Skocz do zawartości

Polecane posty

Sadek    446

Jeżeli będzie FV to dlaczego niby byś nie miał odliczyć?

Diwad890    1

myślałem ze tylko z nowych
A ile % musze płacić państwu od sprzedanego towaru? zależy to od uprawy?

Wiadomość z agroFakt.pl

Diwad890    1

A mogę na lewo sprzedawać część towaru chodzi mi o to ze bez faktury

Thomas2135    1190

Jak masz zwierzęta to nie przejdzie. Mój US żąda przy kontroli wyciągu ze stanem zwierząt z Arimr.

Sadek    446
Napisano (edytowany)

Jasne że możesz tylko do czasu, a i FV zakupu z całej wioski możesz zbierać aby mieć większy zwrot VATu. Jak sprzedaż bez faktury to i bez Vatu więc gdzie tu logika?

Edytowano przez Sadek

Diwad890    1

No z sprzedanego towaru musze oddać państwu 8%,dobrze mowie,bo ja dopiero mam zacząć działalność
Tylko mam zamiar prowadzić produkcję roślinna

miwigos    80

A mogę na lewo sprzedawać część towaru chodzi mi o to ze bez faktury

Tak by każdy chciał ,życze porządnej kontroli

Nikita_Bennet    100

dokładnie, porządna kontrola wyleczy każdego.

Tym bardziej jak wydaje się więcej kasy na zakupy niż jest przychodu a nie ma się jak udokumentować skąd się kasę wzięło, dobra zabawa na przez 1 rok może dwa lata a potem płacz że VAT się nie opłaca (bo nie każdemu się opłaca).

Nie sztuką jest nabrać lewych faktur od sąsiadów i na nich opylić produkcje, sztuką jest aby w kwitach grało i się opłacało.

Sadek    446

Kolego ja zanim przeszedłem na Vat przez prawie 2 lata sumiennie notowałem zakupy jak i sprzedaż (czas bez inwestycji w gospodarstwo) i po tym oceniłem czy jest sens się w to bawić. Są tu tacy co zyskują dużo, są na zero jak i tacy co dokładają do US więc kartka i ołówek wszystko Ci wyjaśni.

pedro2    342

Z 4ha i nic poza tym to zapomnij o vacie, księgowa będzie więcej kosztować niż to wszystko warte. A ciągnik używany możesz kupić i odliczyć vat, ale bierz pod uwagę, że jak zarzadasz od sprzedawcy fv to cena automatycznie rośnie o tyle ile będzie musiał zapłacić podatku od ciągnika. Bez sensu skórka za wyprawkę jeśli nie planujesz większych inwestycji np budowa czy nowe maszyny to nie pchaj się, przy tak małych obrotach będzie dokladka do interesu

kissmy...    57

wskażcie mi proszę czy sprzedaż na rzecz podmiotu nie posiadającego siedziby w Polsce, ewidencjonuje się inaczej? stawka oczywiście krajowa bez eksportu 

Nie

no właśnie, kiedy można zrezygnować z vat? tak jak przedsiębiorcy tylko w styczniu?

Sadek    446

Koledzy nie drążyłem dalej tematu ale pani w US coś takiego wspominała że można VAT cofnąć nie będąc Vatowcem składa się raz w roku deklarację i wycofuje 1/5 Vatu co roku przez 5 lat.

MRC500    1

Witam wszystkich właśnie przeszedłem z RR na Vat i mam do kolegów pytanie. Jeśli chodzi i rozliczenie sprzedaży zbóż lub kupowania maszyn, części, paliwa nawozów itd to jest oczywiste ale chciałem was zapytać co jeszcze odliczacie np auta, telefony, prąd, prasę itd. pytam ponieważ wiadomo, że trudno rozdzielić gospodarstwo od życia prywatnego bo to nie jest firma i np. prąd płace za gospodarstwo i dom razem, woda, telefon i inne media też. autem nie jeżdżę tylko na pola. a może powiecie mi co jeszcze z nietypowych rzeczy na które nie wpadłbym od razu proponujecie odliczać? z góry dzięki za odpowiedzi.

lszczepa1    3
Napisano (edytowany)

w ostatnim tygodniku rolniczym jest o vat dla rolników, krótki ale ciekawy artykuł, piszą między innym o tym że nie trzeba mieć dwóch liczników na prąd, wode- że można odliczać na przykład 50% vatu z wody czy prądu

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

pedro2    342
Napisano (edytowany)

Dokładnie nie trzeba, ja daję fv i dowód wpłaty i ileś tam % odlicza księgowa nie pamiętam już ile
Co do auta zależy na co, bmke w dieselu tankuje jako kanister na fv i nie ma problemu. Benzyna już raczej nie przejdzie, chociaż nie wiem ja nie biorę faktur.

Edytowano przez pedro2

Sadek    446

Kolego na FV masz numer NIP, czy może masz tzw prąd przemysłowy? Znajomy ma przemysłowy i odlicza 100% tylko przemysłowy jest ok. 20% droższy więc gdzie sens?

MRC500    1
Napisano (edytowany)

ok dzięki czyli media 50%, paliwo disel cały Vat jako kanister a czy wliczacie też telefon, internet? I odliczacie jakieś ,, inne'' zakupy np. spożywcze, karma dla psów, materialy remontowo-budowlane, gazety, opał, artykuły biurowe?

Edytowano przez MRC500

pedro2    342

Nip. Bez przesady zaraz jeszcze skarpetki byś chciał odliczać ;) za dużo tutaj nie mogę pisać, trzeba troszkę ruszyć głową z roznych rzeczy możesz odliczyć ważne co Ci sprzedawca na fv wpisze. Teoretycznie np nie wiem kabina prysznicowa...? sprzedawca wpisze Ci cement farbę styropian. Na razie pilnuj się nie kombinuj pogadaj z księgową, troszkę ogarniesz z czasem temat co jak wolno, ale przesadzać nie warto, us ma wysokie kary ;) jest też opcja odzyskania z remontu domu do 25 czy 30roku życia, z małżonką bez problemu, u mnie udało się i bez żony nie znam szczegółów, ale remont kosztował 35tyś i dostałem niezłą sumkę. Tyle, że remont wewnątrz. Elewacja i dach nie wchodziły w grę z resztą nie pamiętam już, wiem tyle ze takie coś było możesz popytać

Thomas2135    1190

Ja jestem na taryfie firmowej(musiałem taką wybrać) i nie wiedziałem, że będzie drożej, ale mniejsza o to. Mam jeden licznik i księgowa odlicza ) 70%, tak samo jak od telefonu i internetu. Wody nie odliczam, bo nawet nke warto. Materiały budowlane jak najbardziej, stal. Jak samochód masz na ropę to bierzesz jak Pedro napisał. Przy benzyniaku masz 3 wyjścia. Wprowadzić samochód jako środek trwały i rejestrować przebieg. 2 wariant to odliczać 50% z paliwa. 3 wariant wszedł w tym roku podobno. Samochodu nie trzeba wprowadzać jako środek trwały i paliwo można odliczyć. Ksiegowa robi wtedy jakieś "kilometrówki" i można odliczyć tylko nie wiem ile. W tym przypadku jeśli korzystało się z odliczenia vatu z paliwa do tego samochodu to używało się go do prowadzenia gospodarstwa. Przy sprzedaży samochodu trzeba wtedy doliczyć vat.

Sadek    446

Że pozwolę sobie się spytać, dlaczego musiałeś taką wybrać?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się