Skocz do zawartości

Polecane posty

gigix    1

Laptop to troszkę inna historia. Ja pytam o sytuacje kiedy na fakturze mam pozycje np: procesor, płyta główna, karta grafiki etc.... Jakies nowe wymogi formalne czy o czyms nie wiem- piszemy uzasadnienie zakupu na fakturze?

Thomas2135    1189

Co do kosztu usług księgowych to moja księgowa powiedziała, że prawdopodobnie od nowego roku będzie podwyżka w związku z dodatkową pracą przy sporządzaniu JPK. 

Mo

ZosiaSamosia    88
3 godziny temu, gigix napisał:

Laptop to troszkę inna historia. Ja pytam o sytuacje kiedy na fakturze mam pozycje np: procesor, płyta główna, karta grafiki etc.... Jakies nowe wymogi formalne czy o czyms nie wiem- piszemy uzasadnienie zakupu na fakturze?

Wg mnie wystarczy uzasadnienie że części potrzebne były do samodzielnego złożenia. To tylko ilość faktur. A całość posłuży do prowadzenia działalności. Jedyne co mogą się czepnąć to legalność oprogramowania. 

Wiadomość z agroFakt.pl

staszek131415    2018
Dnia 9.11.2017 o 18:49, soltys48 napisał:

tyż racja ale żona ma bardziej dochodowe zajęcię

To w ramach relaksu chyba że dochody ukrywasz to żona odpada 9_9

soltys48    315

dochody jak dochody ale o niektórych wydatkach lepiej żeby nie wiedziała^_^

• Thanks 1

onczyono    0

Wiecie coś może o programie z Ministerstwa Finansów do rozlczania "VAT"? Otrzymałem odpowiedź, że pod koniec 2017r. MF planuje wprowadzić program do celów VAT z możliwością JPK. Zbliża się koniec 2017r. i cisza... .

majkel207    18

koledzy ponawiam pytanie, jak kwestia odliczenia Vatu przy zakupie samochodu osobowego, można odliczyć polowe VAT?

soltys48    315

A jam mam takie pytanie

Kupiłem z LP drewno dokładnie papierówkę chce to przeznaczyć jako słupki do ogrodzenia pastwiska, wszystko było by ok ale LP na fakturze wystawia to jako drewno opałowe-przejdzie to do odliczenia??

majkel207    18
3 godziny temu, MDSikor napisał:

Można bez problemu

A żeby odliczyć 100% trzeba by spisywać dokładnie przebieg i pisać po co gdzie się jechało?

wojcik1207    6

Panowie przejąłem gospodarstwo po rodzicach. Na co dzień pracuje, opłacam składki ZUS. I co teraz? Oznacza to że już na starcie nie jestem rolnikiem ryczałtowym tylko VAT-owcem? KRUS nie jest obowiązkowy prawda? Czy rolnik nieopłacający KRUS ma możliwość starania się o dotację lub wystartowania w przetargu wystawionym przez KOWR?

Arek    113
Dnia 13.11.2017 o 00:58, onczyono napisał:

Wiecie coś może o programie z Ministerstwa Finansów do rozlczania "VAT"? Otrzymałem odpowiedź, że pod koniec 2017r. MF planuje wprowadzić program do celów VAT z możliwością JPK. Zbliża się koniec 2017r. i cisza... .

U mnie US dzwonił do mikro przedsiębiorców i zapraszał na szkolenia związane z wysyłaniem JPK.

Jest program do wysyłania JPK oraz plik exel do tworzenia jpk. W tym pliku robimy ewidencje zakupów i kosztów, i taka ewidencja wystarczy na potrzeby vat7. Ale nei jest to zbyt wygodne rozwiązanie bo wszystko trzeba ręcznie wpisywać. A byle jaki najprostszy i dawmowy program księgowy ma choćby możliwość wyboru kontrahentów z listy a nie wpisywanie całości danych za każdym razem.

jaro86    5
4 godziny temu, wojcik1207 napisał:

Panowie przejąłem gospodarstwo po rodzicach. Na co dzień pracuje, opłacam składki ZUS. I co teraz? Oznacza to że już na starcie nie jestem rolnikiem ryczałtowym tylko VAT-owcem? KRUS nie jest obowiązkowy prawda? Czy rolnik nieopłacający KRUS ma możliwość starania się o dotację lub wystartowania w przetargu wystawionym przez KOWR?

Bedziesz caly czas na zusie, nie można byc na zusie i krusie jednoczesnie. Po przejeciu gosp jestes rolnikiem ryczaltowym. Na reszte pytan nie odpowiem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się