Skocz do zawartości

Polecane posty

Laver    4

Witam, mam pytanie czy nie posiadając produkcji zwierzęcej przeszedł by zakup mieszalnika pasz ze śrutownikiem czy raczej odpada?

Sadek    449

Uważam że jeżeli w przypadku kontroli udokumentujesz że jest to Ci potrzebne to nie widzę problemu, mieszalnik jako zaprawiarka a młynek?.

Laver    4

Właśnie z mieszalnika i wagi jakoś może dałoby radę się wytłumaczyć gorzej z śrutownikiem.

Wiadomość z agroFakt.pl

miwigos    85

Jak będzie stał u ciebie ,to powiesz że razem byla promocja i planujesz w pszyszłości hodowle ,a tak wogóle to po co ci ten sprzęt

adrian3005    45

Sąsiad pewnie potrzebuje, Laver wezmie FV na siebie i podzielą się vatem po połowie  :lol:

Laver    4

Heh, no coś w tym stylu :) . Razem z bratem mamy gospodarstwo, ja jestem na wacie on nie, a ma produkcje zwierzęcą.

Sadek    449

Tak to jest fajnie być VATowcem jak są zwroty, a tak to zakupy na VAT a sprzedaż na RR ale tak się nie da.

Laver    4

Raczej dam sobie spokój i kupię jakiś używany zestaw.

Mateusz6340    17

Panowie takie pytanie z sąsiadami razem kupujemy kukurydzę żeby było taniej i faktura bedzie na mnie wypisana, czy w takiej sytuacji przy rozliczaniu faktury poinformować US o tym, że kupuje to razem z sąsiadami? 

miwigos    85

Tak to jest kupuje się bratu ,sąsiadowi i odlicza vat,a sprzedaje na sąsiada,na brata i potem mówicie że taki plus bycia vatowcem,jak wszystko w legalu ,to tak rózowo nie jest,jak sie sprzedaje za 800 tyś rocznie ,to na środki trwałe trzeba wydać minimum 100 tyś żeby wyjść na zero

mrc1005    34

Co jest grane??? Wysłałem deklarację około 20 stycznia i już wczoraj miałem zwrot. Zaznaczam że wpisałem termin 60 dniowy. Co się dzieje ??? Jest to bardzo nienormalne zachowanie się US??? Zawsze był zwrot w końcowym terminie. Czego się teraz można spodziewać???

PATr    238
Napisano (edytowany)

Pisałem o tym na początku stycznia, dostałem 3 zwroty w przeciągu 17 dni, wyglądało to tak:

15 grudnia zwrot za 09/2016

28 grudnia zwrot za 10/2016

2 stycznia zwrot za 11/2016

natomiast za deklarację wysyłaną w grudniu na razie cisza wiec u mnie się uspokoiło a kontroli żadnej nie miałem i nic o żadnej nie wiem, coś im odbija bo odkąd pamiętam to przez prawie 6 lat bycia na vacie zawsze wysyłali tak do10 dni przed końcem terminu 60 dniowego a jak się składało na 28 to też zawsze przed końcem tego terminu, dodam że to nie były jakieś specjalne zwroty nadwyżki tylko  takie standardowe w moim przypadku 4-6 tysięcy zł

Edytowano przez PATr

Sadek    449

Co jest grane??? Wysłałem deklarację około 20 stycznia i już wczoraj miałem zwrot. Zaznaczam że wpisałem termin 60 dniowy. Co się dzieje ??? Jest to bardzo nienormalne zachowanie się US??? Zawsze był zwrot w końcowym terminie. Czego się teraz można spodziewać???

Każdy mówi że państwo nie ma pieniędzy a oni pokazują że mają i szybko robią zwroty.

miwigos    85

Standart 4-6 tyś ,to ty tylko kupujesz ,a nic nie sprzedajasz

PATr    238
Napisano (edytowany)

Wypłata za mleko w granicach 65 tysięcy, więc takie mam zwroty, w lato mam więcej wydatków, w szczególności na paliwo a w zimę remontuję maszyny więc wpada więcej vatu na 23%

Edytowano przez PATr

Sadek    449

Park maszynowy zapewne nowy i tyle remontów?

PATr    238

W nowych maszynach to tylko olej i filtry jak na razie,  ale to to akurat po znajomości bo pól rodziny w intercarsie pracuje a i swoje filie mają, więc na to dużo nie idzie, najwięcej to tych starych rupieci się remontuje, w skarpety nie odkładam więc i zwroty są

misiek    7

Sorry, ale opowieści o aż tylu remontach to możesz urzędnikom z US wciskać, a nie innym vatowcom ;)

Thomas2135    1216

Ja mam wszystko stare, ale jakoś co zimę tego nie remontuję. Grubszy remont ciągnika 2 lata temu a tak to drobne rzeczy jak u każdego. Sprzedaj te złomy jak tyle musisz remontować. :D

miwigos    85

Wypłata za mleko w granicach 65 tysięcy, więc takie mam zwroty, w lato mam więcej wydatków, w szczególności na paliwo a w zimę remontuję maszyny więc wpada więcej vatu na 23%

Czyli miesięcznie musisz na części wydać 30 tyś,żeby mieć taki zwrot,to ja na rok nie wydaje tyle na części  w moim gospodarstwie ponad 100 ha ,z usług nie korzystam mam wszystkie maszyny

PATr    238
Napisano (edytowany)

Dlaczego stwierdziłes że tyle wydaje na części? Paliwo, oleje, część nawozów, część pasz mam na 23%, reszta na 8%, co do ha to swoich mam 80, 15ha mam w dzierżawę legalną gdzie płacę tylko podatek i oddaję cześć dopłat, 10 na gębę,suma wychodzi ponad 100

Edytowano przez PATr

Sadek    449

65 000 za mleko więc Vatu w tym masz 3 000 aby zwrotu było 4-6 tyś uśredniam na 5 tyś to Vat w zakupach musi być na poziomie ok. 8 tyś co daje nam zakupy na 23 % to 43 tysiące brutto jeżeli stawki 5% i 8 % to stosunkowo więcej trzeba wydać.

Wiedz że nie tylko ty  w tym temacie masz takie wpływy miesięcznie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?