Zaloguj się, aby obserwować  
gienio

Nasza obecność w UE

Polecane posty

rafff24    27

jak na członków UE 2 kategorii otrzymujących około 30-50% dopłat ;[ w stosunku do starej unii i tak nie jest najgorzej, ale mogłoby być lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że nie jestem zadowolony, ale nie napisałem dlaczego ;p Otóż sama unia nie jest zła, pozytywne stosunki między państwami członkowskimi powinny pozytywnie wpływać na handel międzypaństwowy. Ale my mieszkamy w Polsce niestety. O czym mówię?? Chociażby o tym, że odkąd Polska jest w UE zrujnowano w Polsce chów świń, coraz ciężej jest tez z mlekiem mimo iż ceny zadowalają, trzeba miec nadzieje że polskie mleczarstwo nie spotka to co i świń. W normalnym kraju jak np. Niemcy dba się o to, by gospodarka państwa rozwijała się i odnosiła zwycięstwa na arenie międzynarodowej, chodzi nie tyko o rolnictwo, ale też o inne gałęzie przemysłu. W Polsce sie wszystko rujnuje. Władza zamiast chwalić swoje, wspierać rolników, przemysłowców i innych zachwalają zagraniczne. Przykładowo podam nasz ojczysty zakład maszynowy URSUS- można powiedzieć , że był potęga, a w Polsce te m20 lat temu nie znano innego ciągnika . i co z tym zrobiono?? zniszczono zakład. II przykład FMŻ i nasz bizon. Zniszczono zachwalając i wspierając zachodnie maszyny. A kto wie, może ursus w tych czasach byłby na poziomie john deere czy Fendta. Polska wstępując do Uni otwarła tak naprwde wrota dla zachodnich producentów. Zniszczono zakłady rolnicze jak np wspomniany przeze mni bizon czy ursus ale także zakłądy przemysłowe , które stanowiły fundament naszej gospodarki przez wiele lat, mówie o stoczni gdańskiej. jest wiele innych zakładów , które ,,padły" a ludzie zostali bez pracy i pieniędzy na życie.

Gdy byłem w Niemczech zauważyłem kilka rzeczy, które moim zdaniem odzwierciedlają mentalność naszych zachodnich sąsiadów. Niemiec nie dotknie tego co Polskie,nie zje, nawet nie spróbuje- mowa tu o targach na których byłem i widziałem jak niemcy omijali szerokim łukiem polskie stanowiska np z żywnością. A nie ma mowy o tym, żeby kupił Polską maszyne. W niemczech pracują niemieckie maszyny na polach : fendt, deutz, john deere, krone, kuhn ;p u nas?? też niemieckie, bo polskich nie ma.

Jest jeszcze jeden aspekt, który należy wziąć pod uwagę mówiąc i oceniając nasze członkostwo w UE. Chodzi mi tu o system dopłat w rolnictwie jak funkcjonuje w naszym kraju. U nas są dopłaty do hektara, a u naszych europejskich przyjaciół DO PRODUKCJI- czyli zasada ,,dostaniesz jak wyprodukujesz" np. wychowam byka sprzedam po 6.3 za kilo ale mam dopłaty + 2zł , czyli łącznie wychodzi 8.3 za byka ;p tak jest również do zboża, a wogóle do wszystkiego co obejmuje sektor rolniczy. W Polsce natomiast system taki jaki mamy dał ogromne możliwości powiększania majątków ludzi bogatych, często nie związanych z rolnictwem. podam przykład: osobę Kamila Durczoka wszyscy znacie zapewne. Ten Pan, dziennikarz posiada niedaleko mnie 200 h pola. a przepraszam, czy on ma coś wspólnego z rolnictwem?? on nawet nie wie co to jest owies, nie wspominając o tym co rośnie u niego w polu, gdyż obrabiają to okoliczne wieśniaki. A szanowny pan dziennikarz bierze dopłaty i sie śmieje. I tak jest wiele przykładów. u nas większość pól do PGrze mają właśnie dziennikarze, politycy, adwokaci, sędziowie i prokuratorzy. Powiedzcie mi czy to jest sprawiedliwe?? co oni mają z rolnictwem wspólnego, co to za państwo?? Jestem wzburzony tym faktem, gdyż kilka lat temu mój tata chciał wydzierżawić 50h ziemii, ale przegraliśmy przetarg z adwokatem z Katowic. Powiedzcie mi czy Ci panowie biznesmeni chociaż siedzieli w traktorze?? Jednym zdaniem można określić państwo polskie : Szał macicy na ulicy i już!!

Gdyby istniały dopłaty do produkcji panstwo a i również rolnicy (ale Ci prawdziwi) by korzystali i rozwijali sie. W takiej sytuacji to co możemy ?? ma sie kilka hektarów ziemi klasy V i VI i życ tylko z dopłat?? Dopłata do produkcji oznaczała by szanse również dla rolników o małych gospodarkach i słabej ziemi.

Takie jest moje stanowisko w tej sprawie. Jeśli ktoś uważa inaczej proszę bardzo. Ja tylko wyraziłem swoje zdanie i zdanie osób które znam osobiście . Czekam na wasze wypowiedzi na temat Uni. pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Niemcy kupują polskie maszyny to raz-a dwa są tam nawet sklepy z polską żywnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

polski przemysl zniszczyla komuna i nic wiecej, a reszte rozkradziono w III RP.

 

kuhn i john deere to taki niemiecki jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

To tylko polski rolnik ma prawo do zarządzania ziemią i dojenia z pieniędzy UE? Nikt więcej ze społeczeństwa nie może kupić sobie ziemi i brać dopłaty jeśli dają? Kolega AllesKamilKlar jest chyba zwolennikiem kast zawodowych w społeczeństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tak rolnik powinien nabywac ziemie, bo to ona jest jego zrodlem utrzymania i daje mozliwosc rozwoju.

 

sytuacja w ktorej nabywaja ja adwokaci, prezesi itd jest patologiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komunizm zniszczyła owszem, ale komunizm za czasów wspomnianych przez Ciebie rządzących w III Rp, czyli tych którzy obalili komune , a wprowadzili cos o wiele gorszego, całkiem rozkradli państwo. Najwięksi bogacze bogacili sie własnie w okresie przewrotu np. Bolek Wałęsa. Ale należy pamiętać , ze komunistą był Edward Gierek, czy też Władziu Gumułka, oni potrafili sie postawić i zrobili dużo, szczególnie Gierek. Drogi jakie powsstały za jego czasów są u nas do dnia dzisiejszego, a drogi nowe, budowane kilka lat temu są juz do niczego. Są tacy którzy krytykują okres komunizmu ale są tacy którzy widzą jego pozytywne strony .

Załóżmy że komuna zniszczyła Polske, tak więc rok 2004 był dla Polski szansą a wszystko zmarnowali, ale widze, że wam Panowie podoba sie to co mamy w Polsce, cały system dopłat i to że ziemie mają osoby nie będące rolnikami , bo nie usłyszałem od was komentarza odnośnie tego.

To,że Niemcy nie chcą obcego ( np. wspomnianych przeze mnie rzeczy z innego kraju) nie jest moim wyobrażeniem, czy doświadczenien, ale na tem temat czytałem jakiś czas temu w poradniku rolniczym i osoby które często wyjeżdzają do Niemiec, lub załatwiają interesy mówią właśnie o tym w ten sposób, dlatego ja pisze to co wyczytałem i usłyszałem.

Wiem o tym, że John deere jest z ameryki , ale chyba to niemcy są głównym reprezentantem tej marki w europie, dlatego też wpisałem go jako maszyne niemiecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w 2004 nie bylo juz nic do zniszczenia ani zmarnowania. gierek to wyjatek, cala reszta nie powinna sie narodzic.

 

tylko u nas chyba jeszcze mozna spotkac sie z pozytywnymi komentarzami odnosnie komuny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

StasiekS to nie o to chodzi ;p ale taki adwokat ma inną prace- jest adwokatem. I z jakiej paki on ma ziemie, często jest też taka sytuacja, że jest ubezpieczony w krusie ;p to nie jest normalne...niech by jeszcze sam robił w tym polu to bym zrozumiał. Każdy człowiek może mieć ambicje żeby zrobić w życiu jak najwięcej i zarobić jak najwięcej. Ale jak jest naprawde ?? U niego na polu pracują parobki a on sie opala na Malediwach i nie wie co sie dzieje. Tylko dopłata spływa na konto a ludziom rzuci na jedzenie. To co sie stało przypomina mi troche USTRÓJ FEUDALNY.

 

brzozak to nie ja jestem tak naprawde za tym co kiedyś było ;p za komuny to mnie na świecie nie było, ale starsi ludzie porównując dzisiejsze czasy do tamtych wypowiadaja sie jak wypowiadają ;p a rok 2004 stał sie szansą , bo dostawaliśmy pieniądze na inwestycje itp itp.... były pieniądze co sie z nimi stało skoro nic nie wybudowali, sprzedali stocznie, zlikwidowali zakłady?? :>a dług publiczny nie zmalał. kto wziął te pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

cos tam buduja. faktem jest, ze powinno to ruszyc z kopyta, a u nas caly czas jeszcze na sprzegle sie zlizgaja, byleby tylko tarczy osly nie spalily.

 

nie rentowne zaklady powinny byc 20 lat temu przekazane prywatnym uczciwym przedsiębiorcom (wiem, ze znalezc takich nie latwo, ale należałoby unikac kolesiostwa po pierwsze i moze by jakos poszlo), stad masz swoj dlug publiczny ;) .

gro forsy z unii jest wydawane na bezsensowne cele majace krzewic pseudokulture, zapobiegac bezrobociu, itp. w kursy, szkolenia i inne spotkania w skali kraju pompowane sa niesamowite pieniadze (niestety unia to wymusza), aby kontrolowac sam przeplyw srodkow powstala banda urzednikow, dozyc do tego jeszcze pare instytucji i stad niewiele zostaje na inwestycje przynoszace wymierne korzysci.

 

poza tym tak srednio mi sie chce wierzyc, zeby dobroduszna unia rozwinel nasz kraj po to, by zrobic konkurencje na wlasnym rynku :blink: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Idąc waszym tokiem rozumowania to nie będę mógł otworzyć przychodni lekarskiej czy kancelarii adwokackiej bo zabieram możliwość utrzymania i rozwoju lekarzom czy adwokatom?

Jak chcecie powstrzymać zakup ziemi przez nierolników?

 

Z tymi Niemcami to podałeś trochę nie bardzo przykład AllesKamilKlar bo oni mają po prostu taką mentalność. Ten naród od zawsze był znany z tego. Nie możesz prawnie uregulować, zmienić mentalności narodu. Żeby ją zmienić trzeba użyć innych środków, trzeba zachęcać do kupowania rodzimych produktów które mamy. Ale czy tak jest? Czy rolnicy, przedsiębiorcy zrobią miedzy sobą składkę na kampanię reklamową na przykład sera czy mięsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do teraz babcia mi mówi, jak było za PRL. Były 2 krówki, 3 swinki pare kaczek, jakieś kurki i sie żyło po ludzku. Dziadkowie i rodzice zachwalają sobie samą komune, bo w tym okresie kupili perwsze maszyny ( ciągnik, kombajn). co innego mówią o przewrocie całym, gdy to robotnik z wąsami rzekomo uwolnił nasz kraj. W tedy Polska sie posypała właśnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wlasnie dlatego, ze wczesniej mogles "godnie" zyc z 3 kurek i 2 krowek, stac cie bylo na nowe maszyny, teraz masz kibel.

 

ustroj komunistyczny byl nieekonomiczny, nie prowadzil do rozwoju i musial w koncu upasc!!!!!! nie wiem dlaczego tak trudno jest to dostrzec.

ludzie ktorzy nie widzieli szerszej perspektywy teraz pieprza takie glupoty. glupimi ludzmi sie latwo rzadzi, dlatego komunistyczne ustroje zawsze przesladowaly intelektualistow, ludzi swiatlych.

 

Jak chcecie powstrzymać zakup ziemi przez nierolników?

a co my mamy niby zrobic?

ja bym po pierwsze zniosl wszystkie doplaty w calej unii, wtedy by bylo ciekawie ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stasiek tak sie u nas zrobiła, ze są pewne grupy ;p np u nas w gminie. Jest kilka rodzin które mają wszystko. ziemie, prace na poziomie hoho same szefostwo. A wiesz jakie to są głąby?? nie jeden nawet jak jest bardzoo zdolny to nie szans. tamci wkręcają sie nawzajem, dziadek ojca, ojciec mnie, ja następne osobę- tak to działa ;p a taki np Ja, choćbym chciał mieć pole, dobrą pracę, to powiem Ci że bez znajomości nic nie zdziałam . mój kuzyn skończył prawo n UJ, jest wygadany, widać że dobrze by sie sprawdził, to go nie przyjmą bo w sądownictwie to klika sama siedzi . I tak jest we wszystkim. Tak jak mówiłem, ustrój feudalny, powstaje grupa ( rodzina) a reszta to odludki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak ktos idzie na prawo w naszym kraju bez zadnych "mozliwosci" rozwoju to nie jest, az tak bystry jak wymaga tego ten zawod ;) .

to tak samo jak ludzie po filozofii dziwia sie, ze nie ma dla nich pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

glupimi ludzmi sie latwo rzadzi, dlatego komunistyczne ustroje zawsze przesladowaly intelektualistow, ludzi swiatlych.

W demokracji masz podobnie. Głupimi się dalej kieruje a intelektualiści mogą się tylko przyglądać lub to wykorzystać we własnych celach.

 

a co my mamy niby zrobic?

ja bym po pierwsze zniosl wszystkie doplaty w calej unii, wtedy by bylo ciekawie ;) .

Fakt, my nic nie możemy zrobić. Ale co do dopłat to się zgadzam. Nie byłoby by dopłat to by i cena ziemi spadła i rolnik niemiecki czy francuski miałby tak samo jak polski. Ciekawe kto by konkurencję wygrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak pisze o tym że nie podoba mi sie że adwokat ma pole, nie dlatego, że ma, ale dlatego na jakich zasadach on to pole przejmie ;p oni są tak samo uprzywilejowani jak kościół. no wyobraźcie sobie że Pani Sekretarz naszej gminy przejęła 70 h w dzierżawie , która wynosi 50zł od hektara. I wiem że inni startowali do tej ziemi i dawali więcej, ale nie udało sie. Gdzie jest prawo?? ... I chodzi o ziemie z agencji, czyli dobytek panstwa, zamiast panstwo zarabiać jeszcze to oddają za darmo xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

AllesKamilKlar, jak państwowy ursus czy bizon padał, a padał bo pewnie był zle zarządzany lu bo też nie było postepu technologi to w mej okolicy ruszał prywatny zakład o nazwie PRONAR i jak widać dobre zażądzanie i stawianie na nowe technologie wyniosło go rynki europejskie i ma się bardzo dobrze dzięki innymi Uni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa. Istniej u nas SKR, którego nie ma , śmieszne?? No skr-u nie ma, ale prezes, księgowy i jakiś rzecznik są ;p a nic tu nie ma, zadnych maszyn nic. Oficjalnie wiadomo że prezez zarabia 10 000 zł. Przecież to państwowe, to panstwo nie widzi że nie ma skr-u, a pieniądze płacą?? Bym to określił tak- prl i komunizm z czasów gierka był dobrym czasem dla polski, komunizm od czasów jak do władzy zaczeli dochodzić te czuby jak np bolek, a następnie ten przewrót to było jedno wielkie oszustwo. Bo to co teraz mamy to nie jest komunizm ?? Co sie zmieniło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Bo jest na to przyzwolenie społeczne. Prawo jest i reguluje to tylko czy ktoś złożył doniesienie do prokuratury o popełnionym przestępstwie? Może sprawa będzie i tak przegrana ale za to zostanie nagłośniona a obecna władza gminy zostanie posądzona o kolesiostwo co w kampanii przed wyborami może się przydać. Tylko znając Polaków przymkną na takie drobne szczegóły oko, powiedzą że mimo tego z wójta dobry chłop i dalej go wybiorą. Więc jakie społeczeństwo to taka i władza.

 

A wiesz jakie to są głąby

Znam głąbów którzy pokończyli ledwo podstawówki lub zawodówki a dzisiaj mają duże firmy. O zaradności człowieka nie świadczy jego wykształcenie.

 

I nie psujcie mi marzeń z prawem...

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ;p toteż nie przeklinam uni,wiem ze można było skorzystać, ale polacy nie skorzystali na przystąpieniu do uni. Rządzący ciągle szli na ustępstwa dla uni zamiast stawiać się, targowac sie, by polska skorzystał w każdej dziedzinie. Tak jak pisałem, teraz też mamy komune, kiedyś byliśmy podlegli Rosji, a teraz całej Europie .

 

Stasiu, ludzie są tak naiwni, że szok . Ci sami rządzą w gminie od ponad 20 lat ;( opisze CI pewną rodzine: Zona Pani sekretarz gminy zarabia 13 000 zł, jej mąż kierownik skr 7000, syn jeden prezes arr, 2 syn firma, 3 syn szef spółki handlowej kopalni w bełchatowie.

 

Masz marzenia związane z prawem. Powiem Ci tak, w naszym rejonie jest 6 studentów i 1 studentka prawa . Prace w tej dziedzinie ma tylko studentka bo wyszła za mąż za adwokata co ma 70 lat ;p chcesz zrobić karierę ?? uwiedź panią Prokurator.

 

 

MAŁE SPROSTOWANIE PANOWIE: chwaląc komune miałem na myśli ten czas panowania Gierka, żebyście nie mówili że zaprzeczam sam sobie chwaląc komune gierka a jednocześnie krytykując komune wałęsy :P

 

zgodze sie z tobą że zaradność to podstawa sukcesu w życiu :) ale na taki kierunek jak prawo, nie wystarczy spryt i wiedza, ale też i układy niestety ... ale ile jest takich ,,głąbów" co po prostu wiedzieli koło kogo sie zakręcić by mieć wejścia??? a ile jest przypadkó, że czł. jest i sprytny i mądry i mu sie nie uda w życiu . życie to leteria :(

 

aha ;d jeden argument dla którego jestem za jest taki, że 1l paliwa odpowiadał 1litrowi mleka ;p dlatego dało sie wyżyć z mniejszej ilości mleka . teraz mleko 1.30 a paliwo 5 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj