corrado

Wałek przekazu mocy

Polecane posty

corrado    401

Witam. Z góry przepraszam jeśli źle założyłem temat, ale bardzo proszę o pomoc.

Mam problem z zakupieniem wałka przekazu mocy do brony aktywnej. Problem polega na tym że nie mogę go nigdzie dostać wszędzie maja tylko takie malutkie. Mi natomiast jak z resztą sami wiecie potrzebny taki porządny co najmniej 900 Nm.

 

Bardzo proszę o pomoc.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Do jakiego ciągnika te 900nm? Brona przypadkiem nie jest na 1000obr? Jak jest na 1000 to można dać mniejszy wałek bo mniejsze siły na nim występują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Wydaje mi się, że te 900 to grubo za dużo ... tzn zależy co Ty tam dokładniej masz :D

 

Na 900 to znalazłem tylko takiego potwora


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A tak przy okazji to wybierając wał powiedzmy 540nm można wybrać wielowypustowy lub rurę o przekroju cytryny. Ten drugi tańszy ok 80zł. Czy warto dopłacać do droższego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wałek jest do 4 metrowej brony aktywnej. Pracuje na 540 obr. Oryginalny wałek był właśnie 900Nm tak jest napisane lecz mam tylko jedną połowę druga została skradziona. Założyłem wałek od prasy rolującej i po kilku minutach pracy krzyżak nie wytrzymał i pękł założyłem nowy i ten sam efekt. Więc wydaje mi się że trzeba zainwestować w coś większego i zapomnieć o problemie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj