karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Sadek    1123

Ale wcześniej go zapłacisz.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Łał masz jelenia to jesteś gość. Jeżeli tobie to się opłaca być na rr twoja sprawa ale nie czepiaj się innych co się rozwijają i wybieraja bycie na vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Temat jest " czy warto " i o tym dyskutujemy ...obalam fantastyczne teorie ze na rr  nie mozna sie rozwijac i ze sie traci....jak zaczniesz czytac dokladnie to nie tylko ja tu o tym pisze ....a to ze stawiam trafne tezy i wydojeni robieniem vatu sie oburzaja to normalka hehe

Nie trzeba tak sie spinac i brac troche na luz bo wszyscy wiemy jak jest ....generalnie  system jest stworzony zeby doic a nie dawac i nie nalazy zbyt pochopnie w to wchodzic 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jesli wszystko policzylem i bez żadnych maszyn w porównaniu do rr jestem straty na rok 1tys złoty . Alr już dodając maszyny czyli ten ciągnik za220netto  którego jest 50tys vatu tonjuz w pierwszym roku jestem 49 tys do przodu. Nawet jakbymnie pozniej nic nie kupował to dopiero za 50lat bym byl w sumie straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Skoro ci tak wyszlo bez zadnych inwestycji  to masz straszne koszty i w zasadzie zadnej oplacalnosci  ...jak masz ojcaca na  rr to smialo moze nie bedziesz glodowal.... hehe

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Marko jeżeli się rozwijasz to dobrze ale jak byś dobrze policzył to byś szybciej to zrobił będąc na vat. Tak jak napisał Michał poza tym od jakiegoś czasu już coś w ministerstwach marudzą żeby każdy rolnik był na vat może kiedyś to nastąpi może nie. Ja to zrobiłem 7 tak temu i jestem zadowolony i na + względem ryczałtu. Jedyna wada to papierologia ale to sam prowadzę wiec staram się być na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Sluchaj... rozwoj rozwojowi nie rowny ...sa wydatki rozwojowe do ktorch widocznie jeszcze nie dorosles ...

Wiec kazdy ma swoje i nie kazdy rozwoj rozumie przez napierd na vat ....

Rozwoj to tez  liczenie kosztow i ich obniżanie zeby miec jak najwyższą rentownosc i wtedy  wlasnie na rr jest sie sporo na ++


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, poosa21 napisał:

Łał masz jelenia to jesteś gość. Jeżeli tobie to się opłaca być na rr twoja sprawa ale nie czepiaj się innych co się rozwijają i wybieraja bycie na vat.

Jak kupujesz iemię to się cofasz bo vAT MUSISZ  ODDAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Czyli troche marko chociaż nie lubie gościa ma racje. Musiał by rocznie wziąść troche zwrotu żeby wyjść na zero a to często kończy się kontrolą i zawracaniem d*py bo nie wiadomo kto na kontrole zawita. Przy trzodzie mam 7 i 8 co daje mi jeden procent górki. Czyli w najlepszych latach bylęm parenascie tysięcy do przodu bez brania zwrotu, a przy programach wpadło na początku więcej zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Jetes malostkowy to kierujesz sie uprzedzeniem i tyle

Pisze obrazowo na wlasnym przykladzie ....takie sa fakty 

Ktos ma ma inna  sytuacje ok ....ale trzeba podchodzic z glowa a nie pod wplywem jednego zakupu


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No więc przy mleku trzeba się zastanowić mocniej. Tam jest duzo kosztów pracy, od tego vatu nie ma. Ryczałt daję tam 2 procent górki czyli jak tam masz 500 tys to daje 10 tys rocznie więcej. Pozatym nikt nie wraca z vat na ryczałt bo to w drógą stronę takie proste nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryzakk1    29
myślę że jak na początku trzeba się rozwijać kupić jakieś drogie maszyny to lepiej być na VAT a jak już się gospodarstwo rozwinie nie potrzebne będą duże inwestycje to przejść wtedy na ryczalt. też jestem ciekaw po jakim czasie można przejść z VAT na ryczalt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
1 godzinę temu, marko-kolo napisał:

Jetes malostkowy to kierujesz sie uprzedzeniem i tyle

Pisze obrazowo na wlasnym przykladzie ....takie sa fakty 

Ktos ma ma inna  sytuacje ok ....ale trzeba podchodzic z glowa a nie pod wplywem jednego zakupu

Opisałem jak to wygląda u Mnie jak to mi się opłaca mam to policzone co do złotówki. Teraz inwestuje póki mam taką możliwość a nawet jak bym miał dopłacać  do skarbowego to przez kilkadziesiąt lat dopiero mi się to wyzeruje a w tym czasie pewnie w coś jeszcze zainwestuje i dalej będzie mi się opłacało. Nie inwestuje w coś tylko dlatego żeby mieć zwrot vatu bo jak bym był na rr to też bym musiał to kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto . Ja wyrobilem teraz pieczątke pokazalem znajomemu a on mowi ze jest zla ze musze nowa wyrobic bo od tego roku jest tak ze Nip piszemy bez kresek a nie jak to bylo do tej pory i duzo faktur jest podono cofanych do korekty slyszal cos ktos o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
46 minut temu, poosa21 napisał:

Opisałem jak to wygląda u Mnie jak to mi się opłaca mam to policzone co do złotówki. Teraz inwestuje póki mam taką możliwość a nawet jak bym miał dopłacać  do skarbowego to przez kilkadziesiąt lat dopiero mi się to wyzeruje a w tym czasie pewnie w coś jeszcze zainwestuje i dalej będzie mi się opłacało. Nie inwestuje w coś tylko dlatego żeby mieć zwrot vatu bo jak bym był na rr to też bym musiał to kupić.

Wydajesz prawie wszystko na zakupy zeby zrobic vat  i cienko to wyglada jak dla mnie   ....ale  z czego zyjesz ?z czego utrzytmal bys rodzine ? Za co ksztalcic dzieci ? Gdzie sa oszczednosci na przyszlosc twoja i twojej rodziny ?

Jest  to pulapka jak dla mnie i tyle ...duze koszty przy malym obrocie  i zero srodkow na wydatki na inne dobra

Nie dziwie sie ze poczules sie urazony tym co napisalem bo wlasnie jetes wydojony robieniem zwrotow  co wynika z wyliczen ktore podales .....no przykro mi, ale takie mam zdanie bo takie sa fakty 

A teraz " dobre" wiadomosci ...nie ty pierwszy i nie jedyny bo ten system na tym polega 

Ale spoko zyj bogato i szczesliwie...

 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Odpisze krótko. Współczuje tobie. Wróć do podstawówki i się doucz z matematyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Wiem,  wiem my na rr nie umiemy liczyc ....hehe

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Wydoił Cie US czy sobie nie poradziłes czy  coś że tak najżdżasz na każdego kto jest na Vat? Każdy ma swój rozum i liczyć umie jeśli chce się rozwijać i inwestować a wyliczył że mu się opłaci to może być. Wszystko też zależy jaki ktoś ma profil produkcji ile sprzedaje i ile inwestuje by coś urosło bądź żyło. Vat wymyślili żydzi więc musiało się opłacać tym którzy na niego przechodzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Nie posalem do goscia a sie uczepil ...chcial uslyszec  koniecznie moje zdanie widocznie ...to co mam mu naklamac ?

Druga sprawa dyskusja chyba obrazuje ze nie ma prostej  odpowiedzi co sie bardziej komu  oplaci  bo to zalezy od wielu czynnikow 

Fala zchwytu dobrodziejstwem zasad ogolnych minela i ludzie widza jak w praktyce sa  dymani inni wiec myslamysla i to sie chwali 

 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Dokłądnie. Najlepiej jak ktoś chce przejść na Vat niech siądzie i prowadzi coś w rodzaju księgi przychodów i rozchodów i wtedy może wszystko dokładnie policzyć. Indywiduwalna sprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj