Skocz do zawartości

Polecane posty

Sadek    448

Zgadza się jeżeli nie ma inwestycji to balansuje się na granicy.

Odnośnie liczenia z deklaracji to w przypadku trzody można dopłacać a być na zero (mam na myśli ten 1% różnicy).

danielhaker    823

Do tej różnicy w VAT ryczałtowca i vatowca trzeba jeszcze dodać koszt księgowej, jeśli ktoś nie rozlicza się sam. Przy koszcie 150zł/mc trzeba dodatkowo prawie 800zł z 23%vat, żeby księgowa się zwróciła. 

@PATr, zgadza się, da się zdobyć fakturę na usługę, ale wówczas usługodawca doliczy ci vat, czyli na to samo wychodzi. Z używanymi maszynami jest często podobnie. Jeśli chcesz fakturę, to cena wzrasta +23%. Możesz powiedzieć, że to dzięki takim fakturom wychodzi się na plus, ale bez przesady. Obracanie VATem na siłę jest bez sensu, bo równie dobrze zapłacić cenę netto można na ryczałcie

PATr    238

W przypadku usług owszem, ale jak w maszynach wystarczy popatrzeć na ogłoszenia maszyn które mają wiek poniżej 10 lat i mało którą ktoś ci sprzeda bez faktury bo jak handlarz kupił na fakturę to i na fakturę sprzeda, co prawda zaniży trochę fakturę ale i tak doliczy VAT, ogólnie na zachodzie w miarę młode maszyny bardzo nikt nie chce sprzedawać bez faktury, a w Polsce zresztą też bo mało który rolnik już nie jest na vacie i jedynie przy starszych maszynach ci może nie wystawić bo nie odliczał vatu a jak maszyna młoda i jest w środkach trwałych to nie sprzedasz bez faktury bo to jednak ryzyko

Edytowano przez PATr

Wiadomość z agroFakt.pl

toperz    4
Dnia 4.12.2017 o 22:53, przemol87 napisał:

To że ci odają nie znaczy że na pewno jestes na plusie

dokładnię tak jak  piszesz!!!!!!

nie patrzcie czy macie zwrot vat 9podliczająć np. cały rok , tylko ile by wam zosało jeśli bylibyście na ryczaucie  ,

gdyby nie inwestycje  to  ryczałt był by korzystniejszy , (produkcja roślinna)

• Like 1

toperz    4
15 godzin temu, danielhaker napisał:

Do tej różnicy w VAT ryczałtowca i vatowca trzeba jeszcze dodać koszt księgowej, jeśli ktoś nie rozlicza się sam. Przy koszcie 150zł/mc trzeba dodatkowo prawie 800zł z 23%vat, żeby księgowa się zwróciła. 

@PATr, zgadza się, da się zdobyć fakturę na usługę, ale wówczas usługodawca doliczy ci vat, czyli na to samo wychodzi. Z używanymi maszynami jest często podobnie. Jeśli chcesz fakturę, to cena wzrasta +23%. Możesz powiedzieć, że to dzięki takim fakturom wychodzi się na plus, ale bez przesady. Obracanie VATem na siłę jest bez sensu, bo równie dobrze zapłacić cenę netto można na ryczałcie

"zgadza się, da się zdobyć fakturę na usługę, ale wówczas usługodawca doliczy ci vat, czyli na to samo wychodzi. " - dlatego tym bardzej  powinno sie brać faktury ,  wtedy skończy sie lewe handlowanie  ,   a jest to im   na ręke  nie wystawia faktury jest 19% do przodu (podatek dochodowy) jesli ma ktoś działalność  , 

zresztą to samo jest w budowlance czy  częściach samochodowych ,  bez faktury , to i firma dochodu nie ma , żyje się dobrze ,np. socjale sie dostaje na max-a  , tak własnie działają dzisiejsi "złodzieje" ale to już inny temat 

potok    0

Ile procent vatu mogę odliczyć od zakupu nowego samochodu osobowego.Pozdrawiam 

kuba9449    0
33 minuty temu, potok napisał:

Ile procent vatu mogę odliczyć od zakupu nowego samochodu osobowego.Pozdrawiam 

Jeżeli samochód wykorzystywany tylko do prowadzenia działalności to 100%, jeśli również do celów prywatnych to 50%.

glicer    3

Moze  koledzy orientujecie sie,kiedy mozna wyjsc z VAT-u,w sytuacji gdy nowe maszyny zakupione były 3 lata temu(PROW)

staszek131415    2032
2 godziny temu, glicer napisał:

Moze  koledzy orientujecie sie,kiedy mozna wyjsc z VAT-u,w sytuacji gdy nowe maszyny zakupione były 3 lata temu(PROW)

Po 5 latach od końca roku w którym dokonałeś odliczenia

Seba42    2

Jak to jest dokładnie z tym vatem , bo tak się zastanawiam czy da się na przykład tak robić że jest się na vat i odlicza się od wszyskiego co się da vat a samemu nie ma się sprzedaży żeby uzyskać jak największy zwrot vatu ? W skrócie czy da się mieć jak najwięcej vatu naliczonego a jak najmniej vatu należnego (Bo oszuka się państwo sprzedażą na ,,czarno ,,) Czy po prostu trzeba mieć jakąś sprzedaż bo w jakiś sposób dopadnie nas jakaś kontrola ? 

soltys48    344
Dnia 8.12.2017 o 12:10, michal12301 napisał:

Grudzień rozliczamy jeszcze bez wysyłania jpk czy trzeba wysłać?

JPK od stycznia

Jeśli ktoś się rozlicza kwartalnie to mimo to JPK co miesiąc

jaro86    6
2 godziny temu, Seba42 napisał:

Jak to jest dokładnie z tym vatem , bo tak się zastanawiam czy da się na przykład tak robić że jest się na vat i odlicza się od wszyskiego co się da vat a samemu nie ma się sprzedaży żeby uzyskać jak największy zwrot vatu ? W skrócie czy da się mieć jak najwięcej vatu naliczonego a jak najmniej vatu należnego (Bo oszuka się państwo sprzedażą na ,,czarno ,,) Czy po prostu trzeba mieć jakąś sprzedaż bo w jakiś sposób dopadnie nas jakaś kontrola ? 

Da się tak do momentu, aż nie dopatrzą się, że masz same koszty i zero przychodu. I tu padnie pytanie skąd pan wziął kase na ten nowy kombajn:) Chyba, że pracujesz i wystarcza ci pensji na te inwestycje. Jeszcze doliczyć trzeba dopłaty.

Sadek    448

Ktoś tu kogoś chce robić w balona, pomyśl logicznie koszty w środki do produkcji rolnej a brak z niej sprzedaży. Dobrze by tak było. I właśnie przez takie kombinacje część twierdzi że ma duże zwroty bez inwestycji, pół wsi FV zbiera na zakupy, więcej się wypływa gotówki jak wpływa.

Pewnie już pisałem jak mam zwrot z zakupu maszyny/budowlanki to zwracam Vat na konto, jak jest to nadwyżka w czasie zakupów bieżących to zostaje na kolejne miesiące bo są takie miesiące że zakupów wiele nie ma i trzeba dopłacić, ale rok bilansuję się około zera (mam na myśli zakupy bieżące).

Wiem jest to bolesne sprzedać i oddać VAT ale taki urok.

Seba42    2

@Up

Nie mówię że od razu zero sprzedaży , wiadomo coś legalnie trzeba sprzedać . Jak wychodzisz na zero na vacie to przejdź na ryczałt mniej myślenia a wyjdziesz na to samo , bycie na vacie jest po to żeby możliwie jak najwięcej zarobić , nie widzę żadnego sensu bycia vatowcem i wychodzenia na zero bez żadnej korzyści 

Sadek    448

Wychodzę na zero z produkcji, a z zakupu sprzętu jak i budowy jestem na plus.

Seba42    2

Chyba że tak , zawsze coś ci w kieszeni zostaje . Ja wychodzę z założenia że jakie jest to państwo dla nas , jak jest w tym kraju pod górkę i ile ono mi daje i jak utrudnia na każdym kroku to ja będę taki sam i korzystam ile się da  

Edytowano przez Seba42

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?