xXPronarXx

traktor na 9ha

Polecane posty

armi95    0

Do 30 tys to dobrego Zetora 5211, 6211, 7211.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

Na tak mały areał nie ma sensu kupować zachodnich marek, chyba, że części tanie jak w polskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ja też bym ci radził MTZ 52


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Jaki traktor na 9ha do wszystkiego kwota do 30tyś max używny

Jeżeli są to same uprawy polowe to ja bym rozejrzał się za 4garówką ursusa lub zetora bez przedniego napędu lub jakiegoś belarusa też bez przedniego napędu. Do 20 tys kupisz coś w nienajgorszym stanie (dosłownie siadać i pracować). Za pozostałe 10 tyś. kup jakiś pług do tego, brony czy piwo :)

 

A dlaczego radzę Ci U902,912 lub zetorka 8111? Jeśli zaczeniesz gospodarzyć na 20-50ha to i tak kupisz większy ciągnik a ten pozostanie Ci do transportu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony33    0

Jaki traktor na 9ha do wszystkiego kwota do 30tyś max używny

każdy doradza taki, a może taki ciągnik , a nikt nie zada pytania jaki rodzaj gospodarstwa prowadzi kolega. osobiście uważam,że wystarczy ci ciągnik mały do 30kM (oszczędny, a to samo zrobi co zetor,czy ursus 4-garowy), licz sie z tym że sam ciagnik ci nie wystarczy, potrzebne są ci maszyny do niego, a to wiele większy koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

jesli nie wymagasz jakiegos szczegolnego komfotu to radzilbym Ci kupic 2812 lub 3512, mało palą moc jak na swoje gabaryty jest wystarczajaca, zwrotnosc=kolejna zaleta


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

zetor 5211/7211.

nie cofajmy sie do ciagnikow bez wspomagania i bez minimalnego komfortu.

szkoda zdrowia


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

koszt zakupu C330M na chodzie to jakieś 12-15tys.

osiemdziesiątka to 15-20tysięcy.

 

ursus 2812/3512 czy MF235/255 to podobny koszt, może więcej niż 20 tyś.

 

jak kupi maszyny do 30-40konnego ciągnika a dobierze ziemi to będzie musiał całość wymieniać a jak kupi osiemdziesiątkę i maszyny pod nią to maszyny mu stykną na większy areał.

 

patrzcie panowie na:

- koszt 1KM

- czas w jakim obrobi ten areał

- wysiłek i stracone zdrowie

 

 

ja też doskonale wiem że 15-20ha idzie obrobić C330M, wiem bo mój tato tylko tym ciągnikiem obrabiał kiedyś ziemię.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapol    0

Ja bym ci radził zetora 6245 lub 7245 ja mam 7211 i nie narzekam a w porównaniu do c-360 komfort jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Ja na 9ha to bym ci polecił zetora 7211,6211 spokojnie ci wystarczy


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:) dlaczego wszyscy martwicie się o części zamienne do wiodących marek zachodnich takich jak np.John Deere,Fendt,Case,MF,NH,zapewniam was jedynie co się do nich kupuje to paliwo i materiały eksploatacyjne,też miałem 40-tkę i sąsiad ma 60-tkę i koń jaki jest każdy widzi :lol:

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Bo części są droższe a traktorki zagranicznych marek nie są wbrew temu co piszesz tak bezawaryjne?

Poza tym sprzęt musi na siebie zapracować?

Dodaktowo fajnie by było przy kupnie używki aby części były od ręki?

A i super zapewne jest jak jest to jakaś prosta konstrukcja znana byłym pracownikom PGR'ów?

 

Ogólnie - jak ktoś ma 2 traktorki to zawsze może robić inne prace tym sprawnym a czekać te 24-48godzin ale jak ma się jeden traktorek to trochę lipa czekać 2 dni a praca stoi.

Tak wiem - zachodnie z reguły są wygodniejsze, niestety, patrząc po allegro, sporo tego co zjechało do nas z zachodu jest po prostu dobite.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

kup se ferdka (MF255) W tej cenie kupisz dobrego na pewno. Mało palą, są dość zwinne, części też są :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Na 9 ha proponujecie 60-80 km ? To na 30ha proponowalibyście coś pod 200 km >?

Dla mnie wasze odpowiedzi są nie racjonale , wpierw bym zapytał czy masz zamiar dokupić ziemi , i rozszerzać działalność jak tak to o ile !!

A jak na ten areał co podałeś to doradził bym ci 3 garowca np Zetora 5211 , wiele rzeczy za nim przemawia takie jak na komfort nie będziesz narzekał , oszczędny , zwrotny , i swój uciąg ma z częściami również nie było by kłopotu i w tej kwocie znalazł byś naprawdę fajnego zetorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

Witam ja swoim skromnym zdaniem bym mógł proponować C-360 :) ale poco zasówać w polu kup na te 9 ha nową Valtre:D nie no żartuję :) My mamy swojego 2ha ornych i około 50ha łąk i mamy C-385 z tym że te łąki są w lesie i no można to zaliczać jako łąki jako takie samo żywne :D że nie musimy tam za dużo robić tylko jeden pokos góra dwa aby zwięrzęta się nie męczyły no i 385 ma te moc :lol: wczoraj rozwoźiliśmy buraki pasterne 10ton w terenie i dawała czadu :lol:

http://moto.allegro.pl/ursus-914-385a-c-385a-de-luxe-sprowadzony-2200mth-i1240059878.html może takie cóś ? by się napewno nie zapracowała ale można zawsze tam sąsiadu te 10ha zaorać i zawsze coś wpadnie w kieszeń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 więc tak o mtz to masz  spalanie  tak jak uruss c360 albo i trochę mniejsze 

 napęd 4x4 szybka skrzynia 40km/h  . Zresztą co ja sie będe rozpisywał masz 

 

http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/75-belarus/115-belarus-mtz-501521-mtz-505525-mtz-8082-mtz-800820.html

 

 

masz  w idealny graficzny sposób przedstawione  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj