Skocz do zawartości

Polecane posty

Kamilek1    17

witam, czy moge sobie odliczyc 7% przy zakupie ciagnika od rolnika ryczaltowego? mozna na takie cos wystawic fakture vat RR?

krzychuuuuu    18

Skąd wgl pomysł 7% na ciągnik? Na maszyny obowiązuje 23% stawka vat. Od ryczałtowca nie odliczysz bo ten nie wystawi faktury.

Kamilek1    17
Napisano (edytowany)

ale jest cos takiego jak faktura RR kolego poczytaj troche potem sie udzielaj to bd wiedzial skad 7% a nie 23 %

a wczesniej pytałem dlatego ze wiem ze FV RR obowiązuje przy płodach rolnych ale nie mam pojecia jak jest z maszynami

Edytowano przez Kamilek1

Wiadomość z agroFakt.pl

PATr    238

Tylko płody rolne i zwierzęta można wystawić na fakturę RR

krzychuuuuu    18

Kolego kamilek1 własnie jak byś trochę poczytał to byś wiedział ze na maszyny nikt faktury RR nie wystawi.

poosa21    53

Pytanie do inteligentnych. Ile % rolników będących na VAT zrezygnowało a ilu zostało wiedząc że to się opłaca. Będąc 6 lat na vat zawsze byłem na + względem ryczałtu w każdym roku. Nie wiem co bym musiał zrobić żeby oddać do US 60tys które zyskalem odkąd jestem na vat.

daanny    9

mój ojciec jest na rr ma za sprzedaż świń 7%vatu ja mam 8% ja teoretycznie musze go oddac on nie ale przy kupnie paszy i warchlaka ja odliczam vat a on nie i wychodzimy praktycznie na to samo, tyle że ja dodatkowo mam zwroty za cześci za paliwo za maszyny 23% i zawsze te dodatkowe pieniadze mam czyli przynosi to zysk jak by to nie liczyc. Wole za maszyne zaplacic 100tys niż ponad 120tys z vatem, w tamtym roku za sama ładowarke było 26tys i nie wiem jak innym ja narazie nie mysle o powrocie do RR

Nie wiem może źle licze ale mam na koncie te same pieniadze za swinie co ojciec RR i do tego ja mam 8% a on ma 7% zawsze pare groszy wiecej na 100 świniakach i ten zwrot wiec nie wiem jak inaczej na to patrzec. Jeśli bym musial oddawac ten Vat to bym tracił do RR

ty masz to 8% tylko teoretycznie oddajesz to do US a skoro tak dobrze wychodzisz na VAT a twój ojciec będąc RR dużo gorzej to dlaczego on nie przejdzie na VAT, będziecie mieli dwa gospodarstwa  VATowskie i wtedy  teoretycznie będziecie mieli jeszcze więcej kasy,  a w praktyce przekonasz się że już nie będzie tak różowo,  domyślam się że teraz jak szykuje się większa sprzedaż to na ojca a jak większe zakupy to na mnie i można wtedy chwalić VAT

ja też byłem vatowcem kilka lat i jak koledzy piszą jak się dużo inwestuje to jest pięknie duże zwroty ciągle myślisz co by tu kupić najlepiej z 23% stawką by jak najwięcej zyskać, ale jak się przestaje inwestować w gospodarstwo  a przychody ze sprzedaży są nadal duże wtedy niestety trzeba VAT zwracać 

Pytanie do inteligentnych. Ile % rolników będących na VAT zrezygnowało a ilu zostało wiedząc że to się opłaca. Będąc 6 lat na vat zawsze byłem na + względem ryczałtu w każdym roku. Nie wiem co bym musiał zrobić żeby oddać do US 60tys które zyskalem odkąd jestem na vat.

jeśli masz duże gospodarstwo duże obroty przy inwestowaniu w nie to zawsze będziesz na plusie i głupotą byłoby rezygnować, 

a przykład mogę podać taki, kupiłeś już wszystkie maszyny nie kupujesz części do nich,masz  nowe budynki w które nie trzeba inwestować, nie masz na co wydawać pieniędzy zaczynasz kupować ziemię lub jakieś inne nieruchomości z których nie odliczysz VAT i co wtedy?  

LukaszBRO    47

zwrot vatu to jest vat ze sprzedaży minus vat z zakupów i vatu z zakupów wychodzi zawsze wiecej skoro mam zwroty

poosa21    53

Zaczynałem mając 23ha kupiłem narazie tylko ciągnik i garaż blaszak, dokupilem prawie 20ha teraz będę brał maszyny na modernizację więc można zawsze iść do przodu.

jeśli masz duże gospodarstwo duże obroty przy inwestowaniu w nie to zawsze będziesz na plusie i głupotą byłoby rezygnować,
a przykład mogę podać taki, kupiłeś już wszystkie maszyny nie kupujesz części do nich,masz nowe budynki w które nie trzeba inwestować, nie masz na co wydawać pieniędzy zaczynasz kupować ziemię lub jakieś inne nieruchomości z których nie odliczysz VAT i co wtedy?

miwigos    85

zwrot vatu to jest vat ze sprzedaży minus vat z zakupów i vatu z zakupów wychodzi zawsze wiecej skoro mam zwroty

Tak licząc zawsz będziesz do przodu

the1mati1    45

Czy aby odliczyć VAT od paliwa do samochodu musi być on na mnie zarejestrowany czy mogę być tylko współwłaścicielem i to wystarczy?

daanny    9

widzisz a ja całe życie myślałem że zwrot vat to jest vat zawarty w zakupach minus vat ze sprzedaży i nie zawsze wychodzi się wtedy na plusie 

kolego poosa21 gratuluje że mając 23ha potrafiłeś dokupić 20ha ziemi i dodatkowo masz 60 tys zwrot vat (wychodzi że kupujesz minimum za 300 tysięcy brutto przy zerowej sprzedaży) w moich rejonach jest to nierealne, pozostaje więc tylko pozazdrościć 

LukaszBRO    47

tak jak piszesz dobrze myślalem odwrotnie napisalem vat z zakupów minus vat ze sprzedazy i wychodze zawsze na plus inaczej sie tego liczyc nie da i tyle. sprzedajac dostaje wat kupujac place vat tak samo jak RR wiec tu różnicy nie ma a zwrot jednak mam a na RR bym nie miał i tyle

Nikita_Bennet    100

Czy aby odliczyć VAT od paliwa do samochodu musi być on na mnie zarejestrowany czy mogę być tylko współwłaścicielem i to wystarczy?

było.

Możesz być jedynym właścicielem.

Możesz być współwłaścicielem.

Możesz mieć go w użyczeniu (umowa na kolanie spisana).

Mam wszystkie 3 rozwiązania i ani księgowa ani US nie widzi w tym problemu.

miwigos    85

tak jak piszesz dobrze myślalem odwrotnie napisalem vat z zakupów minus vat ze sprzedazy i wychodze zawsze na plus inaczej sie tego liczyc nie da i tyle. sprzedajac dostaje wat kupujac place vat tak samo jak RR wiec tu różnicy nie ma a zwrot jednak mam a na RR bym nie miał i tyle

To policz dobrze jak bys był na RR,może lepiej nie bo sie zmartwisz że nie zyskujesz tyle co myslisz

skywalker89    39

sprzedając - ODPROWADZASZ VAT

kupując - "DOSTAJESZ"

jest różnica, w moim przypadku bez większych inwestycji przy 45ha produkcji roślinnej, nie wychodzi to już tak do przodu przy sprzedaży za ok 250tys, a nie bawiłem się w wyliczanki jakby było na rr, widzę to po tym co zyskuję a co oddaje a ile by zostawało na rr, bo będąc na rr są jednak w niektórych przypadkach możliwości przykombinowania czegoś, a jak jesteś na vacie i jesteś SAM, bez wujków, ojców, braci, sióstr na rr to matematyka jest prosta i nikt mi nie udowodni że jest inaczej :)

nemezis    1
Napisano (edytowany)

musisz liczyć vat z zakupów minus VAT RR 7% ! i wtedy jeśli zostaje to jesteś na plusie

jeśli komuś z małymi inwestycjami opłaca się być na vat to ma albo mało rentowny kierunek produkcji albo prowadzi mocno "kreatywną" księgowość

Edytowano przez nemezis

SOKAN    12

Jestem na etapie sprzedaży ŚT (ciągnik rolniczy) przy sprzedaży doliczam vat, wystawiam fakturę. I to wszystko, czy jeszcze jakieś dokumenty muszę organizować? Jakąś umowę KS czy coś w tym stylu.

Rozliczam się z vat-u.

PATr    238

Jeśli jesteś na vacie to nie masz prawa wystawić żadnej umowy kupna sprzedaży

pedro2    350

Nemezis dotarles właśnie do sedna "kreatywność" tutaj też jest pole do popisu, oczywiście w granicach zdrowego rozsadku
Nikita a przy współwłasności czy umowie użyczenia nie wzrośnie składka oc?

cris10    12

Od marca jestem VAT'owcem , dużo już forum na temat vatu czytałem ale dalej nie wiem czy mogę odliczać sobie części do samochodu , oleje itp . Jedni piszą że tak drudzy że nie bo musi być jakiś specjalny z kratą. Ale przecież do prowadzenia działalności rolniczej potrzebny samochód chociażby by podjechać do banku ;) Może ktoś raz a konkretnie to wytłumaczyć?

adamek1942    2

panowie jestem na vacie od lutego juz troche faktur uzbierałem, mam pytanie czy da sie coś wykombinować przy sprzedaży opasów ???

PATr    238

Przy zwierzętach to za wiele Ci się nie uda bo arimr często kontaktuje się z US kto gdzie sprzedaje

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?