RolnikMat

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46

Polecane posty

hubertuss    4652

Tak jest na płycie podłogowej vectry c. Kolega miał 9 3 auto rozbite nie było malował tylko wgniecony błotnik, stan tez w sumie ok. Miał jednak duże problemy ze sprzedażą tego auta generalnie widze u handlujących autami w mojej okolicy, że saby dość długo im zalegają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

Wiemy wiemy..bo masz Audi ;)

Ale powiedz sam że kultura pracy TDI nie jest zachwycająca(PD, w CR już jest lepiej), w końcu te na PD zostały okrzyknięte najgłośniejszymi dieslami na rynku :P

ochraniaczy zakładać nie muszę,

jak chcesz mieć cichy samochód to kup sobie melexa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Saaby są dobrymi autami. Za cenę 30 tys. masz model bardzo dobrze wyposażony(bardzo często skóra, podgrzewane fotele, klimatronic i inne bajery) i nie stary. Jakość wykonania też jest na wysokim poziomie i nie są aż tak bardzo awaryjne. Są chyba do wyboru trzy silniki: 2.0T benzynowy o mocy 150KM, 2,2TiD o mocy chyba 125KM i chyba 3.0D Vector czy jakoś tak ale są to dość awaryjne silniki. A z powtórną sprzedażą jest problem dlatego że są to mało znana marka w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Przyczepię się do tematu bo mam następujący problem. Po czym rozróżnić Audi A4 kombi od Audi A6 kombi? :D Chodzi mi o nowsze modele, te takie kilku letnie, bo jedno utkwiło mi w pamięci tylko nie wiem co to za model, chyba miał pojedynczy wydech taki lekko spłaszczony po lewej stronie i... raczej tyle zapamiętałem :D Ktoś mi pomoże? Może jakąś wizualizację czy coś? :rolleyes:

 

Robię wizualizację i lipa :(

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Audi_A4_B7_Avant_Heck.JPG&filetimestamp=20080829140055

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Audi_A6_C6_Avant_rear_20080820.jpg&filetimestamp=20080821153012

Edytowano przez mirasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a6 ma bardziej pochylona szybe tylna i okraglejsza dupke. z profilu albo ze skosa to dobrze widac, centralnie od tylu rzeczywiscie jest slabo ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Po namyśle to raczej A4 bo "ostrzejsze" i wielkością bardziej umiarkowane. Tak w ogóle to były jednorurkowe wersje wydechu w tych samochodach czy mi się coś przewidziało? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

byly w 4 cylindrowych FSI, a mniejsze diesle mialy z jednej strony dwururke, chociaz nie wszystkie, bo np. V6 niektore mialy jedna rure z jednej strony, tyle ze scieta do dolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Mialem do czynienia z Superba i A4, E46 ma kolega.

Skoda - wiadomo ni to VW ni to Audi ale jesli ktos nie patrzy na znaczek to jest to na prawdę dobre auto,bo brakuje mu tylko prestiżu. W środku bajka, szczególnie jeśli trafisz wersję Platinum lub L&K, ja jeździłem Platinumem, silnik co prawda był 1.9 TDI 115 koni, po chipie miała 140 koni, wtedy dopiero zaczęła "jeździć" Jeśli miałbym ocenić to auto w skali od 1-6 dałbym dobrą piątkę bo jest o wiele tańsza od A6 a powiedziałbym że w Superbie jest więcej miejsca. Silnik wiadomka VW, więc zero pytań :) Spalanie na poziomie 7/8 litów . Wg. mnie najlepszy stosunek ceny do jakości.

Audi - droższy VW, płaci się za cztery kółeczka na masce, miejsca o wiele mniej niż w Superbie, gama silników bardzo podobna, jeździłem 2.5 TDI V6, który uchodzi za awaryjny z powodu psujących się pomp paliwa i problemów z rozrządem (zacierające się wałki rozrządu, kolega w A6 to robił, wydał majątek po czym sprzedał i był do tyłu na aucie o 5 tysięcy) skrzynie miało to w tiptronicu, no autko nieźle latało, bo o wiele lżejsze od Skody, spalanie ok. 9/10 litrów w cyklu mieszanym. Myślę że w 1.9 TDI 130 koni auto byłoby o wiele tańsze w eksploatacji. Ocena 4

BMW - nie używałem jej, jedynie kilka razy jechałem, silnik 2.0d 150KM, auto o podobnych gabarytach do Audi, 150 koników sprawia że auto bardzo dynamicznie jeździ, jak na razie to padła turbinka ale to kilka tygodni po zakupie, jak na razie jest wszystko ok a autko ma już ponad rok. Miejsca tak jak w Audi. Spala tak jak Superb czyli w granicach 8 litrów oleju napędowego.

 

Nie miałem do czynienia z benzynkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nic tylko pogratulowac wiedzy o motoryzacji na poziomie auto światu i tym podobnych periodyków. Otóż audi to nie jest droższy vw przynajmniej ten model po 2001r a zupełnie inna konstrukcja mało mająca wspólnego z produkowanym wówczas passatem i superbem. O ile superb to to samo co passat z płytą podłogową z 96 roku i z takim środkiem z małymi zmianami. To a4 po 2001r oparte jest na zupełnie innej płycie między innymi z wielowachaczowym zawieszeniem z tyłu. Co do wnętrza chyba bez problemu można dojżeć lepszą jakość materiałów w audi czy nowszy design. Do tego dochodzi multipleksowa instalacja elektryczna, bardziej wyciszone wnętrze, 6 poduszek w serii i wiele wiele innych różnic. Stwierdzenie, że płaci się za 4 kółeczka jest dużym uproszczeniem.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Chyba nie piszesz o Superb II i jej płycie. Auto może nie za urocze lecz mocne wygodne i dobrze wyposażone.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

@hubertuss ma rację bo to samo zauważyłem. Powiedziałbym nawet że i we wcześniejszych wersjach Passata i A4 (oba B5) jest różnica w wykonaniu. To nie jest to samo.

http://moto.allegro.pl/audi-a4-oryginalny-lakier-stan-fabryczny-i1531197443.html

http://moto.allegro.pl/passat-1-9-tdi-115km-klimatronic-zadbany-super-i1534512736.html

Siedziałem wczoraj u kolegi w Passacie B5 FL i powiem szczerze że trochę się rozczarowałem jak na 2002 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Niedawno kupiłem e46 2.0d 136konny silnik po Chipie koników około 163 :) Powiem tak spalanie na poziomie 8 l w mieście, silnik bardzo dynamiczny, zobacze jak sie bedzie jezdziło na normalnych kołach bo narazie mam 19 felge ;d to troche po polskich dziurach jakby sie jechalo na kozie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Bo Audi to Audi a VW to VW :) Czymś się musi różnić, w końcu Audi. Też nie podoba mi się kokpit w Passacie B5, jest trochę zbyt skromny i zbyt ciemny, braknie mu czegoś, tam jest sam plastik no i dużo VW jest słabo wyposażonych. Audi na pewno kupi się w bogatszej wersji.

U Was też dużo Passatów B5 FL pokazało się na drogach? U mnie jeździ tego w bród, tak samo jak Audi A6 C5, o Vectrze B to już nie wspomnę, bo tego jest tu tyle... co trzeci gospodarz na podwórku ma Vectre B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Ja Panowie jestem od ponad roku szczęsliwym posiadaczem Skody Superb 2003r, 2.5 TDI V6 183 km. Wersja Elegance czyli max ze Skody (kremowe wnętrze). Opony 225/45 R17. Przed kupnem bralismy pod uwagę Audi A6 C5 oraz BMW E46. A4 nie bylo brane z tego powodu, ze jest to małe autko i miejsca tyle co w Golfie 4 oraz Octavi, czyli bardzo mało. Audi A6 z racji, że mało miejsca w środku oraz brzydki z tyłu więc odpadł jako pierwszy a BMW odpadła ze wzgledu na brzydkie wnętrze. Właściwosci jezdne tych aut są takie same a wizualnie, wnętrze i przestronność wnętrza na głowe naszym zdaniem bije Superb ;) Motor 2.5 robi na drodze co chce, kopyto nieziemskie (kozaki z VW czy Audi zostaja w tyle ze swoimi 1.9 czy 2.0 :P Powiem tak, nie jest mi głupio podjechac Superbem miedzy Audiki, VW czy Bmki bo Superb prezencje ma no i linia jest o wiele ładniejsza (chodzi mi o modele A4, A6, BMKI E46 i pochodne, Passaty oraz Golfy). Takie jest moje zdanie ;) Wiadomo każdy ma swoje ale jak juz kazdy pisze swoje więc i ja ;)

 

Chciałbym zalozyc felgi 18 ale na nich bedzie napewno okropnie twardo więc moze troche obnizyc. Jeszcze zobacze co z tym zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wlasciwosci jezdne skody i bmw takie same? :lol: :lol: :lol:

z tego co piszesz to A6 ma mniej miejsca w srodku od e46? :lol: :lol:

skoda jest tak samo wg ciebie prestizowa jak bmw i audi? :lol: :lol:

a superb jest ladniejszy od aut ktore wymieniles? :lol: :lol:

 

pozostawie to bez dalszego komentarza, pewne jest jedno, ze jestes zadowolony z tego co kupiles B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Więc tak, gościu porownuje te modele do Superba. CZYTAJ DOKLADNIE A POZNIEJ PISZ WIELMOŻNY PANIE MODERATORZE :lol: Pisałem o własciwosciach jezdnych stare A6 i Superb a nie BMW. Czytaj dokladnie chociaz jak widze, sa rozni ludzie i roznie to przeczytaja. Po drugie, chodzi mi o ilosc miejsca A6 w stosunku do Superba a nie bmw! Az mi sie smiac chce jak to czytasz :lol: Tak, jak dla mnie Superb jest bardziej prestizowe niz stare audiki i bmki sprzed 00r wiec dlatego wybralem Superba chociaz moglem tamte auta. Przeciez kazdy ma swoj gust B)

 

Jesli się Tobie podoba ta szpetna d*pa A6 i fatalne wnętrze bmki to tez Cie podziwiam :P

Edytowano przez BSZ110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

A powiedź mi czym się różni A6 np z '98 a z '04? i jak ci jest mało miejsca w a6 to chyba masz z 2,5 metra wzrostu.

Edytowano przez damjan15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Boże-co wy z tym prestiżem macie ?-czy takie ważne jest z jakiego auta wysiadasz czy do jakiego wsiadasz ?Jak to mówią Amerykanie "twój samochód jest przedłużeniem twojego penisa"-to ja się pytam czy dlatego mają tak długie auta bo tak krótkie ch..je ?:D

Ale do rzeczy-czasami stawiam swojego starego A6 obok nowiutkiej Skody Superb (może nie pisałem ale kolor mojego auta to coś co nazywa się "briliantschwarz" ) i jak jest umyty to na Skodę nikt nawet nie spojrzy :D (jedyne 16 lat róznicy w wieku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Mam 189 cm wzrostu i z tyłu w A6 nie siedze swobodnie, więcej miejsca mam w Superbie ;) Chyba, ze trafiłem na mini wersje A6 :P;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

No sory ale ja mam ok 175 i w a4 b5 za kierowcą mi wystarczy miejsca i siedzę swobodnie :D oczywiście chodzi mi o C5 :D

Edytowano przez damjan15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

jaro nawet i z przodu jest wąsko a to z tego powodu, ze bryła auta jest scięta. Dla niskich ludzi to nie stwarza problemu ale do niskich nie naleze wiec wybralem to auto w ktorym mi sie lepiej bedzie jezdzic ;) to jest oczywiste, ze kazdy bierze to co sie jemu podoba i pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Ja mam ok. 1,83-85 i w a4 B5 też się jeszcze za kierownicą mieszczę.

@BSZ110, siedziałem u brata w a6 z 2008 czy '09 roku (czarna perła, skóra, s-line i do tego 3.0 TDI tyle że w automacie) i z tyłu był chyba nawet więcej miejsca jak w mojej a4. To wgniatanie w siedzenie- bezcenne :rolleyes:

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj