Skocz do zawartości

Polecane posty

PATr    238

Marnie widzę twoją opłacalność bycia na zasadach ogólnych jak ty pytasz czy można odliczyć VAT od ciągnika, ale okey, vat możesz odliczyć od każdej rzeczy która służy do uzyskiwania dochodu

pedro2    350

He he patr święte słowa...

Wiadomość z agroFakt.pl

mrc1005    34

Załącznik VAT-ZZ - zwrot przy 180 dniach i braku sprzedaży - co wpisujecie w uzasadnienie bo muszę dołączyć.

Edin    24

Można, można też od maści na ból d*py. Możesz odliczać wszystko abyś tylko był w stanie udowodnić że zakupu dokonałeś w ramach osiągnięcia przychodu z działalności.

soltys48    346

Czy mozna odliczyc VAT od kosiarki spalinowej??

oczywiście

tomastm    0

Tylko co za przychod osiagne gdy skosze trawnik przed domem??

Edin    24

Napisałem wcześniej, odliczyć możesz wszystko, czego używasz w związku z wykonywaną działalnością. Jeśli w racjonalny sposób będziesz w stanie udowodnić przed US że ta kosiarka jest Ci w działalności potrzebna to nie ma problemu.

Sadek    449

Przed domem to żaden ale jak przed budynkami gospodarczymi to już tak.

soltys48    346

przecież Ty ją kupujesz po to aby kosić rowy koło pól a nie trawnik przed domem ;) do trawnika jest kosiarka a nie kosa.....

miwigos    85

Powiesz że wykaszasz zielsko na miedzy ,przy rowie obok pola uprawnego

Ninja    8

cześć, słuchajcie jak rozwiązać sprawę przekazania gospodarstwa otóż 23 maja br. mamy umówionego notariusza:
rodzice przekazują mi gospodarstwo 40 ha wraz z zabudowaniami, maszynami i zwierzętami - produkcja mleka krowiego
tato jest na vacie

no i teraz tak jak przekaże mi gospodarstwo 23 maja a mleko do mleczarni musi oddawac do 31 maja i nie będzie miał już wtedy krów i fakturę za to mleko mu wystawią 08. czerwca to jak to ma rozliczyć? 

jest tu ktoś kto przechodził przez podobną sytuację?? help me

Majcin    6

Zapiszcie w akcie, że zwierzęta przejdą na Ciebie z dniem 1 czerwca 00:00 :) . Notariusz niech podpowie coś, może tu ktoś takie coś przechodził. Zapytaj w mleczarni, że przejmujesz ojca zobowiązanie jak oni to widzą.

redbull    8

też miałem taką sytuację, ale krów nie przekazujesz u notariusza tylko w agencji a mleko w mleczarni i możesz to zrobić 31 a z resztą nikt nie sprawdza czyje są krowy i pytanie zasadnicze czy Ty będziesz też na Vat?

Ninja    8

tak będę na VAT, zapisałbym że przechodzą 1 czerwca ale chcę złożyć jeszcze wniosek na dopłaty
a no i tu widać jak złożona jest ta sprawa bo chce zgłosić bydło do płatności a liczy się stan na 15 maja a 15 maja nie miałem ani jednej sztuki ale tu już napisałem zapytanie do armir
zastanawia mnie ten VAT ale chyba dobrze myślę że przecież cały miesiąc maj w czerwcu normalnie rozliczy

miwigos    85

Innej możliwości rozliczenia za maj nie widze

Rafalr2    0

Co jeśli mam dużo zakupów a nie mam sprzedaży . Można te faktury przenosić na następny miesiąc ? Tylko że sprzedaż mam dopiero na jesień .

emil902    0

Kupilem od handlarza używany plug  na fakture. Czy  jesli bede chcial go kiedys sprzedac  lub oddac na zlom to bede musial wystawic fakture ?

Rudy28    0
@emil902 ,

Jeżeli jesteś VAT owcem, wszystko co sprzedajesz musisz sprzedawać z VAT w teorii :), nawet jak kupisz na umowę kupna sprzedaży to i tak byś musiał wystawić fakturę VAT przy sprzedaży. Takie są przepisy, ale robi się różnie :)

Rudy28    0

@Rafalr2

Prawo do odliczenia faktur masz przez 3 okresy rozliczeniowe, czyli fakturę z maja, możesz odliczyć w maju, czerwcu i lipcu. To że nie masz akurat sprzedaży nie ma tu większego znaczenia, taka jest filozofia niektórych gospodarstw, sprzedajesz po zbiorach, a wcześniej musisz zainwestować w nawozy paliwo itp. itp. Jakbyś przez rok czy dwa wogole nie sprzedawał a tylko kupował wtedy się przyczepią.

pedro2    350

Na pewno przez 3 okresy? Czy 2?

PATr    238

Na 100% trzy okresy

Edin    24

art. 86 ust. 11 ustawy VAT mówi o dwóch, no chyba że rolników obowiązuje inna ustawa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?