RolnikMat

Skoda Superb vs Audi A4 vs BMW E46

Polecane posty

zorzyk2    56

Najciekawiej brzmi informacja o osadzie w cylindrach jako efekt spalania gazu :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Nie jestem zawodowym gazownikiem. Nie zakladam sekwencji. Wiec jak moge Ci to opisac? Swoja instalke znam na wylot, oraz te proste, oczywiste rzeczy. Widze tylko jakie auta stoja do zagazowania. Przy okazji wymiany filterka zapytam o te salonowe auta.

 

Ale chyba wiem do czego pijesz Bobuś. :unsure:


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Nie wiem jak jest teraz, ale do niedawna na Lubelszczyźnie nie było gazownika który zagazowałby Yaris i dał na to gwarancję :) Jeździłem na gazie 10 lat, ale wkurzało mnie częste tankowanie, częsta wymiana świec i przewodów, no i ten smród za samochodem :P

już widzę dżentelmena gazującego nowiutkie M6 :unsure: grunt to oszczędność ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

to prawwda. Silniki vvt-i w malutkich pojemnosciach maja 'miekkie' gniazda zaworowe, wiec nie jest to oplacalne. A poza tym, nie widze sensu zakladania gazu w tak malym aucie :unsure: Gdyby kupowal yariske, napewno nie zakladalbym gazu.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@b0gdan swego czasu było sporo szumy na temat Audi RS6 LPG. biggrin.gif Co najlepsze na gazie była jeszcze mocniejsza. rolleyes.gif Kiedyś na forum Audi jeden gość sporo pisał o gazowaniu różnych aut, jako jedno z jego dokonań podawał zagazowane STI 350KM. biggrin.gif Nie pamiętam ograniczenia mocy, ale po wyżej pewnej bariery KM nie dało się już gazować bo wtryski nie dawały rady podać tyle gazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Brzozak2 ja wiem ze Ty wiesz ze quattro i 4motion to to samo ale chciałem to usłyszec od kogos innego... Od kogos kto wie ze quattro jest w x5 tongue.gif

 

Czy oby napewno? 4motion z golfa, paska, audi s3 czy leona 4 to badziewny haldex a prawdziwe quatro z s6 to torsen i to zupełnie inna bajka bo haldex to taka popierdółka udające prawdziwe 4x4, który nigdy nie zepnie na stałe napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ten ktory robi przebiegi rzedu 50-70tys rocznie, gaz w kazdym aucie bedzie dobrze uzasadniony, niewazne, czy nowy, kilkuletni, czy stary. Tu licza sie tylko koszta. A jesli ktos liczy sie z kazdym groszem, to nawet 10tys rocznie bedzie uzasadnione.

Szydzace opinie co poniektorych na temat zagazowanych aut niech sobie zostawia dla siebie. Jak ktos ma za duzo pieniedzy moze jezdzic na czym chce :unsure: Ja wole LPG albo dobrego diesla. PB - od razu gazuje.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ojciec na sekwencji Landirenzo przejechał ponad 130kkm, przez ten okres wymienił ze 4 razy filtr gazu, 1 raz świece, kable zapłonowe są od nowości a auto ma przejechane 220kkm i silnik jest w bdb stanie. Problemy z gazem mają tylko ci, którzy zakładają kiepskie instalacje u ludzi, którzy nie mają pojęcia nawet jak to poprawnie ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Arek, swiete slowa!

 

BoBek - 'Nie pamiętam ograniczenia mocy, ale po wyżej pewnej bariery KM nie dało się już gazować bo wtryski nie dawały rady podać tyle gazu.'

dla Twojej wiadomosci, cytaty z forum akp.pl:

 

"Nie zgodzę się. Wiedzy na temat silników z doładowaniem poddanych zagazowaniu zebrałem naprawdę bardzo dużo, zaryzykuję tezę,że wiemy o tym prawdopodobnie najwięcej spośród ludzików w tym kraju. Po zagazowaniu 500-konnego cayenna wiemy naprawdę rzeczy, o których przed przystąpieniem do rzeczy nawet nie śniłem. Temat był trudny, od początku wiadomo było, że to wyzwanie, ale właściciel auta ma sensowne podejście do tematu i mieliśmy auto do dyspozycji na miesiąc. To bardziej było jeżdżące laboratorium, niż samochód. Pomiar temperatury wody (8 miejsc), spalin, gazu, EGT, AFR, badanie przepływności układu zasilającego reduktory w wodę, sporo liczenia, mały doktorat z termodynamiki

Efekt: Auto przejechało 15000 km i jedzie to VTG na podniesienie mocy do 650 KM,po czym... przyjeżdża do nas na modyfikację instalacji pod tą moc.

 

Oświadczam wszem i wobec, że podejmę się zagazowania 2.2T o mocy 500 KM. Warunek: program benzyny nie wykorzystujący 100% wydajności wtrysków Pb.

 

Pozdrawiam niedowiarków."

 

i jeszcze:

"Mamy wtryskiwacze obskakujące 100KM z cylindra, stopień wysilenia mnie wali (jeśli wytrzymuje na Pb, nie ma podstaw sądzić, że nie wytrzyma na gazie). Tak, jak dam radę 500KM z R5, tak dam radę 800KM z V8 (jeśli znajdę tyle ciepła by dogrzać gaz)."

 

kiedys czytalem mocno wszystko na temat gazowania wysilonych turbo. Wyzej masz odpowiedz od ludzi ktorzy sie tym zajmuja zawodowo i dziela sie ta wiedza.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O to samo mi chodziło. biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif Widzisz, ale gość stroi na hamowni. tongue.gif Gdzieś między wierszami dało się przeczytać, ze początkowo trochę wytrysków i głowić poszło. smile.gif On zasilał na LPG czy LPI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Na gazie to można ziemniaki ugotować. Dziwie się ludziom którzy do drogich aut zakładają lpg mnie osobiście wkurzało by jakies żelastwo w bagażniku auuta. Uważam, że skoro kogos stac na auto z silnikiem v8 to powinno stać byc i na paliwo mówie tu oczywiście o autach kilkuletnich ale wiadomo wielu kupuje w myśl zasady zastaw się a postaw się kasy starczy na jedno kółko lansu po mieście montujemy lpg i lans przedłuża się. Tylko czekac aż ktoś zagazuje carerrę czy jakieś ferrari w końcu wszystko można zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

hubertuss, masz słabe argumenty, w zasadzie żadnych. :unsure:

zapodaj jakiś konkret!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@Bobek, czytałem na pewnym forum historię gazowania tego cayena i silnika nie uszkodzili tylko kilka kompletów wtryskiwaczy lpg i parowników. Bo do barier mocowych to teraz raczej ich nie ma jest tylko kwestia zapętlania wtrysków, wtryski benzynowe mogą lac bez przerwy a gazowe tego nie lubią dlatego ktoś kumaty musi robić mapy a lub założyć wydajniejsze wtryski i skrócić czas otwarcia.

Nie to żebym był jakiś super zwolennikiem lpg bo w swoim turbo nie mam ale jeśli instalacja jest montowana z głową to nie ma prawa nic złego zrobić silnikowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Arek też tak uważam, ale takie gazowanie pro jest drogie... :unsure: Jako, że w Polsce liczy się byle taniej większość aut gazuje się w "stodole", a potem jest gadanie, że to, że tamto. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem jak można konkretniej gaz podobnie jak kratka w drogich autach to poprostu wiocha dla wielu fascynatów motoryzacji profanacja. Oczywiscie rozumiem ludzi którzy montuja lpg ze względów ekonomicznych ale oni nie jeźdżą autami za kilkadziesiąt czy kilkaset tys. Pomijam fakt że jest wiele silników które nie lubią gazu np ford to samo tyczy się małych silników. Wielu mojch znajomych przeżóciło się z gazu na diesla który jak wiadomo tani w eksploatacji tez nie jest ale z gazem miewali rózne problemy w róznych autach. Byc może dla kogos kto robi zgazowanym v8 kilka tys km rocznie wszystko jest cacy ale jesli ktos robi 30 lub więcej tys zgazowanym autem klasy kompakt czy średniej przez pare lat może zetknąć się z różnymi problemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@Bobek

Koszt dobrej instalacji do 4ro cylindrowego silnika do max 150km to jakieś 2500zł co przy przebiegach 20kkm rocznie zwraca się bardzo szybko.

Co do powiedzenia polak potrafi to są też gazownicy, którzy do silników z bezpośrednim wtryskiem zakładają lpg i niby jeździ ale tak naprawdę takie coś nie ma prawa działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Do Hubertusa

Sprecyzuj pojęcie zetknąć się z różnymi problemami. W czym gaz jest gorszy od benzyny? Bez względu na rodzaj zasilania trzeba serwisować auta. Zatankujesz złego paliwa i konsekwencje są podobne dla każdego rodzaju zasilania, nie wymienisz filtrów podobnie. Hasła gaz do kuchenek, tylko benzyna, to czysty snobizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

mowilem przeciez ze najwiecej do powiedzenia w tej kwestii maja zawsze ci co nigdy nie mieli auta z gazem!! :unsure: :P ;[

standard.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tak samo jak niektórzy twierdzą, że nowoczesne dizle są oszczędne i tanie w eksploatacji co nie jest prawdą. Poza trasą wcale mało nie palą, mają dużo osprzętu, który lubi się psuć, nie wspominając nawet o filtrach cząstek stałych, są bardzo wrażliwe na paliwo i żywotnością już nie pokonują benzyniaków jak to było 20 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przez kilkanaście lat zetknołem się z róznymi instalacjami wróznych autach od mieszalnikowych po sekwencyjne rozmawiałem z wiloma uzytkownikami jedni chwalili inni ganili nawet nie pamiętam wszystkich historii a co dopiero je tu opisywać. To co napisałem np o małych silnikach czy tym że niektóre znoszą gaz gorzej inne lepiejto poprostu jakas tam dośc powierzchowna synteza mojch doświadczeń.

Silnik z bezpośrednim wtryskiem zaopatrzony we wtryskiwacze lpg w kolektorze wyjedzie z warsztatu gazownika skutek będzie taki że dysze niepracujących wtryskiwaczy benzyny zostaną zanieczyszczone nagarem i po pewnym czasie przestaną działać.

Za snobizm uważam zakup drogiego auta z dużym silnikiem i montaż do niego lpg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

hubertuss, co Cie boli?? ze jade na stacje duzym autem z duzym silnikiem i tankuje LPG??? A Ty wjezdzasz swoim i tankujesz PB. Czy ja Ci wygarniam to? Czy Cie ograniczam? Czy smieje sie z tego powodu???

Ze jezdze dwa razy taniej, to tez Cie boli??

zastanow sie.

 

Nie obchodzi mnie na czym Ty jezdzisz. Mozesz wlewac sobie najdrozsze paliwko, ja i tak bede wlewal LPG! A swoje nadąsane przemyslenia pelne pogardy zostaw dla siebie.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

A powiedzcie gdzie mi dobrze zagazują auto? Tak żebym tego w żaden sposób nie odczuł, czy to w perspektywie chwili czy kilku następnych lat eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Warto poczytać.

http://www.autoflesz.pl/artykuly/1573,JTG_nowe_instalacje_wtrysku_gazu_w_stanie_cieklym.html

Odnośnie zasłyszanych opinii użytkowników, to trudno tu o obiektywizm i najłatwiej obwinić zamontowaną instalację zamiast węża tego z kieszeni(tania zubożona instalacja, tani montaż- niska jakość usługi itp.

Co do takich instalacji montowanych w nowych "furach", to nie snobizm, a zły wpływ irlandzkiej krwi :unsure: , czyli taki sknera chcący dostojnie i wygodnie podróżować.

Pomyłka - szkockiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

mirasek, widze jestes z lubelskiego, nie wiem skad dokladnie. W lublinie zaufanych ludzi mam w dwoch miejscach. Autoryzowany przedstawiciel BRC i Zavoli. A jakie auto chcesz zagazowac?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj