RolnikMat

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46

Polecane posty

hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Audi a4 2006r 2,0 tdi 140 km 6 biegów przebieg 125 tys km.

Skoda superb 2005r 1,9 tdi 130 km 5 biegów, przebieg 120 tys km.

Passat 1,9 tdi 2004r 130 km 5 biegów przebieg 180 tys km.

Pierwsze wrażenie dotyczące hałasu audi jest najcichsze. To słychać już po przejechaniu kilku metrów. Hałas w skodzie i passacie jest porównywalny. Tym bardziej gdzie im pod tym względem do a6. O jakości materiuałów i designie nie będe się wypowiadał. Ale gołym okiem widać, że te w audi są lepsze niż w skodzie i passacie. Wogóle wsiadając do skody wsiadasz do passata deska ta sama fotele te same boczki chyba też z małymi róznicami. O różnicach w silnikach nie będe pisał bo 2,0 tdi jest nowszy wyposażony np w wałki wyrównoważające co poprawia kulture pracy. Natomiast pod spodem widać już oszczędności w skodzie. Audi ma po pierwsze podwójne sanki. W skodzie obie strony łączy tylko jedna belka tej z tyłu już nie ma. Może dlatego, że jest ona z aluminium hehe. Ale po tym można wnioskować, któa konstrukcja zapewnia wyższą sztywność. To samo tyczy się mocowania zespołu napędowego. W obu autach się różnią nie pamietam jak jest w passacie. Dawno pod nim nie byłem. Jdąc dalej w audi cała podłoga obłożona jest plastikiem, W skodzie jak w polonezie sama blacha. Wycieczkę kończymy oglądając w audi wielowachaczowe zawieszenie tylne w skodzie zaś belkę skrętną jak w passacie. Na koniec w audi mamy podłogę bagażnika, zbiornik i zderzak ciasno obłożone plastikiem aby tworzyły płaską powierzchnię w skodzie i passacie jest to tylko częściowe. Dodam, że aerodynamika podłogi też ma wpływ na zurzycie paliwa i hałas. Pozatym audi w przednich podłużnicach ma aluminiowe profile poprawiające sztywność w razie zderzenia. Progi tego samochodu są o wiele grubsze niż w 2 pozostałych co też poprawia sztywność i lepiej chroni przy uderzeniach z boku.

Co do prowadzenia passat jest najbardziej miękki ale to też z powodu opon 195/65/15. Ale pamietam, że gdy kiedyś mieliśmy a4 z 2001 r na takich samych oponach dzięki wielowachaczówce z tyłu lepiej prowadziło się nz zakrętach. Najbardziej sztywne jest audi na oponach 205/55/16. To chyba zasługa nastawów zawieszenia audi zawsze były bardziej twarde. Skoda na oponach 225/45/17 prowadzi się dość stabilnie. Ale szczerze powiedziawszy dokładnych porównań pod tym względem nie robiłem. Później napiszę. W skodzie faktycznie jest najwięcej miejsca, fajnym dodatkiem jest też wyprowadzenie nawiewu na tylną kanapę miedzy fotelami, czego w audi i pasacie nie ma. Wiecej napiszę w poniedziałek.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porównując które a6 np z 2002r wygrało by starcie z superbem z tego roku w cuglach nawet z motorem 1,9 tdi. To są poprostu auta innych klas. Co do wyposażenia to już wogóle nie rozumiem jakichś wywodów typu niejednokrotnie itd. Chociażby na początek jeden przykład a6 1,9 tdi w standardzie 6 biegów skoda 5. O jakości materiałów nie wspominam bo być może nie każdy jest w stanie to dostrzec.

Ach te porównania aut, z różnych epok ;) Bez komentarza pozostawię zdanie, że Superb 2005 jest głośniejszy od audi a4 2006 ;)

 

Jeśli już tak ochoczo porównujesz A6C5 po lifcie, do Superba to może tego też weźmy poliftowego?

W Superbie 1,9 po 2003 roku są skrzynie 6, solardach, lodówka w tylnym oparciu, skóra, grzane fotele... wymieniać można wiele, ale największą zaletą jest to, że można tak wyposażone auto kupić. A6C5 z silnikiem 1,9 i choćby skórami to wyjątek, albo jakiś składak pasjonata.

 

Owszem, Superb nie prowadzi się jak Audi a4, ale to nie jest auto do pomykania, tylko toczydło ;) Zwłaszcza z tym dychawicznym silniczkiem.

 

Ja nie porównuję tu audi a4 czy passata do a6/Superba. Bo to są samochody zauważalnie mniejsze. Przynajmniej ja się czułem w nich ciasno, jakbym też zwracał uwagę na sztywność zawieszenia nie przebierał bym w samochodach z malutkim i ciężkim silnikiem diesla, tylko szukał czegoś bardziej zwinnego.

 

Priorytetem było dla mnie 2 dzieci w fotelikach na tylnym siedzeniu, które tylko w a6c5 i Superbie nie kopały mi nogami po oparciu przedniego fotela, w dodatku wsiadanie i wysiadanie to pikuś. Usadź sobie dziecko w fotelik na tylnym siedzeniu w a4 to mnie zrozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Zgadza się tu nie ma co komentować poprostu tak jest. Co do porównań skody z a6 ja nie porównuje. Bo jak pisałem wyżej są to auta różnych klas. I porównywac nie ma co. Rozumiem, że ktoś mając skodę chce ją przyrównac do a6 taki był też zamysł producenta. Dziwne tez jest porównywanie wyposażenia zwłaszcza w autach używanych. Zrozumieć trzeba target obu modeli. A6 1,9 tdi to było auto dla tych, którzy nie mieli kasy na droższe modele a6 więc logiczne jest, że wyposażenie nie jest tak bogate. Skoda dedykowana dla innego klienta miała go przyciągnąć właśnie ceną samego auta jak i dodatków. Zresztą i jednego i drugiego auta sporo egzemplaży występuje na rynku wtórnym w wyposażeniu seryinym. Bogatsze wyposażenie też miało przybliżyć ten samochód do klasy wyższej. Pozatym jest to znany chwyt marketingowy. Superb na leciwej płycie podłogowej passata z 95 roku, ze środkiem passata musiał czymś klienta przyciągnąć. Takie chwyty stosują wszyscy producenci. Moje zdanie o samochodach wyrabiam sobie na podstawie solidności wykonania, wygody, właściwości trakcyjnych. Zaleta skody to tylko więcej miejsca z tyłu i z tym się zgodzę. Na innych polach zdecydowanie z audi a4 przegrywa. Moja mama w a4 wozi wnuczkę niecałe 3 latka w foteliku i jakoś daje radę.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem akurat C5 bo potrzebny mi był bagażnik, gdyby nie to - przebierał bym również w superbach. A przesiadałem się właśnie z passata, więc te 3 samochody znam bardzo dobrze. Superb choć podobny ma inny środek, niż passat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

To może ja coś też napisze... Audi A4 B6 hmmm... Jak dla mnie w zupełności wystarczy czemu? Bo idealnie jak dla mnie się prowadzi, pięknie wchodzi w zakręty,dynamiczny silnik dwu litrowy o mocy 130 KM... Duża przestrzeń dla kierowcy i pasażera części z tego co przeglądałem nie są jeszcze tak tragicznie drogie jak niektórzy śmią twierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Napisano (edytowany)

Co do przegubu w A3 to niewiem czy wiesz ale spróbuj np. na alledrogo znaleźć ten przegób do 1.8T gwarantuje że jeśli znajdziesz to najpewniej urzywkę o ile w ogóle znajdziesz. A mechanik to kumpla bardzo bliska rodzina więc

 

Oto przegub mister kokomanO

http://allegro.pl/przegub-audi-a3-seat-octavia-golfiii-iv-tdi-inne-i1593287528.html

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@zorzyk2-wczoraj okazało się że quattro oprócz niezłego zachowania na śniegu nieźle zachowuje się na polu :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Co do przegubu w A3 to niewiem czy wiesz ale spróbuj np. na alledrogo znaleźć ten przegób do 1.8T gwarantuje że jeśli znajdziesz to najpewniej urzywkę o ile w ogóle znajdziesz. A mechanik to kumpla bardzo bliska rodzina więc

 

Oto przegub mister kokomanO

http://allegro.pl/przegub-audi-a3-seat-octavia-golfiii-iv-tdi-inne-i1593287528.html

 

 

Czy to wygląda jak przegub wewnętrzny? Chyba nie :P

to zewnętrzny i jakiś badziewny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@zorzyk2-wczoraj okazało się że quattro oprócz niezłego zachowania na śniegu nieźle zachowuje się na polu :D .

a Ty dalej łudzisz się że ałdi kłatro to świetna terenówka? :D

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Napisano (edytowany)

Mirasek-bój się Boga :D -byłeś ostatnią osobą na tym forum którą podejrzewałbym o tego typu komentarz-no ale mylić się jest rzeczą ludzką :D .Chodziło mi jedynie o to że w razie "W" auto to da radę pojechać po polu-przedwczoraj miałem taką akcję no i auto poradziło sobie całkiem nieźle-i tyle.

Tak że co do złudzeń to mam jedynie takie że może dziki nie przyjdą i nie wykopią mi tej cholernej kukurydzy :D (właśnie wróciłem z pola)

No i na koniec coś żeby Cię pognębić :D

-swoją drogą fajna muzyczka :D:D Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
Napisano (edytowany)

Co do przegubu w A3 to niewiem czy wiesz ale spróbuj np. na alledrogo znaleźć ten przegób do 1.8T gwarantuje że jeśli znajdziesz to najpewniej urzywkę o ile w ogóle znajdziesz. A mechanik to kumpla bardzo bliska rodzina więc

 

Oto przegub mister kokomanO

http://allegro.pl/przegub-audi-a3-seat-octavia-golfiii-iv-tdi-inne-i1593287528.html

 

Do 1.8 turbo idzie jakiś wzmocniony także niczym mnie nie zaskoczyłaś (tego dziadostwa akurat do zwykłej 1.8 20v troche jest), a po za tym to chyba zewnętrzny na tej aukcji.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Napisano (edytowany)

Czy to wygląda jak przegub wewnętrzny? Chyba nie :P

to zewnętrzny i jakiś badziewny :P

 

Umknęło mi , że to wewnętrzny :( . Ten badziew to dobrej jakości przeguby i jeśli nie porwiesz osłony to nic mu się nie dzieje - sprawdzone osobiście. Z innej strony co to za badziew był w tej A3, żeby padł wewnetrzny przegub.

W/g opisu pasuje do turbo.

Wewnętrznych tez jest trochę na alledrogo

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=przegub+wewn%C4%99trzny+A3&order=p&change_view=1

 

@zorzyk2-wczoraj okazało się że quattro oprócz niezłego zachowania na śniegu nieźle zachowuje się na polu :D .

 

No to będziesz dziki ganiał po zasiewach kukurydzy(oby nie). Koledze wyłuskały 3ha i jego znajomemu aż 8ha.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
Napisano (edytowany)

No niewiem w tramtym roku szukaliśmy i jakoś nie udawało się znaleźć na alledrogo (ale patrząc po cenach to kumpel kupił ori za 100zł drożej razem ze wstawieniem więc i tak nie jest źle :D ). A przegób padł od katów podobnie jak i dwumas 2 tys. km wcześniej (troszkę moc zwiększona i chciał potewstować lekko :) ).

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

@JohnTheBulletTeacher - szkoda że nie mialeś do czynienia z silnikiem D5 w S60 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

No i na koniec coś żeby Cię pognębić :D

-swoją drogą fajna muzyczka :D :D

Pognębić muzyką? Fakt, jakoś mi nie leżą tego typu rytmy i to Ci się udało, a co do filmiku to widzę na nim dwóch gości pocących się i katujących auta co by przejechać kawałek kałuży, z której taka przeszkoda terenowa jak z Audi terenówka :D Generalnie im dłużej jestem na tym forum tym bardziej się utwierdzam w wiejskim przeznaczeniu tej zacnej marki z Ingolstadt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiesz-dziwnym byłoby gdyby na forum takim jak AF ludzie pisali wyłącznie o wyczynach aut w miejskiej dżungli.Rozumiem też iż te jak to piszesz "wiejskie przeznaczenie " aut to coś nagannego a auta powinny być używane jedynie na porządnych asfaltowych drogach-no cóż-mieszkamy w Polsce...

Dalej-tej kałuży nie dałaby rady żadna Honda :D (a zdaje się że to najlepsze auta na świecie ?).

A po co to piszę ?-a po to drogi kolego abyś może nie wysnuwał na podstawie niewystarczającej ilości danych zbyt daleko idących wniosków-napisałem po prostu do swego kolegi tu na forum że mój samochód dał radę pojechać po polu (na którym każde auto bez 4x4 ugrzęzłoby) a Ty skomentowałeś to w ten sposób że ktoś mógłby odnieść wrażenie jakobym uważał Audi za samochód terenowy.

No ale w jednym miałeś rację, jako fan takiej muzyki http://www.agrofoto.pl/forum/topic/24210-jakiego-utworu-obecnie-sluchacie/page__view__findpost__p__629943 może i faktycznie chciałem Cię tamtą muzyczką pognębić:) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

@mirasek To co rolnik już nie może mieć lepszego samochodu? biggrin.gif Znam przypadek, że nowa X5 służy jako auto do patrolowania pól itp. wink.gif Czyli wożenie premiksów nową Honda to już nie nic złego? laugh.gif

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Wiesz-dziwnym byłoby gdyby na forum takim jak AF ludzie pisali wyłącznie o wyczynach aut w miejskiej dżungli.Rozumiem też iż te jak to piszesz "wiejskie przeznaczenie " aut to coś nagannego a auta powinny być używane jedynie na porządnych asfaltowych drogach-no cóż-mieszkamy w Polsce...

Dalej-tej kałuży nie dałaby rady żadna Honda :D (a zdaje się że to najlepsze auta na świecie ?).

A po co to piszę ?-a po to drogi kolego abyś może nie wysnuwał na podstawie niewystarczającej ilości danych zbyt daleko idących wniosków-napisałem po prostu do swego kolegi tu na forum że mój samochód dał radę pojechać po polu (na którym każde auto bez 4x4 ugrzęzłoby) a Ty skomentowałeś to w ten sposób że ktoś mógłby odnieść wrażenie jakobym uważał Audi za samochód terenowy.

Ależ źle mnie rozumiesz, chodzi o taką prostą rzecz że istnieją auta bardziej przemyślane pod kątem wiejskiego przeznaczenia, ale że akurat Audi wiedzie tu prym to nie kryję zdziwienia, tym bardziej że właściciele owych aut wzajemnie utwierdzają się w tym że Audi jest ubber alles na wioski zaśnieżone i do wożenia worków :D

 

Kto powiedział że Honda to najlepsze auta na świecie? Poczytałbym o tym, możesz dać linka? :D Poza tym OT robisz bo jakoś temat nie jest o Hondzie i nikt tu przed Tobą o tej marce nie pisał :) Całe szczęście że żadna Honda nie przejedzie takiej kałuży i daj Boże nikt nie wpadnie na pomysł wozić tymi autami paszy dla bydła, bo to jak używać miksera do mieszania cementu w taczce, przypał po prostu.

 

Nie wiedziałem drogi kolego że tak głęboko bierzesz do siebie moje wypowiedzi, potraktuj to raczej jako żartobliwą aluzję, postaram się już więcej nie wysuwać pochopnych wniosków :)

 

@mirasek To co rolnik już nie może mieć lepszego samochodu? biggrin.gif Znam przypadek, że nowa X5 służy jako auto do patrolowania pól itp. wink.gif Czyli wożenie premiksów nową Honda to już nie nic złego? laugh.gif

Nic takiego nie napisałem, chyba że już nie pamiętam więc możesz zacytować jak coś, pozwalam, nie krępuj się ;) X5 to całkiem fajne auto do tego co napisałeś - patrolowania pól, bo to SUV jest jak się nie mylę? Myślę że jak rolnika stać na nową X5 to stać też na busa, combo, pickupa, itp. żeby mieć czym wozić te worki i inne szpargały. Zobacz że ten paradoks działa też w drugą stronę - swego czasu Navara stała się ulubioną limuzyną przedsiębiorców, na forach zaczęły się kombinacje czym dociążyć pakę żeby było bardziej komfortowo, jakie alusy wybrać, czemu tak źle się prowadzi i kiepsko przyspiesza jak na 170KM, jak tym gdzieś zaparkować, itp. :lol:

Kurcze, Ty też z tą Hondą? Czy ja o czymś nie wiem? Dzisiaj jest międzynarodowy dzień wspominania o Hondzie czy inne święto? :D Co do premiksów to wypowiedziałem się wyżej i tego się trzymam B)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Drogi @mirasku-doskonale wiem że chodzi Tobie o tzw. "wiochę"-naprawdę myślisz że odkąd zakupiłem to Audi wszyscy moi znajomi muszą wysłuchiwać o przewagach tego auta nad innymi ?:D -zaręczam że do wozenia paszy używam Żuka, to że od czasu do czasu zdarzy się mi wrzucić do kombi pare worków czegoś tam nie oznacza automatycznie że jego kondycja zmierza w kierunku "wioskowych łałdi"

PS.Potem dokończę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mialeś do czynienia z silnikiem D5 w S60 :)

Wiesz, nie trzeba posiadać danego samochodu, by mniej więcej wiedzieć ile on pali. To tak jak właściciele 1,9 Tdi mówią, że ich samochody palą 4 - 4,5 litra na setkę.

 

Ludziom z poniższego linku też powiesz, że nie obcują z jednostkami d5?

Motostat Volvo D5

 

Pomijając ciężkawe XC, skłaniałbym się do stwierdzenia, że S60D5 spala średnio dobre 7,5 - 8 litrów. 6 litrów to on spali średnio - ale w trasie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@mirasek mój post był pisany z dużym przymrożeniem oka. Ot tak wesoło zacząć dzień. biggrin.gif

 

Mój ojciec wozi środki, premiksy itp. w swoim Audi. tongue.gif Jak wiezie tego więcej to zabiera przyczepkę, ale po jakieś symboliczne ilości, jedzie solo, bo potem problem z parkowaniem w cudownym mieście powiatowym naszpikowanym strefami płatnego parkowania. laugh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@mirasek-miałem dokończyć więc kończę-"Ależ źle mnie rozumiesz, chodzi o taką prostą rzecz że istnieją auta bardziej przemyślane pod kątem wiejskiego przeznaczenia, ale że akurat Audi wiedzie tu prym to nie kryję zdziwienia, tym bardziej że właściciele owych aut wzajemnie utwierdzają się w tym że Audi jest ubber alles na wioski zaśnieżone i do wożenia worków :D"-wiesz jest takie przysłowie które głosi "jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma"-jak wiadomo rolnicy to w przeważającej części ludzie nienachalnie zamożni-logicznym jest więc dla nich fakt iż kupować należy coś za nieduże pieniądze-konsekwencją tego faktu jest to że kupują auta używane.Nie każdy z tych ludzi potrzebuje terenówki ,często też auto takie ma być jedynym autem (takim do kościoła i po premiksy :D )-podejrzewam więc że wiele osób stanęło przed takim jak mój dylematem-co wybrać ?Zgadnij ile aut osobowych na rynku aut używanych ma permamentny napęd na cztery koła,sporawe nadwozie,nienajgorszy prześwit,dobry dostęp do (odpukać) części zamiennych no i w końcu ocynkowane nadwozie też może być atutem za.

Jeżeli masz do czynienia z jak to ująłeś "wzajemnym utwierdzaniu się etc''-to nie zazdroszczę Tobie miejsca zamieszkania-Audi na każdym rogu ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@mirasek mój post był pisany z dużym przymrożeniem oka. Ot tak wesoło zacząć dzień. biggrin.gif

A to spoko, też tak lubię ;)

 

Audi na każdym rogu ?:D

Bingo ;) Ja się wcale nie upieram na terenówkę bo dobrze wiem jakie ograniczenia niesie ze sobą, trzeba być po prostu mocno zdecydowanym na taki rodzaj samochodu żeby być z niego zadowolonym, ew. przekonać się w trakcie jego eksploatacji. Poza tym cieszę się że nie wieśniaczysz marki Audi i używasz auta zgodnie z przeznaczeniem.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mirasek-nie myślałeś kiedyś o karierze negocjatora policyjnego ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj