bynio

Fendt 310 311 Vario - ocena

Polecane posty

bynio    0

potrzebuje troche informacji na temat w/w ciagnika. chodzi mi o spalanie, pracę z ładowaczem czołowym(w oborze, przy balotach, obornik, itp) awaryjnosć i oczywiscie chciał bym poznać jego cenę... pomoże ktoś??? z góry dzieki

 

i o 309 jeszcze proszę coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

Ja od tej wiosny posiadam 309. Awarii nie było żadnych. Pracuje z opryskiwaczem 2200l, rozsiewaczem nawozu, 4 metrowym siewnikiem do zboża i trochę transport głównie z przyczepa 6t. Ma zrobione 279 godzin i spalił na to 1050litrow ON. Spalanie w poszczególnych pracach nie było sprawdzane. Co do ceny to wychodził taniej niż DF i JD w podobnej mocy i wyposażeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:) rzeczywiście sprawdziłem wychodzi 3,76 l/h ocene pozostawie innym użytkownikom :lol:

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Fendt wychodził taniej niż JD i DF? Możesz to jakoś udowodnić pokazać jaki john deere jaki df, z jakim wyposażeniem, jaka to była różnica w cenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

A czy ja napisałem że on te 200pare godzin zrobił przy 100% obciążeniu. Po prostu napisałem Wam dane które pokazuje mi komp w traktorze.

Co do ceny to ciągnik miał miec amortyzacje osi za DF chcieli 220tys za JD chyba 6130 coś ok 44000 euro. Za fenda dałem 55000euro i w cenie jest jeszcze amortyzowana kabina przedni TUZ obciążnik 780kg no i oczywiście bezstopniowa skrzynia z TMS. wszystkie ceny są netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

A do JD 5090r to którego JD z seri 6030(który model) i Fendta można porównywać?? Chodzi mi tu o moc i modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Komputer w Fendzie liczy Spalanie od poczatku swojej kariery, wliczajac czas od zapalenia do zgaszenia ciagnika. U mnie w Fendzie 927 spalanie od poczatku kształtuję się na poziomie 8l/h według komputera, wiec nie dziwcie sie dla @CROWa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bynio    0

CROW Ty kupiłeś nowy ciągnik prawda??? ile Cie kosztował jeśli to nie tajemnica???

 

nie zauważyłem że podałeś cene, sorki, ale w takim razie powiedz po jakim kursie miałeś naliczone euro???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juzek    0

Wierzę co do spalania i wiem, że CROW nie wciska żadnego kitu, gdyż Fendt-y używane mało palą, a co mówić o nowych gdzie wszystko jest szczelne i pracuje równomiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy ja wiem czy malo pala? pala normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo14    17

Moim zdaniem palą mniej niż JD mój znajomy ma renaulta z silnikiem fendta a drugi ma JD 2850 czy jakoś tak to JD jest ekonomiczny dopóki nie dostanie w d*pę , nie ma polotu z Fendem .Jd ma 90km jak i Reno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

a od kiedy fendt robi silniki?


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To taka obiegowa opinia niektórzy "znawcy" zobaczyli na silniku fendta napis mwm a potem taki sam na renault i wyszło że motor od fendta. A z tym spalaniem to taka naciągana teoria spali 4 jak sobie będziesz tylko gazu dotykał jak ma cięzko spali więcej moc z czegoś musi być.

Pozatym po co zakładasz nowy temat jest o 312 vario to oprócz silnika to samo ale pewnie czytac sie nie chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fed334
      Witam!
      podczas rozłączenia przedniego napędu, występuje szarpnięcie, rzucenie przednimi kołami w ciągniku.
      Także podczas hamowania, kiedy po zakończeniu hamowania i puszczeniu pedału hamulca(wtedy rozłącza się przedni napęd automatycznie) występuje szarpnięcie.
      załączenie napędu wygląda bez zarzutów.
      Co może być przyczyną?
    • Przez Mycek5120
      Panowie kto mi wyjasni do czego służą te dwa klawisze w załączniku pomarańczowy i niebieski ani jednego jeszcze nie wciskałem


    • Przez rzeznik13
      Witam serdecznie. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat nowej serii 300 Vario S4. Czy ktoś już posiada takowy ciągnik ? Jak cenowo klasują się te modele ?
      Zapraszam do dyskusji.
    • Przez LukaszBONQ
      witam,
      mam fendta 312 vario 900 mth, tydzień temu po dłuższej przerwie podpięty został do beczki i okzazało się że pod obciążeniem nie ma mocy oraz dymi tak że wczorajsza chmura nad Łodzią to pikuś... Ja nie chcialem sam kopać, wiedzy też zbytnio nie mam i autoryzowanego mechnika zaprosiłem z Lipin. Jako przyczynę awarii zawór recyrkulacji spalin wykluczył, zdemontował turbosprężarkę - oddalem do sprawdzenia i okazalo się że ok. Potem wykręcił wstryski (to jest comon rail), dziś okazało się że też nie są przyczyną awarii. No i widzę że facet już nie wie gdzie szukać, a traktor potrzebny... Spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem? Może jakieś sugestie? Z góry dziękuję
    • Przez F1traktors
      Witam.Mam w planach kupienie Fendta 312. Do tego przyjdzie również stoll fz30.Mamy u korbanka napisane za 63 tyś Euro z tuzem i obciążnikiem 870kg. Powiedzieli też że mają również z amortyzowaną ośką.Pytanie czy jak bym nie wziął będe żałował czy wydusić ostatnie grosze i kupić amortyzowaną oś bez załowania??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj