Skocz do zawartości

Polecane posty

PATr    238

dwa lata? zawsze słyszałem że standardowo 5 lat

toperz    4

jeżeli korektę  faktury mamy wystawioną  w następnym okresie rozliczeniowym  to jak to ująć  deklaracji ??

pedro2    350

Nie wiem kolego skąd to wziąłeś, że 2 lata ja jak przechodziłem to była mowa o 5 latach

Wiadomość z agroFakt.pl

wojt3p    0

witam dziś dostałem fakturę z 28 stycznia na srutę rzepakową (zagineła) , mogę ją odliczyć w deklaracji za marzec?

toperz    4

jeżeli korektę  faktury mamy wystawioną  w następnym okresie rozliczeniowym  to jak to ująć  deklaracji ??

czy ktoś  zna odp. na pytanie????????

wojt3p    0

czy ktoś  zna odp. na pytanie????????

pewny nie jestem  ale ja bym tą korektę normalnie wciągnął do następnego okresu bo wtedy ją otrzymałeś przecież

Jak wyżej. Podobnie możemy zrobić jeśli jakaś faktura jest starsza niż 3 miesiące i de facto nie możemy z niej już odzyskać vatu. Prosimy wystawiającego o duplikat i możemy starać się o zwrot VAT.

miwigos    85

Faktury można rozliczyć za dwa okresy do tyłu jak kwartalnie to za fakture ze stycznia  mozna rozliczyć w III kwartale,korekte rozliczasz ,jak ja dostaniesz ,nawet po roku możesz,liczy sie data wystawienie korekty

marulekk    63

wiem ze było kiedyś to wałkowane ale zapytanie moje dotyczy odwrotnego obciążenia na blache 

dostałem fakture i tam jest tylko cena netto, vat sam mam wyliczyć???

kwote netto i vat mam wpisać w rubrykę 34 i 35 (e-deklaracja) i tak samo mam w pisać w pole 45 i 46 albo 43,44 ???

dobrze myśle bo tak wyczytałem w necie

Sadek    449

Vat liczysz sam wpisujesz w 34 i 35 oraz 45 i 46 jeżeli środek trwały to 43 i 44 i to na tyle w zestawieniu wpisujesz w rubryce OO trzeba ją zrobić. To takie puste przepisywanie jakbyś wlał wodę do wiadra i ją wylał. Ale trzeba ja obowiązkowo ukazać i to w tym miesiącu w którym jest wystawiona (jeżeli się nie mylę).

marulekk    63

no dobra a gdzie mam wpisac ten zakup w księdze nabycia towarów i usług ?

Taurus83    88

chciałbym kupić kombajn w czechach. na handel. kupić musze na gospodarswto bo to sprzęt od firmy i w takiej sytuacji kupuję go ze stawką vat 0. jak sprzedam go za miesiąc-dwa to US się upomni o to żeby dochodowy zapłacić? jak myślicie? na codzień nie handluje maszynami. 

miwigos    85

no dobra a gdzie mam wpisac ten zakup w księdze nabycia towarów i usług ?

Według mnie księgujesz w zakupach i w sprzedaży ,Vat się zeruje ,ale nich ktoś to jescze potwierdzi jak jest pewny

marulekk    63

w księdze sprzedaży?? a kogo ja mam tam wpisac Siebie czy firme od blach?

Sadek    449

tak w księdze sprzedaży wpisujesz dane sprzedającego

Sadek    449

Wiem że to jest dziwne ale tak odwrotne obciążenie działa. Kupując z OO nie płacisz vat-u i nie dopłacasz go do US, dla przykładu (kupujesz tylko wspominaną blachę i nic nie sprzedajesz w tym miesiącu) zakup blachy za 100 zł netto vat-u 23 zł ale jak wpiszesz to w sprzedaży i w  zakupach to wynik wyjdzie "0" i tak musi być.

SOKAN    12

Jak jest z limitem do kasy fiskalnej (jeśli dobrze pamiętam jest to 20000 ze sprzedaży). Do takiego limitu jest wliczana sprzedaż środka trwałego, np sprzedaż ciągnika rolniczego?

mds212    151

Czy mając gospodarstwo na ryczałćie mozna zalozyc karte w MAKRO?

pedro2    350

Fakturę za sadzeniaka i ŚOR z krochmalni z rozliczeniem z dostaw ziemniaków dawać teraz czy na jesieni?

Czy będąc czynnym platnikiem vat moge odliczyc 23% podatku od nowo zakupionego ciagnika?

PATr    238

To chyba żart te pytanie?

Nie. Pytam sie calkiem serio. Jestem prawie zielony w temacie podatkow i ewentualnego ich odliczania. ps
Wystarczylo napisac tak lub nie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?