Skocz do zawartości

Polecane posty

miwigos    84

Witam mam pytanie odnośnie zakupu gruntów, wiem że od samego zakupu nic nie odliczę ale jak to jest z usługą notarialna?

Vat za usługe notarialną odliczasz

misiek    7

Czy US może jakoś sprawdzić co konkretnie było przedmiotem tej usługi notarialnej? Niedługo jestem umówiony u notariusza, ale nieruchomość nie za bardzo się kwalifikuje pod cele rolnicze i nie wiem czy to jest warte zachodu

Wiadomość z agroFakt.pl

wojt3p    0

to jak normalnie mogę odliczyć fakturę od notariusza to kwalifikuje sie ona pod pozostałe wydatki czy pod środki trwałe? 

jackowski11    2

Czy mozna bez problemu odliczyć 50% wartości nowego telefonu na gospodarstwo jesli jest to jedyny telefon w firmie?

mikad    227

Ja odliczam cały vat od kupionej słuchawki.

szopen    28

Jak mam fakturę na odwrotne obciążenie za stal z grudnia 2016 to deklarację muszę przesłać elektronicznie czy dopiero jak będę n=miał taką fakturę za styczeń 2017?

miwigos    84

to jak normalnie mogę odliczyć fakturę od notariusza to kwalifikuje sie ona pod pozostałe wydatki czy pod środki trwałe? 

Pozostałe

jackowski11    2

Ja odliczam cały vat od kupionej słuchawki.

Jak to uzasadnisz w przypadku kontroli jesli jest to jedyny numer telefoniczny zarejestrowany na Gospodarstwo? Chyba ze nie prowadzisz rozmów prywatnych

Sadek    449

Jak mam fakturę na odwrotne obciążenie za stal z grudnia 2016 to deklarację muszę przesłać elektronicznie czy dopiero jak będę n=miał taką fakturę za styczeń 2017?

2016 rozliczasz w wersji papierowej, dopiero 2017 OO w formie elektronicznej.

kissmy...    57
Napisano (edytowany)

nie przechodzą mi edeklaracje za grudzień, czy to przez datę wypełnienia z 2017? czy też muszę zastosować formularz na 2017 rok?

Ja byłem na vat od 7 lat  ostatni większy zakup ruchomy w 2012r,  w raz z początkiem roku przeszedłem na ryczałt bez żadnych opłat, przestało mi się opłacać bycie vatowcem, powrócić na vat najwcześniej mogę za minimum rok  :) i kolego @shaun jestem jak najbardziej przy zdrowych zmysłach, są plusy i minusy bycia vatowcem u mnie minusów było więcej 

wskaż mi proszę: w jakim okresie wróciłeś do ryczałtu, czy prowadziłeś również pozarolniczą działalność gospodarczą oraz jak wygląda spis z natury (zapasy łatwo rozliczyć ale co z uprawami)?

Edytowano przez kissmy...

Nikita_Bennet    100

Jak to uzasadnisz w przypadku kontroli jesli jest to jedyny numer telefoniczny zarejestrowany na Gospodarstwo? Chyba ze nie prowadzisz rozmów prywatnych

wyjmie z kieszeni starą nokie 3210 której używa celów prywatnych ;)

szopen    28

Piszecie, że US nie mają danych z ARiMR i możecie się zdziwić. U mnie wystąpili o wysokość dopłat i mają zamiar o przepływy zwierząt.

mrc1005    34

W odniesieniu do czego? Za mało Vatu odprowadzasz? Za dużo inwestujesz i z skąd masz kasę?

rolnik3512    0

Witam rodzice prowadzą 15 hektarowe gospodarstwo. 5 lat temu przeszli na vat skorzystali z MGR rozliczyli się. Urząd dodał coś koło 40 tyś.W trakcie 5 lat się rozliczali co miesiąc sprzedawane mleko byki krowy. Kupowane odżywki paliwo części. Teraz stwierdzili że chcą zrezygnować bo nic drogiego nie kupują i w ogóle. I teraz pytanie czy muszą zwracać ten vat z 5 lat spowrotem do urzędu bo taką wstępną informacje dostali. Na jakiej zasadzie to działa ? Z góry dzięki za każde info

Już mówie o co chodzi. Inwestycje w gospodarstwie są wstrzymane poniewaz bede składał na młodego rolnika. Z vat chcemy zrezygnować ponieważ gdy rodzice by nie zrezygnowali to musiał bym przejąć wszystko co tam mieli podane. W planach jest sprzedaż ciagnika i kilku maszyn na poczet nowych. I nie chce oddawać od razu vatu. Po drugie w kwietniu sprzedajemy 5 byków to też by czlowiekowi zostało troche kasy.

szopen    28

W odniesieniu do czego? Za mało Vatu odprowadzasz? Za dużo inwestujesz i z skąd masz kasę?

Mam co roku sporo więcej wydatków niż dochodów. Nie brali pod uwagę dopłat i oszczędności w gotówce z przed wejścia na vat.

mrc1005    34

Jeżeli chodzi o rolnictwo to mam tak samo, ale dodatkowo pracuję więc niech spadają ...

daremw    128

Urząd skarbowy również kontroluje agencję. Miałem taką dziwną kontrolę z MR...
Dwóch panów z agencji i parka z US. Us kontrolował agencję w zakresie mojego MR. Po..bane to jest ;)

mrugolek    2
Napisano (edytowany)

Znajomy miał problem z młodym rolnikiem, W piąty roku skarbówka przyczepiła się do zakupu ciągnika a właściwie do różnicy jaką miał dotacja 75000 a cena ciągnika 130000. Kara była i to nie mała. Kase dołożyli rodzice, ale nie miał żadnych papierów na to. A przy kontroli było pozamiatane. 

Edytowano przez mrugolek

Farmer19900    0

W takim przypadku trzeba złożyć odpowiednie pismo do US w ciągu 6 miesięcy, że miała miejsce darowizna od rodzica, prawda?

Byłbym bardzo wdzięczny, jakby ktoś opisał w jaki sposób prowadzić samemu księgowość. Jakieś pożyteczne programy komputerowe, strony, poradniki.

mrugolek    2
Napisano (edytowany)

Tak masz racje , wjego przypadku upłyneło 5 lat.Rodzić może ci dać każdą kwotę tylko trzeba zgłosić do US. Gdyby przed kontrolą samemu złożył odpowiednie pisma, coś tam by zapłacił. Miałby szanse uniknąć kary. Ale w czasie kontroli to już za późno. 

Edytowano przez mrugolek

Domelek12    0

Witam,

Nie wiem czy moje pytanie umieściłem w odpowiednim dziale,więc proszę o wyrozumiałość.

Rodzice przeszli na Vat w 2014 roku,skorzystali z PROW 2007-2013 i kupili maszyny za które dostali zwrot vat. Teraz chcą przepisać swoje gospodarstwo na mnie dodam,że przepisują całe gospodarstwo bez żadnych podziałów. Jak ma się do tego vat? Czy rodzice mogą przepisać na mnie gospodarstwo i nie będą musieli zwracać vatu? Czy po nabyciu ich gospodarstwa będę musiał być na vacie po to aby kontynuować vat rodziców,aby oni nie musieli nic zwracać? Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś kto miał lub zna taki przypadek mi to wytłumaczył.

Dodam,że przepisanie gospodarstwa odbywa się za zgodą ARIMR.

Pozdrawiam.

miwigos    84

Witam,

Nie wiem czy moje pytanie umieściłem w odpowiednim dziale,więc proszę o wyrozumiałość.

Rodzice przeszli na Vat w 2014 roku,skorzystali z PROW 2007-2013 i kupili maszyny za które dostali zwrot vat. Teraz chcą przepisać swoje gospodarstwo na mnie dodam,że przepisują całe gospodarstwo bez żadnych podziałów. Jak ma się do tego vat? Czy rodzice mogą przepisać na mnie gospodarstwo i nie będą musieli zwracać vatu? Czy po nabyciu ich gospodarstwa będę musiał być na vacie po to aby kontynuować vat rodziców,aby oni nie musieli nic zwracać? Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś kto miał lub zna taki przypadek mi to wytłumaczył.

Dodam,że przepisanie gospodarstwa odbywa się za zgodą ARIMR.

Pozdrawiam.

Jęsli przejdziesz na vat to bierzesz zobowiąznia rodziców na siebie ,jest ciągłość vat tylko inny podatnik,jak chcesz być na RR,to muszą rodzice się rozliczyć i oddać część vat

Sadek    449

nie przechodzą mi edeklaracje za grudzień, czy to przez datę wypełnienia z 2017? czy też muszę zastosować formularz na 2017 rok?

I jak to rozwiązałeś co było przyczyną, może system w pewnych godzinach nie działa tak jak w przypadku e-wniosku w ARIMR.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?