Skocz do zawartości

Polecane posty

Madziik    0

Dokładnie, mając tylko produkcję roślinną "musisz" inwestować aby na Vacie wyjść na plus i to z nawiązką bo za np.2 tys rocznie z Vat-u nie ma sensu na nim siedzieć i czekać na kontrolę US..będą na RR jest się bardziej "chronionym" tzn. US nie ma tak duzo do gadania a przechodząc na Vat wpuszcza się ich szerokimi drzwiami do domu :)

ja przez 5 lat miałam takie 3 większe zakupy na 23%, MR i maszyny na jakieś 90tyś brutto, potem ciągnik na 150 tyś brutto (zwrot vat-u był bo facet na vacie i tylko dlatego go kupiliśmy bo gdybym była na rr byłby dla mnie za drogi) no i remont na 90 tyś brutto a teraz będzie MGR i zakupy na ponad 440 tyś brutto.

Na prawdę wg mnie trzeba mieć kasy aby tak inwestować bo jak się ma np.20-30 ha i rodzinę to skąd wziąć co roku 50-100 tyś aby inwestować w maszyny? nie mówiąc o kupnie pola ale z tego vat-u nie ma.

nemezis    1

Tzn co masz na mysli?

Znaczy kolego ,że sprzedając jako RR masz do ceny dodany podatek 7% a będąc na vacie liczysz tylko cenę netto bo podatek 5 albo 8 % oddajesz do US . I chodzi o to, żeby wyjść na plus to ewentualny zwrot vat-u za zakupy musi być większy niż byś dostał 7 % ryczałtu. Np : sprzedajesz za 100tys netto to jako RR masz 107 tys w kieszeni , będąc na Vat musisz mieć zwrot za zakupy conajmniej 7 tys aby wyjść na zero. 

AS2    59

A w zasadzie 8200, bo 7 tys. +1200 rocznie na biuro rachunkowe.

Wiadomość z agroFakt.pl

MDSikor    6

Bo niektórzy patrzą tylko na zwrot Vat w przeciągu roku i mówią że są na plusie bo nic do US nie płacą.

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Edin    24

Jak Ci wystawi fakturę to tak :)

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

pogromca200    0

Witam, jestem przed podjęciem decyzji w sprawie przejścia na VAT, wiem na jakiej zasadzie działa tylko nie jestem pewien ewentualności wyjścia (na wszelki wypadek). O ile dobrze wiem najwcześniej można wystąpić po 3 latach, ale tutaj moje pytanie czy będę musiał się rozliczyć jeżeli przez ten okres będę miał większy zwrot od US? Na jakiej zasadzie to działa? A księgowość mogę prowadzić sam czy musi robić to księgowa?

Edin    24

Faktura RR co do zasady jest tylko do udokumentowania dostawy płodów rolnych.

@pogromca200

Weź napisz jeszcze raz pytanie, bo  nie wiem o co ci chodzi z tym zwrotem i rozliczeniem.

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

nemezis    1

Pewnie chodzi o zwrot vatu z tytułu niepełnej amortyzacji bo po 3 latach każdy by chętnie wrócił na ryczalt

pogromca200    0

Dokładnie, czyli jeżeli zakupię środek trwały który załóżmy amortyzuje się 4 lata a chciałbym wrócić na ryczałt to muszę zwrócić tą 1/4 podatku VAT czy jak to wygląda?

nemezis    1

Chyba nie do końca tak jest, a co z odzyskanym vatem za części,remonty ...

k00789    3

Jeśli wracasz na ryczałt po 3 latach to oddajesz 2/5 vatu za środki trwałe kupione za więcej niż 15000zł (chyba netto), po 4 latach oddałbyś 1/5. Budowlankę amortyzuje się na 10 lat, czyli po 3 latach trzeba by oddać 7/10.

Tutaj wszystko jest pięknie opisane, polecam tą stronkę: https://vatdlarolnikow.pl/jak-dlugo-rolnik-musi-byc-vatowcem/

Rafalr2    0

od 1 dnia tego miesiąca jestem na VAT-RR , chciałem kupić pewną rzecz do gospodarstwa i sprzedający mówi że po NIPie nie ma mnie w systemie . Może być to jeszcze nie zarejestrowane chodź wniosek o przejście składałem w lutym ?

pedro2    378

Co ma sprzedawca do us? :D jeśli nic nie kupowales u niego to jak ma mieć cie w systemie. Podajesz nazwę gosp rolne........ nip i zakłada Ci jakby konto wpisuje tam co kupujesz i idzie faktura. Bardzo ogarnięty sprzedawca, tobie można wybaczyć bo zaczynasz. Jeśli Ci przez to nic nie sprzedał to pozdrów chłopa powiedz, ze jest hardkorem

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Sadek    462

Tak może się dziać raz miałem taką sytuację, że w jednym miejscu nie weszło co dziwne wcześniej już brałem FV w innych miejscach i było OK. Sprawdź czy na stronie ministerstwa jesteś podatnikiem czynnym.

http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/aktualnosci/ministerstwo-finansow2/-/asset_publisher/M1vU/content/sprawdz-czy-twoj-kontrahent-jest-czynnym-podatnikiem-vat

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Rafalr2    0

Podmiot o podanym identyfikatorze podatkowym NIP jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny 

Dodatkowo informujemy, iż w celu potwierdzenia czy podmiot jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny, podatnik i osoba trzecia mająca interes prawny, mogą złożyć do właściwego naczelnika urzędu skarbowego wniosek o wydanie zaświadczenia.

To ja nie wiem o co chodzi chłopowi , dzwoniłem do niego i mu tłumacze a on swoje że musi sprawdzić w systemie ...  :D 

Arek    121

Co ma sprzedawca do us? :D jeśli nic nie kupowales u niego to jak ma mieć cie w systemie. Podajesz nazwę gosp rolne........ nip i zakłada Ci jakby konto wpisuje tam co kupujesz i idzie faktura. Bardzo ogarnięty sprzedawca, tobie można wybaczyć bo zaczynasz. Jeśli Ci przez to nic nie sprzedał to pozdrów chłopa powiedz, ze jest hardkorem

To ma, ze może sprawdzić czy jesteś czynnym podatnikiem czy nie. Tak samo po nipie może pobrać sobie wszystkie dane do faktury nawet jeśli nigdy mu ich nie podawałeś.

Sadek    462

Podmiot o podanym identyfikatorze podatkowym NIP jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny 

To ja nie wiem o co chodzi chłopowi , dzwoniłem do niego i mu tłumacze a on swoje że musi sprawdzić w systemie ...  :D 

Spokojnie bez stresu, też tak miałem po pewnym czasie zacznie działać jak pisałem w jednym miejscu działało w innym nie, pewnie kupowałeś stal lub coś z odwrotnym obciążeniem  i dlatego sprzedający to sprawdza.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Gramgro    4

Czy Vatowiec który ma nadany NIP UE który w ostatnim roku nie robił zakupu poza Polską też musi się rozliczać elektronicznie z US?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?