Skocz do zawartości

Polecane posty

kris148a    9

No to jest wykonalne bez problemu. A jak wygląda sprawa gdy prowadzę gospodarstwo, jestem na VAT i np po 5latach chce przestać gospodarzć a ziemię wydzierzawic. Pytam bo może być tak że za parę lat nie bedziw mi się opłacać robić w polu i co wtedy.?

staszek131415    2032

No właśnie pawelektryk dobry przykład podał, ja podam swój, od marca przejmuje gospodarstwo po rodzicach bez zwierząt, chce zaraz przejść na VAT, będę hodowal opasy, ale jak wiadomo przez pierwsze 2 lata będę miał same zakupy, zero sprzedaży to co wtedy?

tO JAK chcesz vat odliczać jak sprzeddaży nie masz to jest niewykonalne

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    100

planuję przejść na vat, mam bydło opasowe, i sprzedaż zazwyczaj mam raz na rok, czy będę mógł wystawić fakturę na ojcu (rolnik ryczaltowy) za sprzedaż np zboża, żeby nie było przerw w sprzedaży

testowane przez kilka lat. Zawsze w którymś kwartale brakowało mi sprzedaży -> znajomy brał 100kg zboża dla krówek na paszę, fakturka itp i sprzedaż jest a skoro jest to jest i + opłacone faktury to przyspieszony zwrot VATu się należy.

Chyba nie problem jest sprzedać raz na 3 miesiące 50kg zboża sąsiadowi.

dokładnie. Tylko ja zawsze dam mu fakturę żeby nie było że jest to sprzedaż fikcyjna (bo jakby go podpytali czy sprzedawałem mu to żeby wiedział o tym fakcie).

jacek1296    67

Mówisz o deklaracjach że tylko elektroniczne czy o czymś innym?

Deklaracje i książki zakupów i sprzedaży. Ponadto coraz mniej ma być rozliczeń kwartalnych, rozliczający się tak obecnie zostaną "poproszeni" o przejście na rozliczenie miesięczne. Utrudnienia w zwrocie 25-dniowym, możliwe wydłużenie czasu zwrotu w przypadku kontroli kontrahentów.

PATr    238

U mnie księgowa sama przeszła od jakiegoś czasu na elektroniczne deklaracje ale czy jest jej tak lepiej czy jak to nie mam pojęcia

danielhaker    823

Dokładnie. Taka różnica, że zajmuje się pracą a nie wyjazdami do Skarbowego. U mnie też idzie elektronicznie

mrc1005    34

Elektroniczne deklaracje to jak dla mnie super sprawa. Nie muszę nic wysyłać pocztą (koszty) ani jeździć 40 km do US. Chwila moment przed kompem w nocy i wysłane z potwierdzeniem. Łatwo lekko i przyjemnie pod względem formalnym. 

Cosmosky    20

Deklaracje i książki zakupów i sprzedaży. Ponadto coraz mniej ma być rozliczeń kwartalnych, rozliczający się tak obecnie zostaną "poproszeni" o przejście na rozliczenie miesięczne. Utrudnienia w zwrocie 25-dniowym, możliwe wydłużenie czasu zwrotu w przypadku kontroli kontrahentów.

Nikt nie zostanie poproszony o przejście na miesięczny VAT.

OD 2017 rozliczać kwartalnie mogą się jedynie mali podatnicy, czyli CI których wartość sprzedaży  (wraz z kwotą podatku) nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 1 200 000 euro, przeliczenia na PLN chyba po kursie z 1 października.

Od 2017 elektronicznie dla tych którzy składając VAT UE, VAT-27 i inne takie historie,

od 2018 wszyscy wysyłają VAT-7 elektronicznie i wszyscy wysyłają JPK, czyli inaczej mówiąc rejestry VAT w formie elektronicznej

takiten    2

Mam pytanie wszystkie faktury mam wystawione na gospodarstwo rolne imię i nazwisko, teraz zobaczyłem że jeden dostawca wystawiał gospodarstwo rolne nazwisko i imię czy takie coś przejdzie? Czy lepiej od razu robić korektę? Ogólnie w us jestem zgłoszony samym imieniem i nazwiskiem, bez gospodarstwa rolnego, ale księgowa radziła pisać na fakturach gospodarstwo rolne żeby się nie czepiali.

Edytowano przez takiten

takiten    2

Czyli składam tak jak jest. Jeszcze jedno pytanko czy razem z fakturami musi być potwierdzenie przelewu? Albo czy faktura musi być zapłacona, bo czasami biorę faktury na termin półrocznym. I czy robiąc przelew w nazwie zleceniodawcy powinienem wpisywać gospodarstwo rolne czy imię i nazwisko wystarczyn?

Sadek    448

Składasz FV jeżeli masz duży zwrot, normalnie tylko deklaracja VAT 7 idzie do US.

Edytowano przez Sadek

jacek1296    67

Nikt nie zostanie poproszony o przejście na miesięczny VAT.

OD 2017 rozliczać kwartalnie mogą się jedynie mali podatnicy, czyli CI których wartość sprzedaży  (wraz z kwotą podatku) nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 1 200 000 euro, przeliczenia na PLN chyba po kursie z 1 października.

Od 2017 elektronicznie dla tych którzy składając VAT UE, VAT-27 i inne takie historie,

od 2018 wszyscy wysyłają VAT-7 elektronicznie i wszyscy wysyłają JPK, czyli inaczej mówiąc rejestry VAT w formie elektronicznej

To o czym piszę było na szkoleniu top agrar. Ja tylko piszę , co usłyszałem.

Jeżeli ktoś posiada nip eu, to przy braku aktywności przez 3mies. zostanie tego pozbawiony(info z tego samego źródła) i trzeba będzie wyrabiać od nowa.

Cosmosky    20

zajmuje się VAT w międzynarodowej firmie gdzie zwroty VAT sięgają kilku mln zł miesięcznie i nic oprócz deklaracji, teraz obligatoryjnego JPK nie składam,

zwrot w terminie 25 dni czy 60? faktury składasz na życzenie organu podatkowego czy z własnej woli?

geo2    4

jak to jest z limitem sprzedaży dot. kasy fiskalnej w przypadku sprzedaży vatowcowi ale za gotówkę?

czy taka transakcja wlicza się do tych 20 000? 

dachu127    78

jak bedziesz robił zakupy potrzebne do produkcji to nawet jak nie będziesz miał sprzedaży to Cię nie wywala. byś musiał przez pół roku składać deklarację puste albo wcale nie składać to wtedy Cię wykreśla. jeżeli nawet by wywalili to sąd administracyjny przywróci Ci status VAT czynny.

PATr    238

Czyli składam tak jak jest. Jeszcze jedno pytanko czy razem z fakturami musi być potwierdzenie przelewu? Albo czy faktura musi być zapłacona, bo czasami biorę faktury na termin półrocznym. I czy robiąc przelew w nazwie zleceniodawcy powinienem wpisywać gospodarstwo rolne czy imię i nazwisko wystarczyn?

Przy zwrocie 25 dniowym faktura musi być opłacona, jak normalny to nie musi Edytowano przez PATr

B3Agro    85

Tyle że trzeba uważać z tym szybszym zwrotem bo jak jeszcze jest jakaś większa suma to kontrola pewna. I szukają tak żeby nałożyć karę - mam znajomych po kontrolach i mówią że tak jeszcze nie było.

PATr    238

U mnie była kontrola po pierwszym większym zakupie, chyba za 3 miesiąc, oczywiście zwrot 25 dni, natomiast znajomy nie miał ani razu mimo dużych zakupów i zwrotów 25 dni, ja natomiast miałem kilka razy od tamtego czasu duże zwroty na 25 dni(tylko takie biorę na 25 dni, normalnie się w to nie bawię bo trzeba się pilnować by faktura była zapłacona) i żadnej kontroli

mindel24    4

witam czy sprzedając przyczepę rolniczą oprócz faktury spisać umowę kupna sprzedaży- trzeba czy nie? a co do limitu 20 000zł netto rok kalendarzowy{styczeń-grudzień}  czy miesiąc sprzedaży? ps dawno na forum{chore dziecko} nie byłem proszę o wyrozumiałość i odpowiedz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.

Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?