karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Taurus83    434

A ja nie mam na to czasu ani ochoty. Nie po to ledwo skończyłem mat-fiz i imprezowałem przez 5  lat studiów żeby się teraz męczyć z papierami 

• Sad 1

PATr    407
15 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

lipa, bo biuro powinno być ubezpieczone i z tego się ściąga jak będzie lipa. Coś mi kiedyś księgowa tłumaczyła. No i musi być to błąd biura.

Dokładnie, u mnie też biuro ubezpieczone i jeśli jest to z ich winy to oni odpowiadają

15 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

lipa, bo biuro powinno być ubezpieczone i z tego się ściąga jak będzie lipa. Coś mi kiedyś księgowa tłumaczyła. No i musi być to błąd biura.

Dokładnie, u mnie też biuro ubezpieczone i jeśli jest to z ich winy to oni odpowiadają

Gość   
Gość

Jak ktoś bogaty niech daję zrobić i innym ja tam ogarniam sam temat średnio na miesiąc 20 faktur czas pracy około 30 minut ze sprawdzeniem i wysłaniem 

Wiadomość z agroFakt.pl

miwigos    382
Napisano (edytowany)
Przed chwilą, jacek1296 napisał:

Vat od początku rozliczam sam. Obecnie przy pomocy "e-mikrofirma" rozliczam okres i wysyłam jpk. Podpis przez profil zaufany. Vat7 z "e-deklaracje". Na moje potrzeby w zupełności wystarcza.

Kontrachentów program ściąga po NIPie czy muszisz dane ręcznie pisać ,kolejne fakturu od tego samego kontrachenta ,ma w pamięci ,czy znów musisz pisać ręcznie,

Edytowano przez miwigos

Sadek    726
2 godziny temu, miwigos napisał:

Texmachine ,ściaga po nipie kontrachenta i czy jak raz już go ściągne czy wpisze ,to jest on w pamięci i nie trzeba na nowo pisać ?

drugie pytanie prosto  z programu wysyłacie do skarbówki za pomocą podpisu elktronicznego ,czy wystarczy profil zaufany ,albo czy można przez dekleracje PIT tak jak przez strone e-deklaracje

Jak ściągniesz raz to już jest w bazie, wysyłam potwierdzając przychodem.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

miwigos    382

Czyli rok za darmo ,a pożniej jak opłata

Sadek    726

Dokładnie.

Można bez płacenia ale brak aktualizacji, a dokumenty US zmieniają się często.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

adamn999    121

czy agencja może czepić się w protokole postępowania ofertowego, oferty która została dostarczona w dniu edycji ogłoszenia na portalu ( ogłoszenie otwarte 28 stycznia edytowane 3 lutego, oferta od dealera również z 3 lutego)

Arek    191
14 godzin temu, maniek20 napisał:

Jak ktoś bogaty niech daję zrobić i innym ja tam ogarniam sam temat średnio na miesiąc 20 faktur czas pracy około 30 minut ze sprawdzeniem i wysłaniem 

Równie dobrze po co w polu pracować samemu jak można pracownika nająć żeby wszystko robił. Stosowanie śor to tez trudna sprawa, lepiej niech ktoś inny to robi :)

• Like 1

miwigos    382

Nie do końca masz racje,ja sam prowadze ,ale wchodzą nowości i można coś przeoczyć ,ale temat do ogrnięcia ,ale nie dla wszystkich ,bo wiekszość nie wypełnia sama wniosków o doplaty ,a przecież to nic skomplikowanego,sam wypełniam sobie i trzem innym rolnkom

jacek1296    307
18 godzin temu, miwigos napisał:

Kontrachentów program ściąga po NIPie czy muszisz dane ręcznie pisać ,kolejne fakturu od tego samego kontrachenta ,ma w pamięci ,czy znów musisz pisać ręcznie,

Aż tak dobrze nie ma. Nowych kontrahentów musisz wpisać ręcznie; zostają oni w bazie i przy ponownym wprowadzaniu czy też pisaniu faktury wystarczy nip czy fragment nazwy. To darmowy program ministerialny, więc jakieś niedogodności muszą być.

Mikruss    354

dokladnie prigram darmowy. Nie jest jakis hiper zaawansowany ale dzieki temu do obsluzenia przez dziecko.

ChiquitaB    140

Jak u was w us z fakturami za telefony? U mnie mam dwa na gosp firmowe i ostatnio w moim us zaczeli sie firm czepiac ze kozystaja tez do celow prywatnych i 75% tylko zalecaja odliczac vatu, inaczej kontrol i czepianie sie byle d*py

wyrebski1    52

Ja mam jeden telefon i internet na firmę, na razie cisza w tej sprawie.

marluk    170
22 godziny temu, maniek20 napisał:

Skąd wiesz jakie towary jak księgować? W sensie co np. jest środkiem trwałym.

23 godziny temu, jacek1296 napisał:

Vat od początku rozliczam sam. Obecnie przy pomocy "e-mikrofirma" rozliczam okres i wysyłam jpk. Podpis przez profil zaufany. Vat7 z "e-deklaracje". Na moje potrzeby w zupełności wystarcza.

Płacisz coś za to?

jacek1296    307
1 godzinę temu, marluk napisał:

Płacisz coś za to?

Darmocha.

• Like 1

Arek    191
17 godzin temu, jacek1296 napisał:

Aż tak dobrze nie ma. Nowych kontrahentów musisz wpisać ręcznie; zostają oni w bazie i przy ponownym wprowadzaniu czy też pisaniu faktury wystarczy nip czy fragment nazwy. To darmowy program ministerialny, więc jakieś niedogodności muszą być.

Wystarczy podać nip i pragram sam zassie dane firmy z internetu.

13 godzin temu, marluk napisał:

Skąd wiesz jakie towary jak księgować? W sensie co np. jest środkiem trwałym.

Chyba każdy średnio myślący człowiek potrafi odróżnić śr. trwałe od pozostałych.

• Like 1

jacek1296    307
32 minuty temu, Arek napisał:

Wystarczy podać nip i pragram sam zassie dane firmy z internetu.

Chyba każdy średnio myślący człowiek potrafi odróżnić śr. trwałe od pozostałych.

E-microfirma?

Arek    191
4 godziny temu, jacek1296 napisał:

E-microfirma?

taxmachine.

marluk    170
2 godziny temu, Arek napisał:

taxmachine.

pakiet za 160zł? Wystarcza do wszystkiego?

poosa21    119

Pierwszy rok za free drugi 160 a kolejne za 100 oczywiście z fakturą. Kontrachenta wpisuje tylko nip i ciągnie z bazy regon ostatnio kobieta chciała fakturę i w bazie nie było więc nie darady takiej wystawić ( firma zawieszona kilka miesięcy temu). Można wystawiać proformy i rr. Ewidencje różnego typu. Przy środku trwałym tylko wybieram opcje średek trwały i wpisuje to w odpowiednią rubrykę nadwyżka z poprzedniego miesiąca przepisuje się sama. Zwroty robie na 60 dni po 2tys. Kontrola była na początku jak kupowałem ciągnik i w zeszłym roku jak kupowałem maszyny na prow wtedy kazali przywieść tylko faktury i potwierdzenia zapłaty za te maszyny. Po tygodniu odebrałem papiery nawet protokołu żadnego nie dali. Zwrot po 60 dniach.

• Like 1

marluk    170

@poosa21

A orientujecie się może bo chce przejść na vat i odliczyć nawozy i środki ochrony roślin co kupowałem w jesieni. Jak to zaksięgować w takim programie księgowym?

Dodi    183

@marluk Weź poszukaj sobie księgowej. Patrząc na Twoje pytania więcej stracisz na samodzielnym rozliczeniu się niż zaoszczędzisz na księgowej. 

marluk    170

@Dodi Mylisz się. Po co mi księgowa jak miesięcznie nie będzie więcej niż 5-7 faktur? To naturalne, że najwięcej faktur będzie w pierwszym miesiącu i o to mam pytanie jak zaksięgować zakupy sprzed przejścia na VAT. Później już będzie łatwo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Anka92
      Witam.

Ojciec planuje budowę obory dla bydła opasowego na około 40 sztuk. Do dyspozycji nie ma zbyt wiele miejsca dlatego chciałby wybudować oborę przy granicy z lasem (sąsiad jest naszą daleką rodziną więc o jego ewentualną raczej nie trzeba się martwić). Czy jest taka możliwość żeby wybudować to w granicy zgodnie z prawem? Ojciec ma kilka innych pomysłów i proszę Was o poradę który z nich będzie najbezpieczniejszy.
      Innym rozwiązaniem byłoby wybudowanie obory np. 5 metrów od granicy, postawienie wysokiego płotu w granicy przy lesie sąsiada i połączenia go z dachem obory. W ten sposób powstałaby wiata-garaż do maszyn. Czy takie rozwiązanie jest możliwe?
      Lub jest jeszcze inne rozwiązanie.W granicy stawiamy garaż z plandeki (są firmy które produkują tego typu "budynki") lub garaż blaszany lub garaż oparty na betonowych płytach ogrodzenia a kawałek dalej oborę i budynki się nie łączą.
      Chcielibyśmy żeby wszystko było zgodnie z prawem budowlanym tak żeby nie mieć nic do ukrycia i nie płacić kar.
      Proszę o porady  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj