownikami mamy już 30%, jeżeli zakupimy jeszcze 21% to wybieramy władze i rządzimy w tej firmie!

Tak to wygląda z mojego punktu widzenia, jak będzie zobaczymy, ale na pewno byłoby lepiej jakby mieli to Polacy.

Jeni    0

Raczej to czy SHiUZ wejdzie na GPW ... :D to okaże się nieco później, wydaje mi się, że trochę inaczej to wygląda .....inaczej się to ma do zysku a zarazem i wypłaty dywidendy...po zakończeniu roku jest zawsze jakichś wynik finansowy ZYSK/STRATA....jak widać firma przynosi zyski!!!!brawo dla zarządzających!!! :) .... a jak jest zysk, to powinna być i dywidenda...i to odrazu po całym zabiegu prywatyzacji....dostaną je Ci co będą mieli akcje, zakupione za gotówkę.... natomiast GPW to troszkę dalszy temat...po 10 latach....zbywanie udziałów, nabytych na określonych zasadach przez uprawnionych i producentów rolnych, o których mowa w Koncepcji jest dopuszczalne w obrębie dotychczasowych wspólników oraz związków producentów rolnych, które działały na terenie Spółki przed dniem ukazania się ogłoszenia, w tym grup producenckich, zrzeszeń producentów rolnych, spółdzielni producentów rolnych, związków zrzeszeń i spółdzielni, w celu koncentracji uprawnień właścicielskich i wówczas zbywasz je od dnia ich nabycia, a bez ograniczeń na zasadach ogólnych – czyli wolny rynek dopiero po upływie 10 lat od dnia ich nabycia......i wtedy dopiero wyklaruje się sytuacja czy shiuz wejdzie na GPW...czy dobrze myślę?? jeśli źle proszę sprostujcie!!!!! :) pozytywnych myśli dla wszystkich...pozdrawiam :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Narko
      Zapraszam do dyskusji po przeczytaniu artykulu.
      http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/nieruchomosci-ostatnia-chwila-na-zakup-ziemi-rolnej,2208847,4206
    • Przez Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.