Skocz do zawartości

Polecane posty

PATr    238

Trzeba czytać ze zrozumieniem
"11. Jeżeli podatnik nie dokonał obniżenia kwoty podatku należnego w terminach określonych w ust. 10, 10d i 10e, może obniżyć kwotę podatku należnego w deklaracji podatkowej za jeden z dwóch następnych okresów rozliczeniowych"
Czyli jak faktura z maja to termin masz do 25 czerwca lub jak nie zdążysz to dwa kolejne okresy czyli łącznie 3 miesiące wstecz

Nikita_Bennet    100

3 okresy!!!!!

Jak jesteś na miesięcznym to masz 3 a jak na kwartalnym to masz 3 kwartały.

Edin    24

3 razem, tego nie neguje, wydawało mi się że pytanie dotyczyło faktury której pierwszy okres miną.

Wiadomość z agroFakt.pl

Madziik    0

Musze złożyć korektę VAT-7 bo za poprzedni miesiąc zapomniałam wpisać fv ze sprzedaży :) fizycznie nie zmienia mi to podatku do wpłaty lub wypłaty bo przeniosłam nadwyżkę na następny miesiąc no ale w złej kwocie. Pytanie - trzeba razem z korektą składać uzasadnienie tej korekty? Doczytałam, że od 2016 nie jest to wymagane, a jeżeli wymagane to mam napisać "zapomniałam:? :D

toperz    3

jak zapisujecie  w rejestrze zakupów vat , fakture od której odliczacie 50 % vat-u np. za telefon ,czy paliwo od osobówki ,   do deklaracji jak się orientuje przyjmujemy także 50 % podstawy  czyli  połowę kwoty netto i wtedy od niej vat , (tak mi powiedzieli w skarbówce)

jak to ująć w rejestrze zakupów vat??  

czy pisać połowę - vat stawka 23% 

a drugą połowę   -vat nie podlega 

choć wtedy i kwota brutto się nie zgadza 

jak to rozwiązać ??

szopen    28

Wpisuję połowę kwoty netto, vatu i brutto i po problemie.

Faktura sobie, a wpis sobie i skarbowy nie widzi problemu.

Przy utylizacji większość kwoty netto płaci ARiMR, a rolnik pozostałą część i cały vat więc wpisuję całą kwotę netto (mimo że całej nie opłacam) i vat bo płacę cały.

cover    8

A jeśli jest taka sytuacja że jestem na vacie i kupuję od rolnika ryczałtowego zboże i wystawię mu fakturę rr, to czy należy mi się zwrot podatku 5%?

PATr    238

Faktura VAT RR to 7% vatu i masz prawo to odliczyć, pamiętaj tylko że warunkiem jest płatność przelewem, gotówką nie wchodzi w grę

takiten    2

faktura VAT na dwie osoby po 50%, faktura zapłacona, cześć kredytowana, cześć ze środków własnych, VAT odliczony, teraz przy sprawdzaniu dopatrzyłem się że zaszła  pomyłka i faktura została zapłacona w całości ale nie równo po 50%. Trzeba coś z tym robić? Korektę z firmą? jakiś zwrot dla osoby która zapłaciła za dużo a dopłata tej co za mało?

rumcajsm10    0

Witam, jak postępować z fakturą z cukrowni np. za nasiona gdzie w formie płatności wpisane jest Kompensata, faktura wystawiona jest w kwietniu ale tak naprawdę rozliczona będzie dopiero jesienią po sprzedaży...?

pedro2    342

Mam tak samo z ziemniakami, kazali składać teraz

miwigos    80

Witam, jak postępować z fakturą z cukrowni np. za nasiona gdzie w formie płatności wpisane jest Kompensata, faktura wystawiona jest w kwietniu ale tak naprawdę rozliczona będzie dopiero jesienią po sprzedaży...?

Rozliczasz teraz,zwrot Vat 60 dni

takiten    2

Kupiłem maszynę nie całe pół roku temu, mogę ją sprzedać w podobnej cenie bez żadnego problemu? Może trochę drożej albo taniej. Nie będzie jakiegoś podatku dochodowego jak drożej?

Rudy28    0

@ Takiten

Maszynę możesz sprzedać po 6 miesiącach nie płacąc podatku dochodowego, przy wcześniejszej sprzedaży musisz zapłacić podatek dochodowy. Jeżeli jesteś Vatowcem, musisz wystawić fakturę  VAT sprzedaży na maszynę i odprowadzić podatek VAT, niezależnie od tego kiedy i za ile ją kupiłeś.

takiten    2

jestem na vacie, maszynę mam dłużej niż 6 miesięcy wiec mogę sprzedać nawet drożej? zwracają oczywiście vat . Czysto teoretycznie co jeśli sprzedałbym maszynę przed 6 miesiącami ale taniej? Druga kwestia maszyna sporo ponad 15 tys więc z tego co wiem  kasa do ręki wedle przepisów odpada, jak to zrobić bezpiecznie? wolałbym wystawić fakturę a maszynę wypuścić z podwórka dopiero jak dostanę kasę na konto, ale druga strona też może się bać płacić nie mając pewności że jej nie oszukam.  Może można zapłacić gotówką ale ją od razu wpłacę na konto?

PATr    238

Faktury powyżej 15 tys zł muszą być płatne przelewem ale karą za brak tego jest brak możliwości odliczenia faktury od podatku dochodowego czyli jak kupuje rolnik to może płacić gotówką bo jego podatek dochodowy nie obchodzi

Nikita_Bennet    100

... wolałbym wystawić fakturę a maszynę wypuścić z podwórka dopiero jak dostanę kasę na konto, ale druga strona też może się bać płacić nie mając pewności że jej nie oszukam.  Może można zapłacić gotówką ale ją od razu wpłacę na konto?

Nie.

Ja ostatnio kupowałem używaną przyczepę, płaciłem z pewnych względów przelewem, przelew poszedł rano, po południu po przyczepę się jechało.

Wystarczy dobrze sporządzić umowę sprzedaży (zadatek itp) która może być nawet przy sprzedaży na fakturę VAT (trochę zawiły temat ale ciekawy). Obie strony są związane umową i nikt się nie wywinie bez konsekwencji.

kamieniec    0

jestem vatowcem dostałem niedawno w spadku od rodziców gospodarstwo czy muszę to zgłosić do urzędu skarbowego? z góry dziękuję za odpowiedź.

kr9292    60

A czy przypadkiem nie robi tego notariusz?

Daro20    9

Mam użyczoną stodołę, nie mam na nią aktu notarialnego i chciałbym zmienić dach czy mogę wziąć na materiały budowlane fakturę i rozliczyć bez problemu???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się